Rom redmi note 3 pro ( kenzo) aex android 8.1 rom

nihaterim

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
nihat
Cihazım
RN3-6pro-5Splus
Konular
3
Xiaominin bizim telefonda android sürümünü güncelleme yapmaması dolayısıyla geçen hafta itibari ile miu işletim sistemini terkettim. Telefona bir kaç işletim sistemi kurdum en son aex rom android 8.1 de işi bitirdim.. Aex miu ya göre daha hızlı ve stabil çalışıyor.Yalnız uygulama kapatırken uygulama kapanmış gibi gözüksede arkada çalışıyor bu da pil süresini etkiliyor.Bu sorunun çözümü için mutlaka greenify kurmak lazım.Ayrıca 4g bataryayı hızlı bitiriyor 3g de kalmanızı öneririm.
Pil süreleri ;
Wifi de 7 saat . 3 g de 6 saat . 4g de 5 saat.
Gelelim kurum aşamasına.
1- Buradan TWRP nin en son sürümü indirip kurun.
2- dan en son sürümü indirin.
3- dan ARM64 ve Android 8.1 seçerek istediğiniz gapps paketini indirin ben pico yükledim playstoreden başka bir şey yok yani.
4- Telefonu TWRP den başlatarak dalvick sitem data cache yi temizleyin .(Uyarı tüm uygulamalarınız silinecek.)
Sonra romu ve telefonu açmadan gappsı kurun artık telefonunuz android 8.1. Antutu puanı da 104763 .
root için twrp den magisk kurabilirsiniz.
Telefonda çalışmayan hiç bir şey yok .Son derece stabil çalışıyor.

UYARI :
TWRP kurma - rom yükleme gibi konuları bilmiyorsanız kesinlikle denemeyin telefonu brick edersiniz.

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    843,1 KB · Görüntüleme: 28
  • 2.png
    2.png
    120,1 KB · Görüntüleme: 27
  • 3.png
    3.png
    156,8 KB · Görüntüleme: 26
  • 4.png
    4.png
    199,6 KB · Görüntüleme: 26

benhmu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat Urhan
Cihazım
Poco x3
Meslek
SHU
Konular
14
Elinize sağlık hocam, bu ara o kadar çok rom yükledim ki uygulama yüklemekten iflahım çıktı. Ama müsait bir zamanda deneyeceğim.

Üst Alt