Soru Redmi Note 3 Pro İçin En İyi MIUI Sürümü?

Iggy Azalea

.
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
RedmiNote 9 PRO
Konular
28
Evet başlıkta da yazdığı gibi Redmi Note 3 Pro için en iyi MIUI sürümü nedir? Şu an da son sürüm olan 9.5.3 sürümünü kullanıyorum ve galeri uygulamasında bazı sorunlar yaşıyorum WhastApp'tan gelen bazı fotoğraflar galeri uygulamasında siyah beyaz gözüküyor, anlam veremediğim ve uzun arayışlar sonucu bir çözüm bulamadığım bir sorun, güncellemeden kaynaklı olduğunu düşünüyorum çünkü WhatsApp uyugulamasını silip yeniden yükledim, galeri uygulamasının cache'lerini temizledim, telefonu fabrika ayarlarına döndürdüm, sorun gene aynı MIUI 8 sürümlerinde böyle bir sorunla karşılaşmamıştım o yüzden tekrar MIUI 8 sürümüne dönmek istiyorum ama MIUI 8 sürümlerinden kullanılabilir en iyi sürüm kaçtır? Bilgisi olupta hızlı cevap veren bir üye olursa sevinirim, güncellemeyi cevabı aldığımda direkt indirip kuracağım.

nuke66

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
4
Miuipro 8.4.26 sürümünü indirip kurun, şu an çok memnunum. Ekran bölme bile var nugattaki gibi.

Oyla:

Iggy Azalea

.
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
RedmiNote 9 PRO
Konular
28
Miuipro 8.4.26 sürümünü indirip kurun, şu an çok memnunum. Ekran bölme bile var nugattaki gibi.

Sağ olasın hocam, şu an da romu indiriyorum, güncelleme işleminden sonra sonuçları yazarım. Haftalık güncellenen rom yerine kararlı halini kursak nasıl olur? Test etme şansınız oldu mu?

Oyla:

nuke66

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
4
Kararlıda dediğim özellikler yok şuan için

Oyla:

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
merhaba

hemen bende sorayım. v9.2.1.0 MHOCNEK kullanıyorum
reel olarak eskisi gibi rom yükleyip sağını solunu karıştırı brick etme gibi heveslerim kalmadı. çoğu özelliğini de kullanmıyorum ama ilk aldığımda 4 gün rahat kullanıyor iken... hiç arayan olmasa bile 2,5 gün zor çıkıyor. konuşma oyun vs derken günü zor atıyor.
oyun da şu girip ejderhaların topladığı balık ve taş ları toplayıp yeniden görev veriyorum. günde 2 defa diyelim.
çok fazla bir oyun vs de yok. maksad öylesine

maalesef bu android tlf lar metrobüs haricinde çok ilgimi çekip sürekli ilgimi çekmiyor. sonuçda 24 saat pc başında olmanın dez avantajı.
pc başında olunca alternatif de fazla. renkli işler.

yeni romlar yeni özellikler... varmı değişiklik ?
[doublepost=1526548889,1525433549][/doublepost]merhaba

xiaomi.eu_multi_HMNote3Pro_V9.5.2.0.MHOCNFA_v9-6.0.zip

romunu kurup kullanan oldu mu ?

Oyla:

nuke66

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
4
merhaba

reel olarak eskisi gibi rom yükleyip sağını solunu karıştırı brick etme gibi heveslerim kalmadı. çoğu özelliğini de kullanmıyorum ama ilk aldığımda 4 gün rahat kullanıyor iken... hiç arayan olmasa bile 2,5 gün zor çıkıyor. konuşma oyun vs derken günü zor atıyor.
oyun da şu girip ejderhaların topladığı balık ve taş ları toplayıp yeniden görev veriyorum. günde 2 defa diyelim.

maalesef bu android tlf lar metrobüs haricinde çok ilgimi çekip sürekli ilgimi çekmiyor. sonuçda 24 saat pc başında olmanın dez avantajı.

O
merhaba

Uzun süredir MIUI pro rom kullanıyorum o yüzden bir bilgim yok, ancak kullanan arkadaşlar vardır elbette.

Oyla:

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
yeni topic açmak istemedim...

hafta sonu oyun yedeklerini taşıma ile uğraşırken supersu kurulu gözükmesine rağmen özellikle titanium backup gibi programlar bir şekilde root yok hatası verdi.. neyse twrp ye girip yeniden supersu yu yükle dediğimde olanlar oldu ve nakawt oldum.. wipe yaptım ama bu sefer de sıfırdan kurulumda olduğu gibi tüm adımlarda ilerleme yaptırdı.. android dizinine baktığımda sorun yok gibi idi ama programların iconları vs gitti.. neyse.. sonuç olarak bahane çıktı.

bende kendi sitesindeki global son versiyonu indirip kurdum 9.5.3 MHOMIFA

şimdi global olduğu için önemli sıkıntısı Bölge kısmı ÇİN olarak geliyor ve maalesef değiştirmek istediğimde ekran refresh olup bana mani oluyor. değişmiyor. dolayısı ile tema vs ekranına gittiğinizde karşınızda çince geldiği gibi gelen temaların %90 da ücretli olanlar oluyor.. içerisinde google ın kullanmadığım bir sürü film gazete gibi programları var ve app rootdeleter gibi programın prosunu bana kurdurmuyor. store dan free versiyonu yüklediğimde ise oda silmiyor. dolayısı ile ekranda bir sürü gereksiz program ile kala kaldım

ctesi uğraşırken epic indireyim dedim.. naslsa artık sorunsuz oyun datalarını titanium ile tayıyabildiğim için....

epic_global_kenzo_7.12.28_v7.0 indirdim ama nasıl oldu ise simleri görmedi ve korku ile sildim.
eurom olan xiaomi.eu_multi_HMNote3Pro_V9.5.2.0.MHOCNFA_v9-6.0 kurmak istediğimde ise ne gariptirki hata aldım

dolayısı ile de meccccccuuuureeen global i yükledim... ve bu arada google a yedeklerim bu kurulum denemeleri esnasında silindi ve manuel ne yedekleyebildi isem gitti

bir iki sorum ve sorunum var

a) google gibi yerlere local yedekleme yapılabildiği gibi tarihli ve bir'den fazla imaj yedeğine benzer bir yedekleme yapılabilinir mi nasıl ?

b) aynı şekilde micloud da bu durum nasıl ?

c) epic gibi ported yada modded MIUI rom tavsiyeniz varmı hangisi.. kullanım tecrübeleriniz ile paylaşabilir misiniz ?

daha önce yazılan rom tavsiyeleri için
kusura bakmayın arkadaşlar aosp romları sevmiyorum. miui nin düzenli ve katalogsu yapısı çok hoşuma gidiyor.

ayrıca tema yapısı ile de oldukça geniş imkan veriyor.
özel bir yapı kullanmıyorum ama yine de çok sade ve dizin içinde bir arada duran görüntüleme hoşuma gidiyor.. grublara isim veriyorum.. google - games - lazim - günlük gibi...

bu tür rom önerileriniz var ise lütfen ekran resimleri ile paylaşırsanız... xda da baktım reel dikkatimi çeken bişi göremedim. 4pda ya da baktım ama bayadır güncelleme olmuyor sanırım orda

yeni model tlf almayı düşünüyorum ama full screen model bekliyorum. henüz 2-3 markada var ama pek de dikkat çekmiyorlar. %98 gibi değerler bekliyorum.. ama gerçekten çok şey değişecek... bu arada korkutuyor da bu olay... ekran kırılmaları ve değişimleri artacak mı diye...

ellerinde app root deleter gibi güzel paketler veya sürkeli teknik faydası olan yazılım ve linklerini paylaşır mısınız ?

Oyla:
Üst Alt