Redmi Note 3 Pro 128 GB Hafıza Kartını Görmüyor

Adem Şahin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem Şahin
Cihazım
Xiaomi Mi Max 2
Konular
13
Xiaomi Redmi Note 3 Pro kullanıcısıyım. Elimde 128 GB Sandisk hafıza kartı var. Bunu takmak istediğim zaman cihaz hiçbir şekilde tepki vermiyor. İlk dosya uzantısı exfat iken NTFS yaptım. Görmedi. Peşinden Nuh Nebi'den kalma bir Sony telefonuma taktım oradan biçimlendirdim. O antika bile 128 GB gördü ancak tekrar telefonuma taktığım zaman bu cihaz hafıza kartını görmüyor. Bildirim çubuğunda arızalı vs birşey yazmıyor o yüzden oraya tıklayıp da cihaz üzerinden sıfırlama şansım mevcut değil. Hafıza kartını sim slotlarının olduğu yerde hafıza kartının sığdığı tek bir yer vardı oraya taktım. Cihazımın bootloader kilidi kapalı ve orjinal global stabil rom yüklü. Ne yapabilriimbu sorunun çözümü için ???

atilgan1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EMRAH
Cihazım
Redmi Note 2
Meslek
Fizik Mühendisi
Konular
2
Xiaomi Redmi Note 3 Pro kullanıcısıyım. Elimde 128 GB Sandisk hafıza kartı var. Bunu takmak istediğim zaman cihaz hiçbir şekilde tepki vermiyor. İlk dosya uzantısı exfat iken NTFS yaptım. Görmedi. Peşinden Nuh Nebi'den kalma bir Sony telefonuma taktım oradan biçimlendirdim. O antika bile 128 GB gördü ancak tekrar telefonuma taktığım zaman bu cihaz hafıza kartını görmüyor. Bildirim çubuğunda arızalı vs birşey yazmıyor o yüzden oraya tıklayıp da cihaz üzerinden sıfırlama şansım mevcut değil. Hafıza kartını sim slotlarının olduğu yerde hafıza kartının sığdığı tek bir yer vardı oraya taktım. Cihazımın bootloader kilidi kapalı ve orjinal global stabil rom yüklü. Ne yapabilriimbu sorunun çözümü için ???

Merhabalar. Acaba bu problemi çözebildiniz mi bende aynı sorunu yaşadımda. Çözdünüz ise nasıl yaptınız.

atilgan1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EMRAH
Cihazım
Redmi Note 2
Meslek
Fizik Mühendisi
Konular
2
Hocam dediğiniz gibi rufus programı eski versiyonlardan bir tanesi olmalı) ile fat32 şeklinde format atınca redmi note 2 telefonum 128 lik hafıza kartını gördü. Teşekkürler bilgi için.

marcodivaio9

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi5 Pro
Meslek
IT
Konular
5
SD kartı es dosya yöneticisini yükleyip öyle takın birde. Benimde USB bellek taktığımda başıma gelmişti. Es dosyayı kurdum gördü. Belki Faydası olur.

atilgan1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EMRAH
Cihazım
Redmi Note 2
Meslek
Fizik Mühendisi
Konular
2
Yok hocam görmüyor. Sistem ile alakalı birşey. Yeni telefonlarda belki dediğiniz olabilir ama eski tellerde sistem desteklemediği için olmuyor zannedersem.
SD kartı es dosya yöneticisini yükleyip öyle takın birde. Benimde USB bellek taktığımda başıma gelmişti. Es dosyayı kurdum gördü. Belki Faydası olur.

marcodivaio9

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi5 Pro
Meslek
IT
Konular
5
Anladım hocam inşaallah sorunu çözersiniz.

rasitkaba

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Raşit
Cihazım
mi not3 pro
Konular
0
NTFS dosya sistemini Android desteklemiyor. FAT32 yapıp öyle bir deneyin isterseniz.

Sent from my MI PAD 2 using Tapatalk

Bende de ayni cihazdan var
Yaklasik iki ay once gelen kendi uygulamari guncellemesinden sonra hafiza kart kendi kendine takip cikarmaya basladi
Simdi hic bir sekilde okumuyor
Esimde 4x var ona takiyorum okuyor
Hic bir hafiza kartini okumuyor gelen guncellemeden sonra
Neden olabilir
Ve ne yapmam gerekir

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Bende de ayni cihazdan var
Yaklasik iki ay once gelen kendi uygulamari guncellemesinden sonra hafiza kart kendi kendine takip cikarmaya basladi
Simdi hic bir sekilde okumuyor
Esimde 4x var ona takiyorum okuyor
Hic bir hafiza kartini okumuyor gelen guncellemeden sonra
Neden olabilir
Ve ne yapmam gerekir
Bilemiyorum, daha önce rastladığım birşey değil. En kötüsü romunuzu sıfırdan kurabilirsiniz.

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt