Redmi Note 3 Güncelleme

selimben

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Selim varol
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
1
Arkadaşlar galiba andriod 5.1.2 romu var miui7 ile birlikte telefon ie gelen rom 5.0.2 olaram gözüküyor ve her cuma güncelleme geliyormuş, geçen cum tefonuma güncelleme filan gelmedi. Ve iyi öğrenmeden telefona müdahale etmek istemiyorum. Mesela youtube uygulaması güncel degil 5.0.2 romda youtube versiyonu 5 mi 4 küsür gözüküyor fhd videoları. Sürüm eski oldugu icin açmıyor. Galiba 10 küsürlerde youtube sürümü, ayrıca android marshmallow güncellemesi gelir mi
Türkce dil konumana aldığım zaman fotoraf çektikten sonra galerideki resimler cıkmıyor. Dosya yöneticisi dcim klasöründen girmek zorunda kalıyorum. İngilizce yaptığım zaman kamera üzerinden ve normal galeriden girince herşey normal iyi bilen kişi tarafından birazcık bilgilendirilmeye ihtiyacım android 5.1.2 global türkce iceren rom varmı yada redmi note 3 icin en iyi rom telefonda ki version mu isterseniz romun sürümü söyleye bilirim. Lütfeb garantisi yok daha dogrusu brick olsun istemiyorum. Yanlış bi işlem sonrası o kadar ısındımki bu fiyata böyle donanım yemin olsun şamda kayısı daha iyisi yok diyorum. Ve acizane yardımlarınızı bekliyorum. Son olarak da mi market neden hep cince yazıyor need for speed play storde paralı ama ingilizce olarak girince çince dil secimi ile bedavaya bu oyunu cince olarak indirdim.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
selimben hocam cihazınız hayırlı olsun. Cihazınızın botlaoder kilidi yeni yayınlandı, dolayısıyla romlar da henüz çok yeni. Tavsiyem bir süre için sıkıntılarınızla beraber idare etmeniz yönünde. Cihazınıza kalıcı bir hasar verme ihtimaliniz var. Eğer şu anda çalışıyorsa, kullanmaya devam edin. Zaman içerisinde sıkıntılar güvenli yollarla giderilecektir. Forumumuzdan cihazınızla ilgil konuları takip edin hem önbilginiz hem de güncelleme ve yeniliklerden haberiniz olur. :)

selimben

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Selim varol
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
1
Yo kesinlikle cihazla oynaması normal şekilde çalışıyor. Ben aklımda soru işaret olan kısımları öğrenmeye çalışıyorum. Zaten beklemekten başka çare yok, ilgin alakan için ayrıca teşekkür ederim. Bu cihaza resmi android 6 global sürüm çıkarmı, mini 7 sürüm gerçekten ios vari performans veriyor. Çok stabil çalışıyorum o kadar android deneyimi yaşadım. Hepsi hüsranla donmadan fps düşüşleri takılmadan. Bunda böyle bir asla yaşamadım.

haqanguven

нεя güη αчηι şεчℓεя
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
346
Kamera sorunu geneldir. Dil sorunu olduğu için sadece ingilizce ve çince dillerinde kameradan galeriye geçiş sağlanabiliyor.
Yeni bir cihaz olduğu için ileride tabiki de android6 gelcektir ama ne zaman gelir bilinmez. Onu zamanla göreceğiz
Global sürümler ayda 1 veya aylar sonra gelebilir ama geliştirici sürümler haftalıktır ve her hafta güncelleme alırsınız.
Ayrıca 5 ocakta global sürüm çıkacaktır. Global sürüm çıkacak telefonlar: Mi 3, Mi 4, Mi Note, Mi 4i, Redmi Note 4G, Redmi 2 / Prime, Redmi 1S, Redmi Note Prime, Redmi Note 2, Redmi Note 3G, Mi Pad
Mi markette genelde çince uygulamalar bulunmaktadır. Söylediğiniz oyun nfs unlimite ise şuan ücretsizdir. Ben dün yükledim

selimben

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Selim varol
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
1
Kamera sorunu geneldir. Dil sorunu olduğu için sadece ingilizce ve çince dillerinde kameradan galeriye geçiş sağlanabiliyor.
Yeni bir cihaz olduğu için ileride tabiki de android6 gelcektir ama ne zaman gelir bilinmez. Onu zamanla göreceğiz
Global sürümler ayda 1 veya aylar sonra gelebilir ama geliştirici sürümler haftalıktır ve her hafta güncelleme alırsınız.
Ayrıca 5 ocakta global sürüm çıkacaktır. Global sürüm çıkacak telefonlar: Mi 3, Mi 4, Mi Note, Mi 4i, Redmi Note 4G, Redmi 2 / Prime, Redmi 1S, Redmi Note Prime, Redmi Note 2, Redmi Note 3G, Mi Pad
Mi markette genelde çince uygulamalar bulunmaktadır. Söylediğiniz oyun nfs unlimite ise şuan ücretsizdir. Ben dün yükledim

Listede neden redmi note 3 gözükmüyor. Bazı yerlerde 5.1.2 android sürüm yazıyor. Acaba telefonun dilini ingilizce olarak mı kullanmalıyım güncelleme alabilmek için, mi markete türkce dil desteği ile girmiyor. İngilizce yapınca içerik acılıyor. Şuanda 5.0.2 sürüm android miui 7 7.0.99.77 olarak gözüküyor. Update yazan yere tıklıyorum herhan gibi güncelleme gelmiyor. Yada şöyle söyleyim samsung kullandım hep odinle kendimiz flashlıyorduk romları rootlu recovery ile caynogen romlar kuruyorduk. Diyelimki redmi note 3 için 5 ocak da 5.1.2 sürüm yayınlandı bunu yüklemek için bootloader mi açmamız gerekiyor. Yada update güncelleme yaparak telefon otomatik olarak miui 7 sürüm üzerinden mi androidi güncelleyecek. Yada miui xiaomi nin kendi sistemimi yani android veri tabanı 5.0.2 olarak kalır sadece miui7 kendi kendini performans güncellemesi yapar olarak mı algılamayım. Yada her ikisinide kendi yapıyormu miui 7 ile android sürüm de güncelleniyor mu, kusura bakmayın belki kafanı kurcalıyorum. Ama kullandığım telefon hakkında bilgi sahibi olup bilinçli kullanmak daha iyi ben devamlı room değiştiren birisi değilim telefon güncellen olsun güncellemeler nasıl yüklenir. Samsung da oldugu gibi oluyor bunları bilmek istiyorum.

haqanguven

нεя güη αчηι şεчℓεя
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
346
Temalar, kamera, mi market bunlarda dil sorunu vardı. Dili ingilizce yapınca çalışıyordu. Temalar düzeltildi ama kamera ve mi mağaza sorunu hala devam etmektedir.
Güncelleme için hangi dili seçerseniz seçin güncelleme gelir. Stabil rom kullanıyorsunuz. Stabil rom kullandığınız için her zaman güncelleme almazsınız Geliştirici sürüme geçerseniz eğer haftalık güncelleme alırsınız. Evet şuanda en son sürüm stabil rom yüklü olduğu için güncelleme yok diyor. Yenisi çıkınca gelecektir.
Güncellemelerde hangi alt yapıya geçilmiş ise android sürümüde o şekilde güncellenir sizin birşey yapmanıza gerek yok.

Samsungda odin ile yükleniyor evet. Mi cihazlar içinde var. Sitede biraz araştırma ile bulabilirsiniz fakat cihazınız henüz yeni bir cihaz herşey dört dörtlük çalışmıyor. Cihazınızın elinde kalmaması için için gelen güncellemeleri kullanın.

selimben

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Selim varol
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
1
Hakan bey cihazın elinizde kalmaması için devam lı güncelleyin kısmını pek anlayamadım. Güncelleme yapmasam bu şekilde ileride sorunlarlamı karşılaşacağım. Ben hergün 10 defaya yakın basıyorum. Güncelleme kısmına mesela siz diyene kadar bilmiyordum. Haftalık güncellemenin geliştirici sürümüne geldiğini, stabiil olduğu için gelmiyor yani

Ayrıca işlemciyi overclock yapmak için rootlamaya gerek varmı , yani performans gözle görülür şekilde artıyor mu, yapılıyorsa 2.0'dan Hangi frekans aralığına kadar çıkabiliyor.

selimben

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Selim varol
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
1
Cihazımın orjinal olduğunu nasıl anlayabilirim.

kkartal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kartal
Konular
3
merhaba arkadaşlar.
Kısa bir süre önce redmi note 3 edindim.. Telefonda bulunan miui sürümü: miui 77.|stabil Sürüm 77.0.11.0 (LHNCNCJ) olarak gözükmekte..
Telefonla ilgili birkaç sıkıntım mevcut..
Telefon elime geçtiğinde makinede yüklü olan işletim sisteminin içinde uninstal edemediğim birkaç program mevcut.Bunları nasıl silebilirim.bana göre gereksiz olduğunu düşünüyorum.(360 security, du battery saver, clean master, du speed booster. özellikle bu son yazdığım devamlı ekranda aktif olarak çalışmakta)
Diğer bir problemimde, aktif olarak kullandığım bankacılık uygulamaları çalışmamakta.Sanırım bu üstte bahsettiğim gereksiz uygulamalar engellemekte.Yada başka bir sebeple çalışmamakta.

Bundan önce kullandığım mi note telefonuma geliştirici sürüm yüklüydü. Ne böyle gereksiz uygulamalar vardı ne de bankacılık uygulamalarında sorun yaşıyordum.
Bu telefon için o geliştirici sürüm mevcutmudur, var ise nasıl yüklerim ve kullanan varsa yardımlarını rica ediyorum..

Üst Alt