Yardım Redmi Note 3 Donma

Maksim Gorki

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Steinbeck
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Konular
47
Herkese iyi geceler arkadaşlar. Bu sabah tarayıdan atma problemi yaşamıştım. Şimdi ise telefon daha berbat durumda. Her saniye takılıyor ve donuyor. 5 gün önce salt format attım, ilk 2 gün böyle değildi. Şu anda berbat kasıyor ve takılıyor, mesaj yazarken klavye basılı kalıyor. Şu yazıyı yazarken dahi en az yarım saat uğraştım.

Stabil Rom, 7.1.6.0

Yardımlarınızı bekliyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Herkese iyi geceler arkadaşlar. Bu sabah tarayıcıdan atma problemi yaşamıştım. Şimdi ise telefon daha berbat durumda. Her saniye takılıyor ve donuyor. 5 gün önce salt format attım, ilk 2 gün böyle değildi. Şu anda berbat kasıyor ve takılıyor, mesaj yazarken klavye basılı kalıyor. Şu yazıyı yazarken dahi en az yarım saat uğraştım.

Stabil Rom, 7.1.6.0

Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:

Iggy Azalea

.
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
RedmiNote 9 PRO
Konular
28
Sıfırdan fastboot ile temiz kurulum yapmanı öneririm. (Tabi salt formattan kastın buysa kusura bakma, benim cahilliğim.) Kullandığım cihaz RN 3 Pro Snapdragon işlemcili, son sürüm olan global stabil 9.5.3.0'ı kullanıyorum, MTK işlemcili olanın son sürümü hakkında bir bilgim yok ama son sürümün faydalı olacağı kanaatindeyim, eğer kullandığın sürüm son sürümse bir önceki sürüme dön, yada biraz araştırma yapıp en az hata barındıran önceki sürümlerden birine geçiş yap, şu an da PUBG dışında herhangi bir sorunum yok, oyun en düşük ayarlarda dahi cihazı fena yakıyor, ele alınmayacak derecede ısınıyor telefon, bunun romdan kaynaklanabileceğini düşünüyorum, onun için rom arayışındayım son 3-4 gündür. Fazla ısınma yapmayan bir rom, kernel vs. arıyorum. Tabi bu cihazın donanımından da kaynaklanıyor olabilir, ama PUBG için yeterli bir donanıma sahip olduğunu düşünüyorum telefonun. Derdim ısınmasından ziyade daha ilk elde ısınması, bir maçı bile zor çıkartıyorum, derdine çözüm söylerken kendi derdimi de ufak bir şekilde belirtmek istedim, umarım sorun olmaz. :)

Son düzenleme:
Oyla:

Maksim Gorki

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Steinbeck
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Konular
47
Sıfırdan fastboot ile temiz kurulum yapmanı öneririm. (Tabi salt formattan kastın buysa kusura bakma, benim cahilliğim.) Kullandığım cihaz RN 3 Pro Snapdragon işlemcili, son sürüm olan global stabil 9.5.3.0'ı kullanıyorum, MTK işlemcili olanın son sürümü hakkında bir bilgim yok ama son sürümün faydalı olacağı kanaatindeyim, eğer kullandığın sürüm son sürümse bir önceki sürüme dön, yada biraz araştırma yapıp en az hata barındıran önceki sürümlerden birine geçiş yap, şu an da PUBG dışında herhangi bir sorunum yok, oyun en düşük ayarlarda dahi cihazı fena yakıyor, ele alınmayacak derecede ısınıyor telefon, bunun romdan kaynaklanabileceğini düşünüyorum, onun için rom arayışındayım son 3-4 gündür. Fazla ısınma yapmayan bir rom, kernel vs. arıyorum. Tabi bu cihazın donanımından da kaynaklanıyor olabilir, ama PUBG için yeterli bir donanıma sahip olduğunu düşünüyorum telefonun. Derdim ısınmasından ziyade daha ilk elde ısınması, bir maçı bile zor çıkartıyorum, derdine çözüm söylerken kendi derdimi de ufak bir şekilde belirtmek istedim, umarım sorun olmaz. :)
Hocam fastboot ekranında takılı kalıyor hocam. Ses açma+power tuşu ile açılınca fastboot gelmiyor, şarj kablosu gibi bi işaret (sanırım usb) geliyor ve bir seçenek gelmiyor. Ses kısma+power ile fastboot ekranı geliyor. Şapkalı bir hayvan, yeşil anroide ingiliz anahtarıyla tâmir ediyor görüntüsü geliyor ve orada kalıyor hocam.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam fastboot ekranında takılı kalıyor hocam. Ses açma+power tuşu ile açılınca fastboot gelmiyor, şarj kablosu gibi bi işaret (sanırım usb) geliyor ve bir seçenek gelmiyor. Ses kısma+power ile fastboot ekranı geliyor. Şapkalı bir hayvan, yeşil anroide ingiliz anahtarıyla tâmir ediyor görüntüsü geliyor ve orada kalıyor hocam.
Çözümü buldum ama pc yok şu anda. Bulursam yapacağım. Teşekkür ederim hocam.

Son düzenleme:
Oyla:

Maksim Gorki

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Steinbeck
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Konular
47
Burda kaldı hocam 15 dk hiç bi hareket yok. Yardım edermisiniz?

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı17.PNG
    Ekran Alıntısı17.PNG
    54,4 KB · Görüntüleme: 9
  • Ekran Alıntısı17.PNG
    Ekran Alıntısı17.PNG
    54,4 KB · Görüntüleme: 9
Oyla:

Iggy Azalea

.
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
RedmiNote 9 PRO
Konular
28
Kusura bakma hocam, net sorunları yüzünden foruma giremedim, bu programla değil, mi flash programı ile kurum yapmalısın, cihazına uygun olan faatboot (.zip uzantılı) romu indirdikten zip dosyasını masaüstüne çıkart telefonu kapatıp ses kısma+power tuşuna aynı anda basıp fastboot moda al ve bilgisayara usb kablosuyla bağla, programda Refresh butonuna bas, program telefonu görecektir, sonra Browse'ye tıklayıp masaüstüne çıkarttığın klasörü seç (images yazan), programda alt tarafta ise Flash all seçeneğini seç ve Flash'a basıp romu flashla, bu esnada işlem bitene kadar hiç bir şey yapma, en sonunda bitince telefon kendini reboot edecektir, açılması uzun sürebilir telefonun.

Ekli dosyalar

• IMG_20180716_101850.jpg
    IMG_20180716_101850.jpg
    7,4 MB · Görüntüleme: 5
Oyla:

Maksim Gorki

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Steinbeck
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Konular
47
Kusura bakma hocam, net sorunları yüzünden foruma giremedim, bu programla değil, mi flash programı ile kurum yapmalısın, cihazına uygun olan faatboot (.zip uzantılı) romu indirdikten zip dosyasını masaüstüne çıkart telefonu kapatıp ses kısma+power tuşuna aynı anda basıp fastboot moda al ve bilgisayara usb kablosuyla bağla, programda Refresh butonuna bas, program telefonu görecektir, sonra Browse'ye tıklayıp masaüstüne çıkarttığın klasörü seç (images yazan), programda alt tarafta ise Flash all seçeneğini seç ve Flash'a basıp romu flashla, bu esnada işlem bitene kadar hiç bir şey yapma, en sonunda bitince telefon kendini reboot edecektir, açılması uzun sürebilir telefonun.
Denedim hocam, hata verdi hepsinde. Dediklerinizin de aynısını yaptım hem de.

Bir de, ben bu telefonda kurulu olan ROM'u atmak istiyorum ama forumdaki linkler bozuk. Onu n'asıl yapabilirim? Yani telefon aynı ROM'da kendini yeniden sıfırlayacak. Var mı böyle bir yol hocam? Ayrıca yardımlarınız için teşekkür ederim.

Oyla:

Iggy Azalea

.
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
RedmiNote 9 PRO
Konular
28
Denedim hocam, hata verdi hepsinde. Dediklerinizin de aynısını yaptım hem de.

Bir de, ben bu telefonda kurulu olan ROM'u atmak istiyorum ama forumdaki linkler bozuk. Onu n'asıl yapabilirim? Yani telefon aynı ROM'da kendini yeniden sıfırlayacak. Var mı böyle bir yol hocam? Ayrıca yardımlarınız için teşekkür ederim.

Rehber - Redmi Note 3 TWRP Yükleme ve ROOT Yapma Anlatımı

Buradaki konuyu inceleyip telefona Twrp yükle, yükleme işleminden sonra Twrp'ye girip advanced seçeneğinden format atıp reboot yaparak geri açın telefonu.

Oyla:

Maksim Gorki

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Steinbeck
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Konular
47