Rehber Redmi Note 3 Bootloader Açmadan TÜRKÇE Rom Yükleme Anlatım

carlsilent

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Carl
Cihazım
mi note 3
Konular
0
Merhabalar hocam.İndirilmesi gereken dosyaların linkleri ölmüş yardımcı olabilecek var mı?

muto09

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
hakan
Cihazım
xiaomi mı note3
Konular
0
paylaşım için tşkler

theoprathos

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
uğur
Cihazım
a720
Konular
0
Bu işlem için Bootloader açmanıza gerek yoktur. Fakat aşağıda ki anlatıma sadık kalınız ve işlemlerinizi dikkatli bir şekilde yapmaya özen gösteriniz.

Öncelikle aşağıda ki adresten rom dosyasını indiriniz.

• Rom dosyasını masaüstüne bir klasöre çıkartınız.
  • SP FLash Tools klasörünün içinde ki flash_tool.exe adlı programı sağ tık yapıp yöneticisi olarak çalıştırınız.
  • Option sekmesinden Download seçeneğine girerek burada bulunan her iki seçeneğinin işaretli olduğundan emin olun. İşaretli değil ise işaretleyin
  • Flash Tool programında DOWNLOAD AGENT yazan bölüme tıklayarak DA_SWSEC.bin adlı dosyayı seiniz.
  • Scatter-loading yazan bölüme tıklayarak Rom klöasrünün içinde k MT6795_Android_scatter.txt dosyasını seçin
  • Flash Tool programında PRELOADER yazan bölümün tikini kaldırın. DİKKAT BU BÖLÜM ÇOK ÖNEMLİDİR.
  • Daha sonra DOWNLOAD butonuna tıklayın
  • Cihazınızı kapalı halde ikes ses kısma tuşuna basılı tutarak USB Kablo aracılığı ile bilgisayarınaza bağlayınız.
  • Bu işlemden sonra SP Flash tool aracının alt bölümünde önce kırmızı sonra sarı bir bar dolmaya başlayacaktır. Sarı bar dolmaya başladığında elinizi ses kısma tuşundan çekebilirsiniz.
  • İşlemler bittiğinde telefonunuz açılacaktır. Eğer otomatik olarak açılmadı ise MANUAL olarak cihazını yeniden açınız.
  • İlk açılış biraz uzun sürecektir.
Tüm işlemler başarılı ile tamamlandı ise artık cihazınızı TÜRKÇE olarak kullanabilirsiniz.
link yenilermisin kardeşim

Üst Alt