Haber Redmi Note 2 yarım günde 800 bin satarak kırılması zor bir rekora imza attı

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Gün geçmiyor ki Çin'den bir rekor haberi daha gelmesin. Akıllı telefon popülaritesinin zirveye ulaştığı bugünlerde çıkan bir çok model yüksek satış rakamlarına ulaşabiliyor. Son rekor haberi ise Xiaomi'nin geçtiğimiz hafta içerisinde duyurusunu yaptığı Redmi Note 2 modelinden geldi.

Habersiz bir şekilde satışa sunulan yeni modelin 800 bin adetlik stoğu 12 saat içerisinde tükendi. Görünen o ki akıllı telefonun 125 dolarlık uygun fiyatı ve sahip olduğu özellikler bir çok kişinin ilgisini çekmiş durumda. Kısaca hatırlatmak gerekirse 5.5" FHD çözünürlükte ekrana sahip model işlem gücünü MediaTek'in Helio X10 çipsetinden karşılıyor. Bunun yanında akıllı telefona 2 GB bellek, 16 GB depolama alanı ve 3020 mAh batarya kapasitesi, 802.11ac Wi-Fi çift kim kart desteği, yeni miui 7 arayüzü ve 13 MP arka, 5MP ön kamera gibi özellikler eşlik ediyor.

Redmi Note 2'nin ikinci parti satışı 24 Ağustosta gerçekleştirilecek. Bu satışla birlikte cihazın kısa bir sürede 1 milyon barajını aşacağını da öngörebiliriz. Bu tarz rekor haberleri hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Redmi Note 2 gibi bir model ülkemizde satışa sunulsa sahip olmak ister miydiniz?

kaynak: donanimhaber.com/cep-telefonlari/haberleri/Redmi-Note-2-yarim-gunde-800-bin-satarak-kirilmasi-zor-bir-rekora-imza-atti.htm

Guaire

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Tayfun
Cihazım
LG G2
Konular
23
Redmi Note 2 gibi bir model Türkiye'de var aslında, ama açgözlü distribütörlerinin elinde mundar olmuş durumda. Zıkkım olsun, hayrını göremesinler.

Hep kısa yoldan köşeyi dönme hevesi. Aynı kafa yüzünden Türk markalarından bir halt olmuyor.

Bizim milletimiz pahalıya aldığı mal için teşekkür de eder.

benkimim

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Telefon
Konular
524
Redmi Note 2 gibi bir model Türkiye'de var aslında, ama açgözlü distribütörlerinin elinde mundar olmuş durumda. Zıkkım olsun, hayrını göremesinler.

Hep kısa yoldan köşeyi dönme hevesi. Aynı kafa yüzünden Türk markalarından bir halt olmuyor.

Bizim milletimiz pahalıya aldığı mal için teşekkür de eder.

hocam hangi cihaz o merak ettim çünkü şuan türkiyede helio x10 işlemcili telefon yok diye biliyorum ama geleceği kesin olan meizu mx5 ve sony xperia m5 var bunlardan birini mi kast ediyorsunuz yoksa.

Guaire

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Tayfun
Cihazım
LG G2
Konular
23
hocam hangi cihaz o merak ettim çünkü şuan türkiyede helio x10 işlemcili telefon yok diye biliyorum ama geleceği kesin olan meizu mx5 ve sony xperia m5 var bunlardan birini mi kast ediyorsunuz yoksa.

Meizu M1 Note. Ocak ayında 160$'dan çıkmıştı.

MT6752 ile MT6795 (Helio X10) birbirine bayağı yakınlar. Belki de sırf bu yüzden MT6752'yi iptal ettiler. İki telefonun geri kalan özellikleri de ufak tefek farklar hariç birbirine çok yakın. Şu anda Redmi Note 2 ne ise, Ocak ayında da M1 Note o idi.

benkimim

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Telefon
Konular
524
Meizu M1 Note. Ocak ayında 160$'dan çıkmıştı.

MT6752 ile MT6795 (Helio X10) birbirine bayağı yakınlar. Belki de sırf bu yüzden MT6752'yi iptal ettiler. İki telefonun geri kalan özellikleri de ufak tefek farklar hariç birbirine çok yakın. Şu anda Redmi Note 2 ne ise, Ocak ayında da M1 Note o idi.

evet o konuda çok haklısın hocam lenovo nun 200küsür dolarlık telefonu p70 bile aynı paraya girdi onla. birde diğer distribütör reeder ın m1 note a 999tl lik fiyatı var o daha beter gerçi orda danışıklı dövüş var da iki distribütör arasında.

Guaire

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Tayfun
Cihazım
LG G2
Konular
23
evet o konuda çok haklısın hocam lenovo nun 200küsür dolarlık telefonu p70 bile aynı paraya girdi onla. birde diğer distribütör reeder ın m1 note a 999tl lik fiyatı var o daha beter gerçi orda danışıklı dövüş var da iki distribütör arasında.

Aslında çanak antenci distribütör falan da değil gibi, kendi perakende satış yapıyor, internet üzerinden.

Fason tabletçi de Teknosa gibi mağazalara distribütörlük yapıyor gördüğüm kadarıyla. Haliyle fiyat daha da şişik oluyor.

benkimim

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Telefon
Konular
524
çanak antenci distribütör falan da değil gibi, kendi perakende satış yapıyor, internet üzerinden.

Fason tabletçi de Teknosa gibi mağazalara distribütörlük yapıyor gördüğüm kadarıyla. Haliyle fiyat daha da şişik oluyor.
meizu pek araştırmıyor bu konuda herhalde distribütörlük taleplerinde herhalde çünkü hakketen bu iki firmada çok saçmalıyor yaptıkları işlere bakılınca.

Üst Alt