Redmi Note 2 Prime Sinyal Sorunu

kkustul

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kadir
Cihazım
redminote3pr
Konular
1
Merhaba arkadaşlar. Redmi note 2 cihazımda yaklaşık 1 aydır sinyal sorunu var. bazen şebeke full gözüküyor, bazen 1,2 diş çekiyor gözüküyor bazen sim yok diyor her durumda arama yapamıyorum yada beni arayamıyorlar. yeniden başlatıyorum yada bağlantı seçeneklerini değiştiriyorum kendine geliyor ama çok kısa süre sonra(1,5 dk içinde) yine aynı durum oluyor. yeni rom yüklediğimde ilk saatler(7-8 saat kadar) süper çalışıyor ama sonra yine aynı sıkıntı devam ediyor. konuyu forumdan araştırınca yazılımdan olabilir diye yorumlar okudum sonrasında mi flash üzerinden Flash all seçeneğini seçerek fastboot ile developer rom yükledim yine olmadı. ne yapabilirim sizce bir öneriniz varmı. yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Merhaba arkadaşlar. Redmi note 2 cihazımda yaklaşık 1 aydır sinyal sorunu var. bazen şebeke full gözüküyor, bazen 1,2 diş çekiyor gözüküyor bazen sim yok diyor her durumda arama yapamıyorum yada beni arayamıyorlar. yeniden başlatıyorum yada bağlantı seçeneklerini değiştiriyorum kendine geliyor ama çok kısa süre sonra(1,5 dk içinde) yine aynı durum oluyor. yeni rom yüklediğimde ilk saatler(7-8 saat kadar) süper çalışıyor ama sonra yine aynı sıkıntı devam ediyor. konuyu forumdan araştırınca yazılımdan olabilir diye yorumlar okudum sonrasında mi flash üzerinden Flash all seçeneğini seçerek fastboot ile developer rom yükledim yine olmadı. ne yapabilirim sizce bir öneriniz varmı. yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

EDİT:
Modem Dosyasından Kaynaklanıyordur Hocam. Sürüm Güncelleyin veya Global Stbil Romları Deneyin.

Son düzenleme:

kkustul

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kadir
Cihazım
redminote3pr
Konular
1
"NON-HLOS.bin" bu dosya her şeyi sıfırlayarak yazılım yüklenince düzelmiyor mu?
bu dosyanın çalışanını internette bulabileceğim yer varmı. yada arkadaşta aynı telefondan var onun telefonundan alabilirmiyim.

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
EDİT:
Modem Dosyasından Kaynaklanıyordur Hocam. Sürüm Güncelleyin veya Global Stbil Romları Deneyin.
Pardon Hocam, Ben Telefonları Karıştırmışım, MEsajı Düzelttim. Mediatek Telefonlarda "system/etc" klasöründe modem dosyaları olur. onlardan kaynaklı olabilir.

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Şuan Hangi Romu ve Sürümü Kullanıyorsunuz?

Şebeke Ayarlarında "LTE Öncelikli" Seçiliyse, Bulunduğunuz Bölgede 4G Çekmiyor Olabilir. 3G Öncelikli Seçipte Deneyebilirsiniz.

kkustul

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kadir
Cihazım
redminote3pr
Konular
1
3 4 adet rom denedim hem global hemde developer romlar ama sonuç her defasında aynı oldu

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90

kkustul

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kadir
Cihazım
redminote3pr
Konular
1
2g 3g yada lte sonuç aynı
şu an kullandığım miui 7 global 6.5.27 beta

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
2g 3g yada lte sonuç aynı
şu an kullandığım miui 7 global 6.5.27 beta

Aynı Sorun Bendede Var Fakat, Bende O kadar Sık Yapmıyor. Önceki Sürümlerde Sorun Yoktu. Miui8 Bekliyorum, Ondada Aynı Sorun Olursa, Eski Çalışan Bir Sürüme Geri Döneceğim..

kkustul

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kadir
Cihazım
redminote3pr
Konular
1
Aynı Sorun Bendede Var Fakat, Bende O kadar Sık Yapmıyor. Önceki Sürümlerde Sorun Yoktu. Miui8 Bekliyorum, Ondada Aynı Sorun Olursa, Eski Çalışan Bir Sürüme Geri Döneceğim..
bende tel gayet güzel çalışıyordu. bir anda bu sorunla karşılaşmaya başladım. acaba donanımsal bir sorun olabilirmi.

Üst Alt