Rehber Redmi note 13 pro 5G şebeke sorunu çözüm

ahmetcngz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Rdmi nte 13 pro
Konular
17
Merhabalar, konuda birçok arkadaş bu sıkıntıyı yaşamış, bende böyle bir konu açayım dedim. Elimizde Redmi note 13 pro 5G cihaz var, cihaza global rom yüklüyoruz ancak şebeke gidiyor. Çözümü çok basit. China 14.0.17 ve minimal adb and fastboot programını indirin( indirirken klasör konumu soracak onu bulabileceğiniz bir yer yapın çünkü içine dosya atacaksınız). China romun içine gelip aramaya basıp NON-HLOS.bin dosyasını kopyalayıp minimal adb programı klasörünün içine yapıştırın. Daha sonra minimal adb'yi açın ve bu komutları yazın
Fastboot flash modem NON-HLOS.bin
Ardından
Fastboot reboot phone
Cihaz modemi yüklenmiş olacak. Umarım işinize yarar.
NOT: Bu yöntemi cihaza HyperOS Gelene kadar kullanabilirsiniz, HyperOS geldiğinde zaten güncelleme olarak kuramazsınız yine rom atmanız gerekir. Global HyperOS sürümündeyken 14.0.17 china sürümündeki modemi yüklemeye çalışırsanız brick olabilir, o yüzden HyperOS hem çine hem globale gelince HyperOS'u yüklemenizi tavsiye ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

karya48

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
S24 Ultra
Konular
3
Mevcut konusu vardı ,elinize sağlık...

ahmetcngz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Rdmi nte 13 pro
Konular
17
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mevcut konusu vardı ,elinize sağlık...

Buda benim konum zaten ve H.kadioglu hocamın anlattığında ufak tefek komutlarda hata yaşamıştım komutları düzelttim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

By_Raso

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Raso
Cihazım
Resmi note 13
Konular
0
Merhabalar, konuda birçok arkadaş bu sıkıntıyı yaşamış, bende böyle bir konu açayım dedim. Elimizde Redmi note 13 pro 5G cihaz var, cihaza global rom yüklüyoruz ancak şebeke gidiyor. Çözümü çok basit. China 14.0.17 ve minimal adb and fastboot programını indirin( indirirken klasör konumu soracak onu bulabileceğiniz bir yer yapın çünkü içine dosya atacaksınız). China romun içine gelip aramaya basıp NON-HLOS.bin dosyasını kopyalayıp minimal adb programı klasörünün içine yapıştırın. Daha sonra minimal adb'yi açın ve bu komutları yazın
Fastboot flash modem NON-HLOS.bin
Ardından
Fastboot reboot phone
Cihaz modemi yüklenmiş olacak. Umarım işinize yarar.
NOT: Bu yöntemi cihaza HyperOS Gelene kadar kullanabilirsiniz, HyperOS geldiğinde zaten güncelleme olarak kuramazsınız yine rom atmanız gerekir. Global HyperOS sürümündeyken 14.0.17 china sürümündeki modemi yüklemeye çalışırsanız brick olabilir, o yüzden HyperOS hem çine hem globale gelince HyperOS'u yüklemenizi tavsiye ederim.
Benim note 13 pro plus 5g yurtdışı ve çin versiyon. Kırsal da ve köyde şebeke çekmiyor. Köyde verici de var. Bu sizin dediğiniz işlemi yapsam çeker mi?

mattinn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
bulent
Cihazım
mi5
Konular
0
Benim note 13 pro plus 5g yurtdışı ve çin versiyon. Kırsal da ve köyde şebeke çekmiyor. Köyde verici de var. Bu sizin dediğiniz işlemi yapsam çeker mi?
Senin telefon pro plus aga, diğer baslıkta sormussun, baska senin telefonun.. Garnet kod adı bizim cihazın. seninki Zircon. baska cihazlar.

Kranowar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ferhat
Cihazım
Note 13 Pro 5G
Konular
2
Bilgisayara Çin romunu indirdim fakat bu dosyayı bulamıyorum. aynı sorundan muzdaribim şuan

Üst Alt