Soru Redmi Note 12 Pro Speed Edition Hakkında

sparceal

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sparceal
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
6
Dostlar Merhaba,

Uzun zamandır xiaomi dünyasından uzak kaldım. Fakat note 8,9,10,11 serileri ve normal ruby bir de üstüne mi 13 lite kullandıktan sonra biraz ara verdim ve başka üreticilere şans tanıdım. Fakat yıllardır birikerek alıştığım miui gerçekten bir anda vazgeçilmiyor. Bu yüzden xiaomi kanadına tekrardan dönüş yapıyorum.

Redmi Note 12 Pro 5g Speed Edition olan cihazı uygun fiyata kayıtlı bir şekilde satın aldım.Frklı cihazlarda daha önce rom, root ve twrp deneyimim var. Defalarca AOSP ve miui eu aralarında dolaştım. Aldığım cihaz dirençli ve çift sim kayıtlı. Anladığım kadarı ile bu cihazın kod adı redwood. Fakat aynı cihaz Poco X5 Pro olarakta satışta.

Aldığım cihazın üzerinde fake rom mevcut zaten, satan arkadaş farkında değil. Cihaz bana geldiğinde hemen eu ya da endonezya rom kurmayı düşünüyorum. Fakat bazı noktalar aklımı karıştırıyor. Bu cihaza redwood kod adlı romu indirdiğimizde tüm kaynaklarda redwood poco x5 pro romu olarak gösteriyor. Bu speed editiona bu romu kurduğumuzda cihaz arayüzü poco arayüzüne mi dönecek? Yoksa normal her redmi cihazda olan normal arayüz mü olacak? Miui for poco vs. gibi bir olay hala devam ediyor mu? Çünkü cihazın çin stabil romlarında speed edition yazıyor.

Ayrıca xiaomi eu sitesinde redwood kod adının yanında *in* yazıyor. Bu rom çin cihazlarına kurulamıyor mu?

Bir diğer konu ise note 10 pro gibi modem vs. flashlamamıza gerek var mıdır? Mi 13 lite dirençli çift simdi ve sadece twrp üzerinden sıfırlamam yetiyordu. Mi flash üzerinden clean all seçmem yeterliydi. Bu cihaz için de aynı yolları izlememiz imei vs. bir zarar verir mi?

Bir kaç gündür araştırdım fakat net ve tatmin edici cevaplar alamadım. Şimdiden paylaşacağınız bilgiler için teşekkür ederim.

Üst Alt