Yardım Redmi Note 12 Pro 5G tasarrufu kapatma

leadsolider

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Utku
Cihazım
Xiaomi redmi
Konular
13
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 14.0.3
Telefon Modeli
Redmi note 12 pro 5G
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Merhaba redmi note 12 pro 5G sahibiyim son zamanlarda telefonumun şarjı çok hızlı gitmeye başladı Bir kere düşünmüştüm ondan sonra oldu ama ona da pek bağlamıyorum ayarlardan 5K pil tasarrufunu açık konuma getirmiştim ama şimdi kapatamıyorum yardım ederseniz sevinirim

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-07-08-22-02-19-076_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2024-07-08-22-02-19-076_com.miui.securitycenter.jpg
    208 KB · Görüntüleme: 26

xRaven

Return My Queen ♱
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali İmran
Cihazım
15 Pro Max
Konular
16
5G şarjını daha çabuk götürür ki ülkede 5G yok zaten kapalı olması daha iyi olur neden açmaya çalışıyorsun

Oyla:

Security Developer

ᴍɪᴜɪ ᴍᴇᴍᴏʀʏ
Yönetici
Destek Ekibi
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Đ₳Ɽ₭ ₩ØⱤⱠĐ
Cihazım
Xiaomi, Huawei
Meslek
Whatever
Konular
21
Merhaba redmi note 12 pro 5G sahibiyim son zamanlarda telefonumun şarjı çok hızlı gitmeye başladı Bir kere düşünmüştüm ondan sonra oldu ama ona da pek bağlamıyorum ayarlardan 5K pil tasarrufunu açık konuma getirmiştim ama şimdi kapatamıyorum yardım ederseniz sevinirim
Hafa sıcaklıkları + Arka plan da çalışan uygulamaların fazlalığı, yazılımın etkisi her şeyden kaynaklı olabilir.

İçerisin de fake romu mevcut ?

Oyla:

leadsolider

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Utku
Cihazım
Xiaomi redmi
Konular
13
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hafa sıcaklıkları + Arka plan da çalışan uygulamaların fazlalığı, yazılımın etkisi her şeyden kaynaklı olabilir.

İçerisin de fake romu mevcut ?
Evet fake rom var hocam ama aldığımdan beri hiç şarjı bu kadar hızlı gitmiyordu hatta çevremdeki kişilerden daha uzun süre gidiyordu ki telefonla çok uğraşan biriyim normal Roma geçsem birincisi rom atmayı bilmiyorum aldığım yerde şehir dışında ikincisi fake rom'lar yok pil performansı daha kötüye gidebilir diye korkuyorum arka plan uygulamalarında nasıl kapatabilirim

Oyla:

alimitnick

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Redmi note 125G
Meslek
Öğrenci
Konular
8
Global romlar
Evet fake rom var hocam ama aldığımdan beri hiç şarjı bu kadar hızlı gitmiyordu hatta çevremdeki kişilerden daha uzun süre gidiyordu ki telefonla çok uğraşan biriyim normal Roma geçsem birincisi rom atmayı bilmiyorum aldığım yerde şehir dışında ikincisi fake rom'lar yok pil performansı daha kötüye gidebilir diye korkuyorum arka plan uygulamalarında nasıl kapatabilirim
Geliştirici seçenekleri>Arka plan işlem sınırı>Arka planda işlem yok. Fakat aşırı beklentiye girmeyin şarjı öyle höö diye uzatmaz.

Oyla:

DoktorProxy

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 12 5
Konular
26
5G şarjını daha çabuk götürür ki ülkede 5G yok zaten kapalı olması daha iyi olur neden açmaya çalışıyorsun
Belki wifisi 5g destekliyor olabilir 🤔 Yada bu sadece mobil veri için mi

Oyla:

Security Developer

ᴍɪᴜɪ ᴍᴇᴍᴏʀʏ
Yönetici
Destek Ekibi
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Đ₳Ɽ₭ ₩ØⱤⱠĐ
Cihazım
Xiaomi, Huawei
Meslek
Whatever
Konular
21
Kilidi açıp rom yüklemeniz için bir bilgisayar şart.

Öncelikle mi hesabı oluşturmanız gerekmektedir, mi hesabınızı cihazınıza ekleyin ardından ayarlara gelerek Telefon hakkında - MIUI sürümüne 5-6 defa basarak Geliştirici seçenekleri aktif ediniz.

Ardından Ayarlar - Ek Ayarlar bölümünden geliştirici seçeneklere gelerek oradan aşağı da ki adımları takip ediniz.

MI Kilit Açma/Durumu” seçeneğine giriyoruz tabi burada yapılacak işlemler için mobil veriyi açmanız gerekmektedir. Bir uyarı çıkabilir, onaylıyoruz. Karşımıza “Hesap Ekle” butonu geliyor. Hesap ekle butonuna basıyoruz ve “Mi hesabı başarıyla eklendi” uyarısını gördüğümüzden emin oluyoruz.

Başarıyla hesap eklendikten
Aşağı da ki linkte verdiğim adımlar ile unlocktool uygulamasının kullanım adımlarını takip edebilirsiniz.

Eğer işlemleri doğru ve ilk defa yaptıysanız program size bootloader kilidinin açılmadığını mesajını verir.
Ekran da kilit açılmadığını belirten ve ardından 168 saat yani 1 haftaya tekabül eden bir saat dilimini beklemenizi ister.

1 hafta sonra tekrar mi unlock aracı ile bootloader kilidinizi açabilirsiniz.

Ondan sonra forum da ki konuları inceleyebilir gerekli rom yükleme konusu hakkında bu konun altında yardım isteyebilirsiniz.

Elim de hazır dursun derseniz alta ki sayfadan gerekli HyperOS romunu indirebilirsiniz.

Oyla:

leadsolider

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Utku
Cihazım
Xiaomi redmi
Konular
13
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kilidi açıp rom yüklemeniz için bir bilgisayar şart.

Öncelikle mi hesabı oluşturmanız gerekmektedir, mi hesabınızı cihazınıza ekleyin ardından ayarlara gelerek Telefon hakkında - MIUI sürümüne 5-6 defa basarak Geliştirici seçenekleri aktif ediniz.

Ardından Ayarlar - Ek Ayarlar bölümünden geliştirici seçeneklere gelerek oradan aşağı da ki adımları takip ediniz.

MI Kilit Açma/Durumu” seçeneğine giriyoruz tabi burada yapılacak işlemler için mobil veriyi açmanız gerekmektedir. Bir uyarı çıkabilir, onaylıyoruz. Karşımıza “Hesap Ekle” butonu geliyor. Hesap ekle butonuna basıyoruz ve “Mi hesabı başarıyla eklendi” uyarısını gördüğümüzden emin oluyoruz.

Başarıyla hesap eklendikten
Aşağı da ki linkte verdiğim adımlar ile unlocktool uygulamasının kullanım adımlarını takip edebilirsiniz.

Eğer işlemleri doğru ve ilk defa yaptıysanız program size bootloader kilidinin açılmadığını mesajını verir.
Ekran da kilit açılmadığını belirten ve ardından 168 saat yani 1 haftaya tekabül eden bir saat dilimini beklemenizi ister.

1 hafta sonra tekrar mi unlock aracı ile bootloader kilidinizi açabilirsiniz.

Ondan sonra forum da ki konuları inceleyebilir gerekli rom yükleme konusu hakkında bu konun altında yardım isteyebilirsiniz.

Elim de hazır dursun derseniz alta ki sayfadan gerekli HyperOS romunu indirebilirsiniz.

Peki bilgilerim resimler falan gider mi giderse nasıl yedekleyebilirim

Oyla:
Üst Alt