Çözüldü Redmi note 12 pro 5g (ruby) Hyperos Global mi EEA mı Endonezya mı kurmalıyım

alaa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alaaddin
Cihazım
Redmi note 12
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
LineageOs 20
Telefon Modeli
Redmi note 12 pro 5g (ruby)
Bootloader Kilidi
Açık
Cihazım Redmi note 12 pro 5g (ruby)
Yurtdışı imei kaydı hâlen yok
Versiyon Global. Şuana dek Aosp tabanlı romları tercih ediyordum fakat bu cihazda hiçbir Aosp tabanlı rom randımanlı çalışmadı benim için. Şarj süresinden ziyade performansa önem veriyorum. Konulara bakarken Hyperos'un çıktığını gördüm. Şuan kullandığım rom LineageOs 20 ve Hyperos'a geçme kararı aldım. Sizce Global, Avrupa veya Endonezya sürümlerinden hangisini kurmalıyım? Daha önce miui 11 zamanları Endonezya romu çok hoşuma gidiyordu ama Hyperos'ta hangisi daha makbuldür bilmiyorum. .tgz dosyasını indirip mft ile mi kurmalıyım yoksa .zip dosyasını indirip cmd ile mi kurmalıyım? Son olarak Aosp romdan Hyperos'a direkt geçişte herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım? Biraz uzun oldu kusura bakmayın. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Çözüm
Endonezya romu bir çok cihazda oldukça başarılı şekilde çalışıyor, sizin cihazda da aynı randımanı verecektir, arama ve mesaj uygulaması da Xiaomi' nin. Yükleme işlemi size kalmış, iki yöntem de aynı kapıya çıkıyor, hangisi kolayınıza geliyorsa. Temiz kurulum yaparak geçeceğiniz için bir sorun olacağını sanmıyorum, bununla ilgili sorun yaşayan duymadım.
Birkaç saat önce mft ile temiz kurulum yaptım şuana dek gayet başarılı gözüküyor.

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
436
Cihazım Redmi note 12 pro 5g (ruby)
Yurtdışı imei kaydı hâlen yok
Versiyon Global. Şuana dek Aosp tabanlı romları tercih ediyordum fakat bu cihazda hiçbir Aosp tabanlı rom randımanlı çalışmadı benim için. Şarj süresinden ziyade performansa önem veriyorum. Konulara bakarken Hyperos'un çıktığını gördüm. Şuan kullandığım rom LineageOs 20 ve Hyperos'a geçme kararı aldım. Sizce Global, Avrupa veya Endonezya sürümlerinden hangisini kurmalıyım? Daha önce miui 11 zamanları Endonezya romu çok hoşuma gidiyordu ama Hyperos'ta hangisi daha makbuldür bilmiyorum. .tgz dosyasını indirip mft ile mi kurmalıyım yoksa .zip dosyasını indirip cmd ile mi kurmalıyım? Son olarak Aosp romdan Hyperos'a direkt geçişte herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım? Biraz uzun oldu kusura bakmayın. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Endonezya romu bir çok cihazda oldukça başarılı şekilde çalışıyor, sizin cihazda da aynı randımanı verecektir, arama ve mesaj uygulaması da Xiaomi' nin. Yükleme işlemi size kalmış, iki yöntem de aynı kapıya çıkıyor, hangisi kolayınıza geliyorsa. Temiz kurulum yaparak geçeceğiniz için bir sorun olacağını sanmıyorum, bununla ilgili sorun yaşayan duymadım.

Oyla:

Ademtas

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Adem
Cihazım
Redmi note 8
Konular
2
Tayvan hyperos 1.0.3.0 UMOTWXM üç gündür kullanıyorum (xn) ile biten hindistan sürümünden imei 8 ay dolduğu için geçtim, ve üç gündür fark ettim ne kadar kaliteli bir telefon ve iyi bir donanım olduğunu, batarya, ekran, şarj stabilite vs çok iyi performans vermeye başladı.

Bilenlere sormak istiyorum Tayvan bugün chip konusunda bu kadar ileriyken dünyada ses getirirken bu kalitenin o ülkede genel teknoloji ürünlerine yansımaması mümkün mü? sonu xn ile biten MIUI sürümü mü çok kötüydü şimdiki Tayvan romu normal yoksa Tayvan romu diğerlerinden biraz daha önde mı?

Oyla:

Nightkiller

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berkay
Cihazım
Note 12 Pro 5g
Konular
2
Tayvan hyperos 1.0.3.0 UMOTWXM üç gündür kullanıyorum (xn) ile biten hindistan sürümünden imei 8 ay dolduğu için geçtim, ve üç gündür fark ettim ne kadar kaliteli bir telefon ve iyi bir donanım olduğunu, batarya, ekran, şarj stabilite vs çok iyi performans vermeye başladı.

Bilenlere sormak istiyorum Tayvan bugün chip konusunda bu kadar ileriyken dünyada ses getirirken bu kalitenin o ülkede genel teknoloji ürünlerine yansımaması mümkün mü? sonu xn ile biten MIUI sürümü mü çok kötüydü şimdiki Tayvan romu normal yoksa Tayvan romu diğerlerinden biraz daha önde mı?
Hocam ortalama ekran süreniz nasıl oluyor, şuan Çin Hyperos kullanıyorum çok güzel ama her ne kadar türkçe yama yapsamda widgetler ve bazı yerler çince olduğu için değiştireceğim. 120hz'de saatte 14.5 şarj yiyor, 60hz'de 10.5. Tayvanda durum nedir?

Oyla:

Ademtas

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Adem
Cihazım
Redmi note 8
Konular
2
Ekran süresi tam olarak nasıl takip ediliyor bilmiyorum ama Tayvan romu ile yüklü ve kısıtlı gelen smoxn romuna göre seviye atladı

Oyla:

alaa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alaaddin
Cihazım
Redmi note 12
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Birkaç saat önce mft ile temiz kurulum yaptım şuana dek gayet başarılı gözüküyor.

Oyla: Çözüm

alimitnick

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Redmi note 125G
Meslek
Öğrenci
Konular
8
endonezya 1.0.3 kullanıyorum,tavsiye ederim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

tayvan rom iyi optimize edilmiş fakat aşırı performanslı olduğu söylenemez. Performans istiyorsanız çin veya endonezya romu.

Oyla:

Ademtas

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Adem
Cihazım
Redmi note 8
Konular
2
iyi optimize edilmesi demek aynı zamanda daha iyi batarya ömrü demek değil mi? o zaman diğerlerini merak etmeme gerek yok, çünkü performans gerektiren uygulamalar kullanmıyorum oyun vb gibi, teşekkür ederim.

Oyla:

alaa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alaaddin
Cihazım
Redmi note 12
Konular
3
Tayvan romunu denediniz mi, ben Endonezya değil de global sürümü de bir iki gün denedim, Tayvan daha iyi geldi
Tayvan romu performanstan alıp pil ömrüne vermiş daha senkronize bir rom. Oyun oynayan biri olarak Tayvan romunu tercih etmiyorum benim için performans yüksek pil kısa olsun🙂
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Eklemek gerekirse 100 sarj ile 90 dakika 90fps orta grafiklerde wild rift oynadım oyun sonu şarjım 75e düştü bence gayet iyi bir değer.

Oyla:
Üst Alt