Yardım Redmi note 12 pro 5g rom yükleme

Mr.Crisis

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Note12pro
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Bilinmiyor
Telefon Modeli
Note 12 pro 5g
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Merhaba arkadaşlar redmi note 12 pro 5g kullanıcısıyım ilk xiaomi telefonum yeni satın aldım telefon yurtdışı kayıtsız dirençsiz nfc özelliğini sık kullanan biriyim nfc ile işim olunca telefonda nfc olmadığını farkettim google'da biraz araştırınca rom kaynaklı olduğunu öğrendim telefonun rom'u değişince nfc özelliği geliyormuş.
Telefonun sürümü: MIUI GLOBAL 14. 0.3.
14.0.3.2(SMOMIXN)
Model no:221013161.
Botloader kilidi bilmiyorum büyük ihtimalle kapalı.
Öncelikle rom atma konusunda hiçbir bilgimin olmadığını belirtmek isterim.
Telefonun nfc özelliğini getirmek için rom değiştirmek istiyorum fakat bilgisayarım yok işlemi telefon üzerinden yapmak istiyorum telefonun imei sine ve güncelleme almasına engel olmayacak şekilde nasıl yapabilirim.
Rom'u indirme kaynağı ve işlemi nasıl yapmam gerektiği konusunda açıklayıcı bilgi paylaşabilirseniz memnun olurum.

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
436
Cihaz açılırken siyah ekran üzerinde açık kilit simgesi varsa kilidi açık demektir, yoksa açmanız gerekebilir. Önce onu kontrol edin.

Oyla:

Mr.Crisis

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Note12pro
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cihaz açılırken siyah ekran üzerinde açık kilit simgesi varsa kilidi açık demektir, yoksa açmanız gerekebilir. Önce onu kontrol edin.
Cihaz kilitli baktım ona sorun şuan etrafımda bir bilgisayar olmayışı bilgisayar olsa işler daha kolay olacak.

Oyla:

fdemirkol

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi note 10s
Konular
1
aynı durum bendede mevcut konuyla ilgili bilgisi olan varmı acaba

Oyla:

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
436
Cihaz kilitli baktım ona sorun şuan etrafımda bir bilgisayar olmayışı bilgisayar olsa işler daha kolay olacak.
Cihaza IMEI işlemi yapılmadıysa, IMEI silinme gibi bir durum zaten olmaz, stock rom yüklerseniz de güncellemeleri alırsınız, alamasanız bile fastboot üzerinden tüm romları yüklersiniz. Kilit açmak için pc şart, tüm işlemler sonrasında pc' ye yüklediğiniz bir uyulama ile açıyorsunuz çünkü. Kilidi açıp twrp yada fastboot üzerinden yükleme yapabilirsiniz. Önce kilit açın, sonrasında bu başlık altından rom yükleme adımlarıyla ilgili konuşulur. Aşağıdaki konuda kilit açma ve sonrasındaki işlemlerle ilgili bilgi edinebilirsiniz.

Oyla:
Üst Alt