Yardım Redmi Note 12 Pro 5G Rom Problemi ( MIUI 14.0.3.0 SMOMIXX)

Arthur_Morgan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Note 12 Pro 5G
Konular
1
Arkadaşlar öncelikle bu telefonu (Redmi Note 12 Pro 5G) özellikleri güzel geldiği için aldım. Bi de yani fiyatı da aşırı değildi. Rom olayını falan bu telefonu aldıktan sonra öğrendim. İlk xiaomi cihazım. Global 14.0.3.0 SMOMIXX diye çakma rom yüklemiş satıcı (ithalatçı garantiliydi). Orijinal bir rom yüklemek istiyorum. Bootloader açık, bir de sanırım direnç var bakmıştım kırmızı P01 gibi bir şey yazıyordu. MiFlashTool üzerinden sorunsuz bir şekilde EEA rom yükleyebilir miyim hatasız? Gerçekten çok istiyorum yani bunu yapmayı yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum. Telefonda nfc vs her şey çalışıyor bu arada. Güncelleme harici hiçbir sorunum yok.

Ekli dosyalar

• IMG_20240430_011824.jpg
    IMG_20240430_011824.jpg
    74,1 KB · Görüntüleme: 7

Barca

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
13 pro 5g
Meslek
Tekniker
Konular
105
Arkadaşlar öncelikle bu telefonu (Redmi Note 12 Pro 5G) özellikleri güzel geldiği için aldım. Bi de yani fiyatı da aşırı değildi. Rom olayını falan bu telefonu aldıktan sonra öğrendim. İlk xiaomi cihazım. Global 14.0.3.0 SMOMIXX diye çakma rom yüklemiş satıcı (ithalatçı garantiliydi). Orijinal bir rom yüklemek istiyorum. Bootloader açık, bir de sanırım direnç var bakmıştım kırmızı P01 gibi bir şey yazıyordu. MiFlashTool üzerinden sorunsuz bir şekilde EEA rom yükleyebilir miyim hatasız? Gerçekten çok istiyorum yani bunu yapmayı yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum. Telefonda nfc vs her şey çalışıyor bu arada. Güncelleme harici hiçbir sorunum yok.
Yuklersin. Sorun olmaz

Oyla:

Barca

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
13 pro 5g
Meslek
Tekniker
Konular
105
Sağolun hocam içime su serptiniz. Peki hocam yüklerken tavsiye ettiğin bir şey var mı? Yani şuna şuna dikkat gibisinden?
hatırladığım kadarıyla yok. çünkü ben at koşturuyordum dirençli cihazda. ha nfc çalışmıyordur yüksek ihtimalle, rootlayıp fix dosyasını flashlayabilirsin. kullanmıyorsan şart değil

Oyla:

Arthur_Morgan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Note 12 Pro 5G
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hatırladığım kadarıyla yok. çünkü ben at koşturuyordum dirençli cihazda. ha nfc çalışmıyordur yüksek ihtimalle, rootlayıp fix dosyasını flashlayabilirsin. kullanmıyorsan şart değil
Hocam kullanıyorum da kesin mi gider yoksa hani gitme ihtimali mi var? Eğer giderse nasıl yapacağıma dair video vs var ise paylaşabilir misiniz benimle. Bir se imei durur değil mi durmasa da gittiğini nasıl anlarım. Biliyorum hocam çok soru sordum kusuruma bakmayın konuya o kadar hakim değilim.

Oyla:

Barca

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
13 pro 5g
Meslek
Tekniker
Konular
105
benim denediğim bütün romlarda nfc çalışmıyordu fix dosyasıyla kullanıyordum. benim cihaz pro plus'tu.
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Oyla:

Arthur_Morgan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Note 12 Pro 5G
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
benim denediğim bütün romlarda nfc çalışmıyordu fix dosyasıyla kullanıyordum. benim cihaz pro plus'tu.
Sağolun hocam ben yapıp buradan bir sorum olursa iletirim sağolasın.

Oyla:

demhat2134

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Demhat
Cihazım
ruby
Konular
7
Sağolun hocam içime su serptiniz. Peki hocam yüklerken tavsiye ettiğin bir şey var mı? Yani şuna şuna dikkat gibisinden?
Bence Endonezya romunu yükle
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bende temassız ödemeler kısmı yok yardımcı olur musunuz

Oyla:

Arthur_Morgan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Note 12 Pro 5G
Konular
1
(Öncelikle çok teşekkür ederim hocam. EEA ROM yükledim sorunsuz çalışıyor (NFC hariç).
Hocam kolay gelsin bu NFC sorununun rootlamadan bir çözümü yok mudur. Mâlum root sıkıntı yaratabiliyormuş banka uygulamalarında vs. Eğer yoksa hem adım adım cihaza zarar vermeden nasıl yapacağımı veya varsa anlatan birisini veya bir videoyu belirtirseniz çok sevinirim.

Oyla:
Üst Alt