Yardım Redmi Note 12 Pro 5G ROM atınca şebeke çöker mi?

yigitt0819

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yiğit
Cihazım
Redminot12pro5g
Konular
1
Merhaba arkadaşlar ithalatçı garantili redmi not 12 pro 5g kullanıyorum cihazda fake rom var bunun için telefoncuya götürdüğümde rom atamayiz ithalatçı garantili cihazlara rom atarsak şebeke çöker dedi dediği doğrumu başından sağmak mı istedi yoksa ben internet kafede rom aticam

Security Developer

ᴍɪᴜɪ ᴍᴇᴍᴏʀʏ
Yönetici
Destek Ekibi
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Đ₳Ɽ₭ ₩ØⱤⱠĐ
Cihazım
Xiaomi, Huawei
Meslek
Whatever
Konular
18
Merhaba arkadaşlar ithalatçı garantili redmi not 12 pro 5g kullanıyorum cihazda fake rom var bunun için telefoncuya götürdüğümde rom atamayiz ithalatçı garantili cihazlara rom atarsak şebeke çöker dedi dediği doğrumu başından sağmak mı istedi yoksa ben internet kafede rom aticam
Bu telefonun garantisi yok :)

Cihazın garantisi olsa fake rom olmaz idi.

Cihazınız büyük ihtimalle direnç kayıdı yapıldı.

Rom yükleme işleminizi cihazınıza takılan değere göre yapmalısınız.

NFC çalışıyor mu kontrol ediniz.

Ayarlar - Telefon hakkında - Detaylı bilgi ve özelikler - çekirdek sürümüne 5-6 kez tıklayın.

Donanım testlerini açacaktır.

Açılan sekmede ilk sıra da bulunan

Check version Info yazan bölmeye tıklayarak.

Ekranı aşağı kaydırıp alta Hardware version yazısı kırmızı ise direnç yapılmıştır.

yigitt0819

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yiğit
Cihazım
Redminot12pro5g
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam evet ithalatçı garantili cihaz direnç kayıtlı da telefoncu şebeke çöker dedi doğrumu yoksa ben internet kafede kendim rom aticam (bu arada telefoncuda ithalatçı garantili cihazlar direnç ile kaydedilen cihazlardır eğer rom atarsak şebeke çöker bizde bu riski alamayız dedi)

Security Developer

ᴍɪᴜɪ ᴍᴇᴍᴏʀʏ
Yönetici
Destek Ekibi
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Đ₳Ɽ₭ ₩ØⱤⱠĐ
Cihazım
Xiaomi, Huawei
Meslek
Whatever
Konular
18
Hocam evet ithalatçı garantili cihaz direnç kayıtlı da telefoncu şebeke çöker dedi doğrumu yoksa ben internet kafede kendim rom aticam (bu arada telefoncuda ithalatçı garantili cihazlar direnç ile kaydedilen cihazlardır eğer rom atarsak şebeke çöker bizde bu riski alamayız dedi)
Hocam cihazınızın garantisi yok bu konu da anlaşalım:) Direnç kayıtlı cihaz garantili olur mu hiç dolandırıcılık adı altında satılmış cihaz.

Bu cihazın globali çok zor bulunuyor.
Zaten arkasında CE damgası ve harici başka bir şey yazmıyorsa cihaz zaten çindir.

Rom atma işlemi için cihazınıza hangi direnç, kaç değer takıldığı önemli NFC çalışmıyor ise 82k takılmıştır.

Sorunsuz bir şekilde yükleme işlemi yapabilirsiniz.

Not: Olası sorunlar da Forumumuz sorumlu değildir.
Yapılan işlemlerden kullanıcı kendisi sorumludur.

Tabi bu adımlar da ilk olarak cihazınızın kilidini açmalısınız.

Öncelikle mi hesabı oluşturmanız gerekmektedir, mi hesabınızı cihazınıza ekleyin ardından ayarlara gelerek Telefon hakkında - MIUI sürümüne 5-6 defa basarak Geliştirici seçenekleri aktif ediniz.

Ardından Ayarlar - Ek Ayarlar bölümünden geliştirici seçeneklere gelerek oradan aşağı da ki adımları takip ediniz.

MI Kilit Açma/Durumu” seçeneğine giriyoruz tabi burada yapılacak işlemler için mobil veriyi açmanız gerekmektedir. Bir uyarı çıkabilir, onaylıyoruz. Karşımıza “Hesap Ekle” butonu geliyor. Hesap ekle butonuna basıyoruz ve “Mi hesabı başarıyla eklendi” uyarısını gördüğümüzden emin oluyoruz.

Başarıyla hesap eklendikten
Aşağı da ki linkte verdiğim adımlar ile unlocktool uygulamasının kullanım adımlarını takip edebilirsiniz

Eğer işlemleri doğru ve ilk defa yaptıysanız program size bootloader kilidinin açılmadığını mesajını verir.
Ekran da kilit açılmadığını belirten ve ardından 168 saat yani 1 haftaya tekabül eden bir saat dilimini beklemenizi ister.

1 hafta sonra tekrar mi unlock aracı ile bootloader kilidinizi açabilirsiniz.

Ondan sonra forum da ki konuları inceleyebilir gerekli rom yükleme konusu hakkında bu konun altında yardım isteyebilirsiniz.

Elim de hazır dursun derseniz alta ki sayfadan gerekli HyperOS romunu indirebilirsiniz.

yigitt0819

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yiğit
Cihazım
Redminot12pro5g
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
NFC devre dışı hocam direnç işlemi 82k sanırım bu arada yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim şimdi internet kafeye gidiyorum rom atmaya 😁

Security Developer

ᴍɪᴜɪ ᴍᴇᴍᴏʀʏ
Yönetici
Destek Ekibi
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Đ₳Ɽ₭ ₩ØⱤⱠĐ
Cihazım
Xiaomi, Huawei
Meslek
Whatever
Konular
18
NFC devre dışı hocam direnç işlemi 82k sanırım bu arada yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim şimdi internet kafeye gidiyorum rom atmaya 😁
Tamamdır rica ederim hocam kolay gelsin :)

ismet miraç

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İsmet miraç
Cihazım
Note 12 pro 5g
Konular
3
Hocam cihazınızın garantisi yok bu konu da anlaşalım:) Direnç kayıtlı cihaz garantili olur mu hiç dolandırıcılık adı altında satılmış cihaz.

Bu cihazın globali çok zor bulunuyor.
Zaten arkasında CE damgası ve harici başka bir şey yazmıyorsa cihaz zaten çindir.

Rom atma işlemi için cihazınıza hangi direnç, kaç değer takıldığı önemli NFC çalışmıyor ise 82k takılmıştır.

Sorunsuz bir şekilde yükleme işlemi yapabilirsiniz.

Not: Olası sorunlar da Forumumuz sorumlu değildir.
Yapılan işlemlerden kullanıcı kendisi sorumludur.

Tabi bu adımlar da ilk olarak cihazınızın kilidini açmalısınız.

Öncelikle mi hesabı oluşturmanız gerekmektedir, mi hesabınızı cihazınıza ekleyin ardından ayarlara gelerek Telefon hakkında - MIUI sürümüne 5-6 defa basarak Geliştirici seçenekleri aktif ediniz.

Ardından Ayarlar - Ek Ayarlar bölümünden geliştirici seçeneklere gelerek oradan aşağı da ki adımları takip ediniz.

MI Kilit Açma/Durumu” seçeneğine giriyoruz tabi burada yapılacak işlemler için mobil veriyi açmanız gerekmektedir. Bir uyarı çıkabilir, onaylıyoruz. Karşımıza “Hesap Ekle” butonu geliyor. Hesap ekle butonuna basıyoruz ve “Mi hesabı başarıyla eklendi” uyarısını gördüğümüzden emin oluyoruz.

Başarıyla hesap eklendikten
Aşağı da ki linkte verdiğim adımlar ile unlocktool uygulamasının kullanım adımlarını takip edebilirsiniz

Eğer işlemleri doğru ve ilk defa yaptıysanız program size bootloader kilidinin açılmadığını mesajını verir.
Ekran da kilit açılmadığını belirten ve ardından 168 saat yani 1 haftaya tekabül eden bir saat dilimini beklemenizi ister.

1 hafta sonra tekrar mi unlock aracı ile bootloader kilidinizi açabilirsiniz.

Ondan sonra forum da ki konuları inceleyebilir gerekli rom yükleme konusu hakkında bu konun altında yardım isteyebilirsiniz.

Elim de hazır dursun derseniz alta ki sayfadan gerekli HyperOS romunu indirebilirsiniz.

Ben mobilim internetten mobil kurulumunu gördüm orda hyperosu yüklüyor sonra manuel kurulum yapıyor hiç vootlader demedi adam direk yaptı bende aynısını yapsam olurmu

Security Developer

ᴍɪᴜɪ ᴍᴇᴍᴏʀʏ
Yönetici
Destek Ekibi
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Đ₳Ɽ₭ ₩ØⱤⱠĐ
Cihazım
Xiaomi, Huawei
Meslek
Whatever
Konular
18
Ben mobilim internetten mobil kurulumunu gördüm orda hyperosu yüklüyor sonra manuel kurulum yapıyor hiç vootlader demedi adam direk yaptı bende aynısını yapsam olurmu
cihaz nedir ? Başlıkta belirten cihaz mı ?

Üst Alt