Yardım REDMİ NOTE 12 pro 5G NFC sorunu Hk.

cm.tprk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cem
Cihazım
Note 12 pro 5G
Konular
2
Bugün note 12 pro 5G telefon aldım. Bir türlü NFC ile ödeme yapamadım. Her şeyi yapmama rağmen ödeme kabul edilmiyor. Telefonu Pos cihazına okuttuğumda kartınızı takınız uyarısı veriyor. Aynı zamanda Yemeksepetinde kurye olarak çalıştığım için softpostan NFC ile temassız kredi kartı ödemesi alıyoruz. Haliyle uygulamayı açmaya çalıştığımda da hata veriyor. Nasıl çözeceğimi bilmiyorum. Daha telefona sim kart takmadım. Yardımcı olabilir misiniz

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-09-28-20-01-50-804_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2023-09-28-20-01-50-804_com.android.settings.jpg
    237,1 KB · Görüntüleme: 52
  • Screenshot_2023-09-28-20-02-10-582_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2023-09-28-20-02-10-582_com.android.settings.jpg
    245,3 KB · Görüntüleme: 48
  • IMG-20230928-WA0009.jpg
    IMG-20230928-WA0009.jpg
    136,3 KB · Görüntüleme: 41
  • Screenshot_2023-09-28-19-45-26-555_com.miui.bugreport.jpg
    Screenshot_2023-09-28-19-45-26-555_com.miui.bugreport.jpg
    589,4 KB · Görüntüleme: 39
  • Screenshot_2023-09-28-19-45-23-444_com.miui.bugreport.jpg
    Screenshot_2023-09-28-19-45-23-444_com.miui.bugreport.jpg
    611,4 KB · Görüntüleme: 35
  • IMG_20230928_200457.jpg
    IMG_20230928_200457.jpg
    2,2 MB · Görüntüleme: 51

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
Bugün note 12 pro 5G telefon aldım. Bir türlü NFC ile ödeme yapamadım. Her şeyi yapmama rağmen ödeme kabul edilmiyor. Telefonu Pos cihazına okuttuğumda kartınızı takınız uyarısı veriyor. Aynı zamanda Yemeksepetinde kurye olarak çalıştığım için softpostan NFC ile temassız kredi kartı ödemesi alıyoruz. Haliyle uygulamayı açmaya çalıştığımda da hata veriyor. Nasıl çözeceğimi bilmiyorum. Daha telefona sim kart takmadım. Yardımcı olabilir misiniz
hocam cihazda fake rom var yani orjinal rom değil. farkettiyseniz orjinal romun kodu xm ile biter sizin ki xn ile bitiyor ki zaten bu cihaz hep bu romla geliyor internette orjinal rom var henüz imei atılmadıysa bl açıp geçebilirsiniz orjinal roma. ben bu sorunun fake rom olmasından kaynaklandığını düşünüyorum ama bu cihazda orjinal roma geçenlerde nfc gibi özelliklerin gittiğini söyleyen bir kısım sorunsuz çalıştığını söyleyen bir kısım oluştu. zaten daha imei atılmamıştır yüksek ihtimal bugün aldığınıza göre. bl açıp orjinal roma geçebilirsiniz ama daha sonra bu eski roma tekrar dönemezsiniz internette bulunmuyor çünkü. öğrenmenin tek yolu deneme yanılma yolu ama geri dönüşü olmayan bir yol. risk, sorumluluk ve karar size ait

cm.tprk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cem
Cihazım
Note 12 pro 5G
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam cihazda fake rom var yani orjinal rom değil. farkettiyseniz orjinal romun kodu xm ile biter sizin ki xn ile bitiyor ki zaten bu cihaz hep bu romla geliyor internette orjinal rom var henüz imei atılmadıysa bl açıp geçebilirsiniz orjinal roma. ben bu sorunun fake rom olmasından kaynaklandığını düşünüyorum ama bu cihazda orjinal roma geçenlerde nfc gibi özelliklerin gittiğini söyleyen bir kısım sorunsuz çalıştığını söyleyen bir kısım oluştu. zaten daha imei atılmamıştır yüksek ihtimal bugün aldığınıza göre. bl açıp orjinal roma geçebilirsiniz ama daha sonra bu eski roma tekrar dönemezsiniz internette bulunmuyor çünkü. öğrenmenin tek yolu deneme yanılma yolu ama geri dönüşü olmayan bir yol. risk, sorumluluk ve karar size ait
Daha sim kartı takmadım. Sim kartı takmadan bootloader açılabilir mi

adilkahraman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adil
Cihazım
Note 12 Pro 5G
Konular
12
Hayır açılamaz, bende de sonu xn ile biten rom vardı şuan Taiwan rom kullanıyorum temassiz ödeme yapabiliyorum, ekran açık olmak zorunda ve telefonu ortalayip okutmaniz lazım, bu şekilde deneyin bir ama muhtemelen simkart olmadığı için de olmuyor olabilir.

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
Hayır açılamaz, bende de sonu xn ile biten rom vardı şuan Taiwan rom kullanıyorum temassiz ödeme yapabiliyorum, ekran açık olmak zorunda ve telefonu ortalayip okutmaniz lazım, bu şekilde deneyin bir ama muhtemelen simkart olmadığı için de olmuyor olabilir.
aslında hocam cihaz mediatek dimensity. başvuru yapmadan mtk client ile açılabilir belki. ama cihaza imei atıldıysa rom atarken imei silinir
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam mtk cihazlar başvuru yapmaya gerek kalmadan bl açılabiliyor

adilkahraman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adil
Cihazım
Note 12 Pro 5G
Konular
12
aslında hocam cihaz mediatek dimensity. başvuru yapmadan mtk client ile açılabilir belki. ama cihaza imei atıldıysa rom atarken imei silinir
Bunu bilmiyorum hocam

Ü

Üye silindi 265308

Guest
Basaransemih2009 hocam cihaz mediatek dimensity mtk client ile sorunsuz bl açılır demi
Hocam açılanlar var ama dimensity serisinde genellikle acamiyor ama şansınızı deneyin
Excalabur hocamin MTK.bat dosyasını çalıştırın

Basaransemih2009 hocam cihaz mediatek dimensity mtk client ile sorunsuz bl açılır demi

Bunu bilmiyorum hocam
Hocam IMEI yapan kişiye bağlı imeiyi atan kişi adamsa guvenilirse IMEI gitmez

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
Hocam açılanlar var ama dimensity serisinde genellikle acamiyor ama şansınızı deneyin
Excalabur hocamin MTK.bat dosyasını çalıştırın

Hocam IMEI yapan kişiye bağlı imeiyi atan kişi adamsa guvenilirse IMEI gitmez
dimensity 800ü açabiliyor diye biliyorum. denemekten zarar gelmez ama ilk geliştirici seçeneklerinden oem kilit açma seçeneğini aktif edin

Ü

Üye silindi 265308

Guest
dimensity 800ü açabiliyor diye biliyorum. denemekten zarar gelmez ama ilk geliştirici seçeneklerinden oem kilit açma seçeneğini aktif edin
Aynen o zorunlu oem acilmali
Brom moda alıp telefina bagla olay biter

Note 11 pro için işe yaramıyor galiba arkadaşlar yapamadilar

Üst Alt