Soru Redmi Note 12 Pro 5G Fake Rom

Mahmudlu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi Note 12
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI Global 14.0.6
Telefon Modeli
Redmi Note 12 Pro 5G
Bootloader Kilidi
Kapalı
Telefon yeni alındı ve SMOMIXN (fake ROM) olduğunu keşfettim. Telefonun direnç kontrolünde hardware version p1 (kırmızı) ibaresi var. Direncin ne olduğunu ve birisi söylemiş 66k veya 88k gibi şeylerin ne anlama geldiğini ve nasıl kontrol edileceğini anlatabilir misiniz? Fake ROM'un dezavantajları nelerdir, hangi ROM'a geçmeliyim ve geçirirsem ne gibi sonuçlarla karşılaşabilirim? Garantim etkilenir mi, iade etmeli miyim? IMEI sıkıntıya girer mi?

H.kadioglu hocam, yardımınızı rica ediyorum.

Telefonu Plus Tecnoloji'den Trendyol üzerinden aldım:
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
1- cihaz global değil (donanımsal olarak eksik bandlar mevcut)
2- fake rom var güncelleme yapamaz.
3- direnç değişimi de yapılmış
*#06# yapınca tek imei mi var çiftmi bilmiyorum ama çıkan imei(leri) e-devletten sorgulayın kayıtlı çıkması ve alttaki model ismi tutması gerek.

bu şartlarda Türkiye cihazı alıp 3k fazla para ödemenin mantığı nerede ben bilmiyorum.
fake rom ile ilgili açıklamayı profilimden okuyabilirsiniz. Genel açıklama mevcut..

Oyla:

Security Developer

ᴍɪᴜɪ ᴍᴇᴍᴏʀʏ
Yönetici
Destek Ekibi
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Đ₳Ɽ₭ ₩ØⱤⱠĐ
Cihazım
Xiaomi, Huawei
Meslek
Whatever
Konular
21
Telefon yeni alındı ve SMOMIXN (fake ROM) olduğunu keşfettim. Telefonun direnç kontrolünde hardware version p1 (kırmızı) ibaresi var. Direncin ne olduğunu ve birisi söylemiş 66k veya 88k gibi şeylerin ne anlama geldiğini ve nasıl kontrol edileceğini anlatabilir misiniz? Fake ROM'un dezavantajları nelerdir, hangi ROM'a geçmeliyim ve geçirirsem ne gibi sonuçlarla karşılaşabilirim? Garantim etkilenir mi, iade etmeli miyim? IMEI sıkıntıya girer mi?

H.kadioglu hocam, yardımınızı rica ediyorum.

Telefonu Plus Tecnoloji'den Trendyol üzerinden aldım:
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Direnç işlemi nedir ?

Xiaomi şirketinin koyduğu korumayı aşma işlemi de denilebilir.

Direnç işlemi cihazın arka kapağı sökerek, anakart üzerinde işlem yapılmış olmasıdır.

Xiaomi, Redmi, Poco yeni nesil işlemciye sahip cihazların IMEI tamiri yapılması için gerekli bir işlemdir.

İlk olarak belirtmiş olduğunuz yer sizi dolandırma adı altında işlem yapmış olarak gözüküyor.

O cihazın fiyatı 7000 civarı Direnç 700 1000 arası diyelim.

İmeileri kontrol edebilirsiniz.
Farklı cihaz gözükecektir.

66k direnç işlemin de NFC çalışır, root gerektirmeden fakat en son duyumum da güncelleme de gidiyor idi şuan ne durum da bilmiyorum.

82k cihazı Hint olarak gösteriyor bu nedenle NFC çalışmıyor Root+modül ile çalışıyor.

Fake rom - cihazınız global olmadığı için ve cihaz bl kapalı sadece çin romun da çalıştığı için içerisine Türkçe dil destekli sahte yazılım diyebiliriz.

Normal de direnç işlemi yapan yerin orjinal stock rom yüklemesi gerekir idi bunu da yapmamış açıkçası.

İade imkanınız var ise iade edin cihazı.
Kolay gelsin.

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Direnç işlemi nedir ?

Direnç işlemi cihazın arka kapağı sökerek, anakart üzerinde işlem yapılmış olmasıdır.

Xiaomi, Redmi, Poco yeni nesil işlemciye sahip cihazların IMEI tamiri yapılması için gerekli bir işlemdir.

İlk olarak belirtmiş olduğunuz yer sizi dolandırma adı altında işlem yapmış olarak gözüküyor.

66k direnç işlemin de NFC çalışır, root gerektirmeden fakat en son duyumum da güncelleme de gidiyor idi şuan ne durum da bilmiyorum.

82k cihazı Hint olarak gösteriyor bu nedenle NFC çalışmıyor Root+modül ile çalışıyor.

Fake rom - cihazınız global olmadığı için ve cihaz bl kapalı sadece çin romun da çalıştığı için içerisine Türkçe dil destekli sahte yazılım diyebiliriz.

Normal de direnç işlemi yapan yerin orjinal stock rom yüklemesi gerekir idi bunu da yapmamış açıkçası.

Kolay gelsin.
çok değerli açıklamalar için tşkler..

iade edemez yeni kanunda paketi açmasa bile telefonda iade yok artık. sipariş verilip kargo teslim alındımı iş bitiyor maalesef..
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bu yeni çıkan kanun bu tür cihazların satışında satıcıların elini güçlendirecektir. Çok mağdur kullanıcı ortaya çıkacak.

Oyla:

Schwzz

100 yıldır açtığın yolda, gösterdiğin hedefe..
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Xiaomi
Konular
156

iade edemez yeni kanunda paketi açmasa bile telefonda iade yok artık. sipariş verilip kargo teslim alındımı iş bitiyor maalesef..

bu yeni çıkan kanun bu tür cihazların satışında satıcıların elini güçlendirecektir. Çok mağdur kullanıcı ortaya çıkacak.

Bu işte kimi kimselerin ekmeğine yağ sürdü maalesef. Maduriyetler artacaktır demedi demeyin..

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
aslında tüketici hakem heyetine şikayette bulunulsa ve bilirkişi işten anlayan birisi olsa ve donanım değişikliği yapıldığını ve bu sebeple NFC ve bazı özelliklerin kaybolduğunu raporlasa iade çıkar ama bu tamamen şans işi. Zaten her şeyi geçtim cihazın global olmaması ve CE ibaresinin olmaması bile başlı başına iade sebebi olmalı..

Oyla:

Mahmudlu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi Note 12
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Direnç işlemi nedir ?

Xiaomi şirketinin koyduğu korumayı aşma işlemi de denilebilir.

Kolay gelsin.
Çok teşekkür ederim. Cihazı böyle kullanmya devam edersem sıkıntı olurmu. Ve ayrıca garantisi de var herhangi bir işlem yapılabilir mi?
H.kadioglu size de teşekkür ederim aynı soruların cevaplarını sizden de duyarsam müteşekkir olurum.

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Çok teşekkür ederim. Cihazı böyle kullanmya devam edersem sıkıntı olurmu. Ve ayrıca garantisi de var herhangi bir işlem yapılabilir mi?
H.kadioglu size de teşekkür ederim aynı soruların cevaplarını sizden de duyarsam müteşekkir olurum.
Hocam ne garantisi bu tür cihazlarla sürekli karşılaşıyoruz biz garantiye göndermeye kalkın muhatap bulamazsınız.
sizin şuanda 2 seçeneğiniz var.
1- bootloader açıp global rom yükleyip enazından güncelleme yapabilmek. (kilit açamazsanız rom yüklemek için ücretli destek)
2- NFC önemli ise 66k direnç takıp güncellemeden feragat etmek ya da kilit açıp root ile NFC yi aktif etmek.

İnatçıyım şansımı denerim derseniz de tüketici hakem heyetine şikayet etmek Ama emin olun belirli bir satışa ulaştıysa firma ortadan toz olacaktır..

Oyla:

Security Developer

ᴍɪᴜɪ ᴍᴇᴍᴏʀʏ
Yönetici
Destek Ekibi
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Đ₳Ɽ₭ ₩ØⱤⱠĐ
Cihazım
Xiaomi, Huawei
Meslek
Whatever
Konular
21

Ben de bilgilendirme adına çok teşekkür ederim Sayın Hocam.

Oyla:

Mahmudlu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi Note 12
Konular
1
Hocam ne garantisi bu tür cihazlarla sürekli karşılaşıyoruz biz garantiye göndermeye kalkın muhatap bulamazsınız.
sizin şuanda 2 seçeneğiniz var.
1- bootloader açıp global rom yükleyip enazından güncelleme yapabilmek. (kilit açamazsanız rom yüklemek için ücretli destek)
2- NFC önemli ise 66k direnç takıp güncellemeden feragat etmek ya da kilit açıp root ile NFC yi aktif etmek.

İnatçıyım şansımı denerim derseniz de tüketici hakem heyetine şikayet etmek Ama emin olun belirli bir satışa ulaştıysa firma ortadan toz olacaktır..
En azından güncelleme yapabilmek derken neyi kastediyorsunuz. Cihaza orijinal rom yüklendiğinde sorunları çözülmeyecek mi? Ben bu cihazı güncelleme almaz ise ne kadar kullanabilirim?

Her halükarda ben aldığım yerden iade etmeyi deneyeceğim. Anladığım kadarıyla satıcı ROMun ne olduğunu bilmiyor . Hyperos alacak mı diye sorduğumda güncelleme alır diye sorduğum sorulara cevap veriyor. Son sorduğumda ise bana güncelleme almazsa iade isteği sağlanır dedi.

TAM METİN:
Efendim maalesef başka satıcılar da bizden sipariş veriyor buna engel olamıyoruz tabikide güncelleme almaz ise üretim kaynaklı sorun vardır değişim yada iade desteği sağlanmaktadır ama böyle bir durum söz konusu değildir ayrıca bizim mağazamıza mı yorum yapılmış

Ayrıca cihaz dirençli olduğu için rom yüklendiğinde IMEI uçmaz öyle değil mi?

Oyla:
Üst Alt