Soru Redmi Note 12 Pro 5 G Güncellemeleri Sorunu ?

AhmetÖzsoy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Bilgisayar işletme
Konular
4
Merhaba arkadaşlar Telefonum Redmi Note 12 pro 5 G halen daha hyper Os gelmedi.
Resimde belirttiğim Rom ile alakalı olabilirmi ?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-02-09-18-59-27-726_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2024-02-09-18-59-27-726_com.android.settings.jpg
    320,3 KB · Görüntüleme: 14

zggen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Özgen
Cihazım
Note 12 pro 5g
Konular
0
Telefonunuza direnç işlemi yapıldı mı?

zggen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Özgen
Cihazım
Note 12 pro 5g
Konular
0
Telefonunuza yüklü olan romun hyperOS versiyonu yayınlandı fakat bootloader kilidiniz açıksa hyperOS telefonunuza oto güncelleme üzerinden gelmeyecek bilgisayar üzerinden mi flash programı kullanarak telefonunuza hyperOS yüklemeniz gerekiyor direnç konusunu sormanın sebebi eğer telefonunuza 66 k değerinde direnç takıldıysa hyperOS yükseltme yapıldığınde IMEI gidiyor 82 k lık direnç takıldı ise nfc çalismaz fakat hyperOS yükleyebilirsiniz 82 k lık dirençte nfc çalışmama sebebi ise takılan direnç değerinde telefon kendini Hindistan versiyonu olarak görüyor Hindistan'da nfc yasak olduğu için Hindistan versiyonu cihazlarda nfc bulunmaz.

AhmetÖzsoy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Bilgisayar işletme
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Telefonunuza yüklü olan romun hyperOS versiyonu yayınlandı fakat bootloader kilidiniz açıksa hyperOS telefonunuza oto güncelleme üzerinden gelmeyecek bilgisayar üzerinden mi flash programı kullanarak telefonunuza hyperOS yüklemeniz gerekiyor direnç konusunu sormanın sebebi eğer telefonunuza 66 k değerinde direnç takıldıysa hyperOS yükseltme yapıldığınde IMEI gidiyor 82 k lık direnç takıldı ise nfc çalismaz fakat hyperOS yükleyebilirsiniz 82 k lık dirençte nfc çalışmama sebebi ise takılan direnç değerinde telefon kendini Hindistan versiyonu olarak görüyor Hindistan'da nfc yasak olduğu için Hindistan versiyonu cihazlarda nfc bulunmaz.
Bootloader kilidim açık ise nasıl kapatabilirim. Yada Rom ait hyper os anladigim basit yolla nasıl yükleyebilirim ? NFC şuan calismiyor.

zggen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Özgen
Cihazım
Note 12 pro 5g
Konular
0
Bootloader kilidim açık ise nasıl kapatabilirim. Yada Rom ait hyper os anladigim basit yolla nasıl yükleyebilirim ?
Mi flash programı ile rom yükleme bitiminde kilidi kapatabilirsiniz fakat cihaz brick olur açılmaz yurtdışı IMEI işlemi gören cihazlarda bootloader kilidinin kapatılması tavsiye edilmez bootloader kapalı olduğunda cihaza yazılımsal müdahale edilemiyor ve rom kurulumuda yapılamıyor bu işlerden anlamıyor iseniz işi bilen bir telefoncuya yaptırabilirsiniz.

AhmetÖzsoy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Bilgisayar işletme
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
rica etsem yayınlanan hyper Oss güncellemesine ait link yada dosyayı benimle paylaşırmısınız ? baktım ama bulamadım ?

zggen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Özgen
Cihazım
Note 12 pro 5g
Konular
0
rica etsem yayınlanan hyper Oss güncellemesine ait link yada dosyayı benimle paylaşırmısınız ? baktım ama bulamadım ?
Açılan sayfada globale tıklayın en üstte bulunan stable yazan UMOMIXM sürümü fastboot yazanı indireceksiniz bu rom bilgisayar üzerinden mi flash programı ile yükleniyor.

karya48

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
S24 Ultra
Konular
3

Tavsiye rom,mi flash kullanmadan direk Fastboot moda alıp yükleyin...

AhmetÖzsoy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Bilgisayar işletme
Konular
4
Çok teşekkür ederim. SOn bir sorum daha olacak bunu yaptığım takdirde e mail gider mi ? ayrıca şuan telefonumda NFC calışmıyor ?

Üst Alt