Çözüldü Redmi Note 11 Pro Rom atılmıyor.

oktaios

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oktay İspir
Cihazım
Redmi Note 11 P
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Miui Global 13.0.5.0
Telefon Modeli
Redmi Note 11 Pro
Bootloader Kilidi
Açık
Merhabalar arkadaşlar

Cihazım Redmi Note 11 Pro (5G değil)

Google arama, rehber ve mesaj uygulamaları yerine yerel xiaomi uygulamalarını kullanabilmek için ayrıca çok stabil olduğunu duyduğum için telefona Endonezya romu atmaya karar verdim. Telefonun bootloader kilidi açık. MiFlash ın en son sürümünü (20220507) kullanıyorum. Rom olarak MiFirm'de en son yayınlanan Android 12 Miui 13.0.5.0 (SGDIDXM) Endonezya Fastboot Stable romunu indirdim.

Romu yüklemek için MiFlash'a girdiğimde bir hata aldım ve çözüm olarak klasörün içinde bulunmayan 'Log' klasörünü kendim kurdum ve sorundan kurtuldum. Daha sonra romu yüklerken checkpoint hatası aldım ve configuration sekmesinden checkpoint kısmında aldığım hata kodunun aynısı yazıyordu onu silerek bu hatadan da kurtuldum. Daha sonra flash işlemini başlattım ve 4sn sonra işlemin tamamlandığını söyledi. Fakat telefonu açtığımda bırakın rom yüklemeyi telefon sıfırlanmamıştı bile. Tekrar tekrar birkaç kez telefonu tekrardan fastboot moduna alıp bilgisayara bağlayıp flash işlemini tekrarlasam da 0-4 sn arasında değişen süreler içinde succeed alıyorum fakat değişen bir şey olmuyor ve telefon aynen kapattığım gibi açılıyor. Ben bu romu telefona nasıl yükleyebilirim yanlış nerede acaba yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim.

Not:
+ MiFlash'ta clean all seçerek yaptım tüm işlemleri.
+ Rom atmaya çalışmadan önce telefonda kayıtlı tüm hesaplardan çıkış yaptım ( mi hesabı, Google, WhatsApp vs. )
+ Birkaç yerde rom dosyasının yolu üzerinde Türkçe karakter bulunuyorsa böyle olacağını yazmışlar ama kontrol ettim Türkçe karakter yok.
+ Telefon yurt dışı telefonu. Telefona 1-2 hafta önce IMEI atıldı. Yapan telefoncu bana çift hat IMEI kaydı yaptığını sürüm güncellemesi alabileceğimi ve yaparsam IMEI'nın silinmeyeceğini söyledi. Yapılan işlemin detaylarını bilmiyorum fakat arama tuşlarından IMEI sorgulama ekranına girdiğinizde telefonun IMEI'leri orijinal haliyle aynı olarak gözüküyor fakat seri numarası unknown olarak gözüküyor. Telefonun kapanma tarihi gelmişti ve işlem işe yaradı kapanmadı. Bundan kaynaklı bir hata alabiliyor olma ihtimaline karşı belirtmek istedim. Yapılan işlemle alakalı bilgili bir kişi detaylarını paylaşırsa ayrıca sevinirim.

Çözüm
Hocam kullandığınız Endonezya romu indirmem için bir link ve silmem gereken hata kodlarının bir görselini falan atabilir misiniz ben bir videoda görüp denemistim ama flash da verdiği hata kodunu flash.bat dosyası içinde bulamadım Endonezya rom ındır fastbot olanı ıcını aç flash_all dosyasını ters tıkla notepad plus yükle ilk önce note pad Plusla içindekini hata kodlarını sil görseldeki gibi flaş tool calıştır. Uzun sürüyor biraz
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu programı indir Endonezya room goreceksın google'a 13.05 sürümünü indir
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Cıhaz bu şekilde oldu arama kaydı geldi sakın yazılımı yanlış atma doğru yazılım indir.

Occaut

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi 9t pro
Meslek
Tekstil
Konular
11
Hocam yöntemi anlatmışsın Allah razı olsun ama hiç açıklayıcı değil biraz daha derli toplu bir anlatım yapabilir misin

Oyla:

İsmailkara42

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İsmail
Cihazım
GM 5 Plus
Konular
7
Hocam yöntemi anlatmışsın Allah razı olsun ama hiç açıklayıcı değil biraz daha derli toplu bir anlatım yapabilir misin
yükleyeceğim romun içindeki flash_all.bat dosayısının uzantısını txt yapıp üste bulunan hata kodlarını silin. Ardından tekrar uzantıyı .bat yapın
ben böyle düzeltim

Oyla:
Üst Alt