Yardım Redmi Note 11 Pro Kamera ve ses kaydedici Ses kayıt problemi

samed_60

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
samed
Cihazım
v8c casper
Konular
4
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
13.0.11 stock
Telefon Modeli
Redmi note 11 pro
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba
Redmi Note 11 pro 4g cihaz sahibiyim geçenlerde bir konsere gittim çektiğim kayıtlar berbat ötesi
daha sonra forumlarda araştırma yaptım "Dolby on " isimli uygulama ile çekince ses sorunu çözülüyor ancak ilgili programda kamera fonskiyonları yok sadece düz çekiyor
uygulama ile ses sorunun çözülmesi sorunun tamamen yazılımsal olduğunun kanıtı

sorunun gürültü engelleme özelliğinin düzgün çalışmaması olduğu düşünüyorum

bu sorunu nasıl çözeriz

bu telefonda ilgili şikayetler çok fazla örnek videoların linklerini de atıyorum

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Cihazda root var ve sistem bölümleri değiştirilebilir (Rw) durumda ise bir şey deneyebiliriz.
Aksi halde video kaydı için aşağıdaki uygulamayı deneyiniz. Uygulama ayarlarında ses kayıt kaynağı seçiminden farklı seçenekleri test edin.

Uygulama tarafımca Türkçe 'ye çevrildi basit yerlerde çeviri eksikleri olabilir.

Oyla:

samed_60

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
samed
Cihazım
v8c casper
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cihazda root var ve sistem bölümleri değiştirilebilir (Rw) durumda ise bir şey deneyebiliriz.
Aksi halde video kaydı için aşağıdaki uygulamayı deneyiniz. Uygulama ayarlarında ses kayıt kaynağı seçiminden farklı seçenekleri test edin.

Uygulama tarafımca Türkçe 'ye çevrildi basit yerlerde çeviri eksikleri olabilir.

denedim ancak kaydı tamamlamıyor ekranın ortasında rusça yazı çıkıyor ama kaydetmiyor

şuanda cihaza magisk kurup root aldım
daha sonra magisk hide kurup build prop editleyecek seviyeye geldim uraşıyorum umarım bir sonuç çıkar
yardımlara açığım.

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
denedim ancak kaydı tamamlamıyor ekranın ortasında rusça yazı çıkıyor ama kaydetmiyor

şuanda cihaza magisk kurup root aldım
daha sonra magisk hide kurup build prop editleyecek seviyeye geldim uraşıyorum umarım bir sonuç çıkar
yardımlara açığım.

Uygulamada galeri önizlemesi olmadığını ve videoları görmek için kendiniz galeriye gidip bakmanız gerektiğini belirteyim, ancak yinede çalışmıyorsa o zaman ayrı.

Eğer dediğim gibi sisteme kalıcı yazma işlemleri yapabilirseniz;

System > Vendor > build.prop dosyasını düzenlemeyi deneyin. Öncesinde orijinal yedeğini almayı unutmayın. Bu dosyada aşağıdaki resimde gösterdiğim kısımları bulup, resimdeki gibi düzenleyin ve tekrar deneyin. Sistemi yeniden başlattıktan sonra deneme yapmadan önce düzenlediğiniz dosyanın, düzenlediğiniz şekilde kalıp kalmadığını kontrol edin.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

samed_60

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
samed
Cihazım
v8c casper
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Uygulamada galeri önizlemesi olmadığını ve videoları görmek için kendiniz galeriye gidip bakmanız gerektiğini belirteyim, ancak yinede çalışmıyorsa o zaman ayrı.

Eğer dediğim gibi sisteme kalıcı yazma işlemleri yapabilirseniz;

System > Vendor > build.prop dosyasını düzenlemeyi deneyin. Öncesinde orijinal yedeğini almayı unutmayın. Bu dosyada aşağıdaki resimde gösterdiğim kısımları bulup, resimdeki gibi düzenleyin ve tekrar deneyin. Sistemi yeniden başlattıktan sonra deneme yapmadan önce düzenlediğiniz dosyanın, düzenlediğiniz şekilde kalıp kalmadığını kontrol edin.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
program hiç kaydetmiyor galeride falan videolar yok yani
değişiklik yaptığımda kaydedilmiyor

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
program hiç kaydetmiyor galeride falan videolar yok yani
değişiklik yaptığımda kaydedilmiyor

Uygulama izinleri manuel olarak gözden geçirin. Normalde hemen hemen bütün Xiaomi cihazlarda çalışması gerekiyor. Geliştirici kendiside Xiaomi kullanıyor.

İkinci önerdiğim çözümü de Xda sitesinde görmüştüm. Cihazdan cihaza sonuçlar değişebilir büyük ihtimal ancak bu Fluence işlevinin gürültü engelleme özelliğini yönettiğini biliyorum.

Oyla:

cymbella

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Omer
Cihazım
Redmi note 11 p
Konular
1
Merhaba
Aynı sorun bende de var. Gerçekten telefondan soğudum. Dolby on ve sizin verdiğiniz programı denedim ikisi de videoları galeriye kaydetmiyor. İzinler normal
Ek olarak bende sosyal medya uygulamalarında gezinirken videolarda aşırı donma oluyor. Ekran yineleme hızıni 120 yapınca düzeliyor. 60a çekince yine donuyor
Aynı modeli kullanan arkadaşlarım ekran yineleme hızı 60da bile normal izleyebiliyor.
Cihazımın yazılım bilgileri ektedir. Mevcut konu varken yeni konu açmak istemedim
Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-10-30-11-28-41-871_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2022-10-30-11-28-41-871_com.android.settings.jpg
    242,3 KB · Görüntüleme: 10
Oyla:
Üst Alt