Rehber Redmi Note 11 Pro 4G (viva) Android 12 ROOT rehberi

Marcolomboss

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
RedmiNote11Pro
Meslek
Motosiklet Ustası
Konular
18
Öncelikle, cihazımızda dirençsiz IMEI işlemi yapıldı ise IMEI'lerimizin gitmesi kesindir. Orijinal kutulu, faturalı cihazlarda bu durum söz konusu değildir. Ayrıca bu işlem sonrası cihazınız sıfırlanacaktır. Yedeğinizi alın.
İşlemler sonrasında oluşabilecek sorunlardan veya kayıplardan Forumumuz ve Forum yöneticilerimiz sorumlu değildir.

Cihazınızın Bootloader kilidi açık olmalıdır. Açık değilse bu konuya göz atabilirsiniz.

1. Cihazınızda yüklü olan ROM'unuzun fastboot ROM dosyasını sitesinden, "Fastboot Stable" kısmından indirin.
2. Dosyayı bilgisayara klasör olarak çıkartın.
3. ROM klasörü>images kısmındaki boot.img dosyasını cihazınıza atın.
4. Magisk uygulamasını cihazınıza kurun.
5. Magisk>Bir dosya seçin ve yamalayın deyip cihazdaki boot.img dosyasını seçin.
6. Download klasöründe oluşturulan "magisk-patched" isimli img dosyasının adını root.img olarak değiştirdikten sonra bilgisayarınıza atın.
7. Cihazınızın USB hata ayıklamasını açın ve bilgisayara bağlayın.
8. indirin ve klasörü masaüstüne atın.
9. Root.img'yi bu klasöre kopyalayın
10. Klasörde Shift+Sağ Tık yapın ve Komut istemcisini açın. (Powershell de olabilir)
11. adb devices komutu ile cihazınızı görün.
12. adb reboot bootloader komutunu girdikten sonra cihaz kapanacak ve Fastboot modunda açılacak.
13. fastboot -w komutu ile cihazın bütün verilerini silin.
14. fastboot flash boot root.img komutunu girin.
15. fastboot reboot ile cihazı yeniden başlatın.
16. Cihaz kurulumunu tamamlayın.
17. Magisk uygulamasını tekrar cihazınıza kurun.
18. uygulaması ile kontrol sağlayın.

Tebrikler, cihazınızı ROOT'ladınız.

Ekli dosyalar

• Magisk-v27.0.apk
    11,9 MB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:

Security Developer

ᴍɪᴜɪ ᴍᴇᴍᴏʀʏ
Yönetici
Destek Ekibi
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Đ₳Ɽ₭ ₩ØⱤⱠĐ
Cihazım
Xiaomi, Huawei
Meslek
Whatever
Konular
18
Öncelikle, cihazımızda dirençsiz IMEI işlemi yapıldı ise IMEI'lerimizin gitmesi kesindir. Orijinal kutulu, faturalı cihazlarda bu durum söz konusu değildir. Ayrıca bu işlem sonrası cihazınız sıfırlanacaktır. Yedeğinizi alın.

Cihazınızın Bootloader kilidi açık olmalıdır. Açık değilse bu konuya göz atabilirsiniz.

1. Cihazınızda yüklü olan ROM'unuzun fastboot ROM dosyasını sitesinden, "Fastboot Stable" kısmından indirin.
2. Dosyayı bilgisayara klasör olarak çıkartın.
3. ROM klasörü>images kısmındaki boot.img dosyasını cihazınıza atın.
4. Magisk uygulamasını cihazınıza kurun.
5. Magisk>Bir dosya seçin ve yamalayın deyip cihazdaki boot.img dosyasını seçin.
6. Download klasöründe oluşturulan "magisk-patched" isimli img dosyasının adını root.img olarak değiştirdikten sonra bilgisayarınıza atın.
7. Cihazınızın USB hata ayıklamasını açın ve bilgisayara bağlayın.
8. indirin ve klasörü masaüstüne atın.
9. Root.img'yi bu klasöre kopyalayın
10. Klasörde Shift+Sağ Tık yapın ve Komut istemcisini açın. (Powershell de olabilir)
11. adb devices komutu ile cihazınızı görün.
12. adb reboot bootloader komutunu girdikten sonra cihaz kapanacak ve Fastboot modunda açılacak.
13. fastboot -w komutu ile cihazın bütün verilerini silin.
14. fastboot flash boot root.img komutunu girin.
15. fastboot reboot ile cihazı yeniden başlatın.
16. Cihaz kurulumunu tamamlayın.
17. Magisk uygulamasını tekrar cihazınıza kurun.
18. uygulaması ile kontrol sağlayın.

Tebrikler, cihazınızı ROOT'ladınız.
Elinize emeğinize sağlık sayın hocam.
Ufak bir bilgide ben katmak isterim, bu adımlarda ki işlemlerle tüm Xiaomi cihazları ekstra bir araca, programa, dosyaya gerek duymadan direkt olarak bu yöntem ile rootlama işlemidir.

Farklı olarak sadece kendi cihazınızın kullanmış olduğunuz romu indirip, onun dosyasını almaktır.

Geçen hafta aynı bu adımlarla 11T cihazımı rootlamıştım.

Marcolomboss

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
RedmiNote11Pro
Meslek
Motosiklet Ustası
Konular
18
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Elinize emeğinize sağlık sayın hocam.
Ufak bir bilgide ben katmak isterim, bu adımlarda ki işlemlerle tüm Xiaomi cihazları ekstra bir araca, programa, dosyaya gerek duymadan direkt olarak bu yöntem ile rootlama işlemidir.

Geçen hafta aynı bu adımlarla 11T cihazımı rootlamıştım.
Hocam yöneticilerimizden bir arkadaşla dün benim cihazı 6 saat uğraş sonucu ROOT'layamamıştık. Sonrasınra sorunun Android sürümü ve HyperOS kaynaklı olabileceğini düşünüp downgrade yaptıktan sonra bu yöntemi ilk defa deniyorum ve gayet başarılı.

Security Developer

ᴍɪᴜɪ ᴍᴇᴍᴏʀʏ
Yönetici
Destek Ekibi
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Đ₳Ɽ₭ ₩ØⱤⱠĐ
Cihazım
Xiaomi, Huawei
Meslek
Whatever
Konular
18
Hocam yöneticilerimizden bir arkadaşla dün benim cihazı 6 saat uğraş sonucu ROOT'layamamıştık. Sonrasınra sorunun Android sürümü ve HyperOS kaynaklı olabileceğini düşünüp downgrade yaptıktan sonra bu yöntemi ilk defa deniyorum ve gayet başarılı.
Evet bende ilk deneme de işlem başarı ile sonuçlanmıştı. Tekrardan elinize sağlık hocam ☺️

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
423
Emeğiniz ve paylaşımınız için teşekkürler hocam clap~~ Hocam sizden ricam, komut satırlarının olduğu kısımları beyaz haricinde bir renk yapar mısınız, aydınlık temada mause ile tarama yapmadan hiç görünmüyorlar da :$

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Marcolomboss

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
RedmiNote11Pro
Meslek
Motosiklet Ustası
Konular
18
Emeğiniz ve paylaşımınız için teşekkürler hocam clap~~ Hocam sizden ricam, komut satırlarının olduğu kısımları beyaz haricinde bir renk yapar mısınız, aydınlık temada mause ile tarama yapmadan hiç görünmüyorlar da :$

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Hocam siyah tema kullanıyorum fark etmemişim. Hemen düzeltiyorum.

protech1323

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erol
Cihazım
note 11 pro 4g
Konular
0
Redmi Note 11 Pro 4G Viva telefonuma dirençsiz imei atıldı. Telefonuma Root ve TWRP kurmak istiyorum fakat İmei gider ve telefon brick olur diye çekiniyorum. Bu konuda Ücretli yardım edebilicek var mı ?

Marcolomboss

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
RedmiNote11Pro
Meslek
Motosiklet Ustası
Konular
18
Redmi Note 11 Pro 4G Viva telefonuma dirençsiz imei atıldı. Telefonuma Root ve TWRP kurmak istiyorum fakat İmei gider ve telefon brick olur diye çekiniyorum. Bu konuda Ücretli yardım edebilicek var mı ?
Ücretli dahi olsa uzaktan yapabileceğimiz bir durum yok gibi. Dirençsiz IMEI işlemlerinde ROOT konusunu geçtim basit bir sıfırlamada bile IMEI gider. Ankara'da yaşadığınızı görüyorum bilgilerinizden. Eğer direnç attırmak isterseniz sizi yönlendirebileceğim bir tanıdığım var. Kendisine 3 cihazımı yaptırdım sorun çıkmadı. Sonrasında BL kilidi ve ROOT işlerini hallettim sorunsuz.

protech1323

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erol
Cihazım
note 11 pro 4g
Konular
0
Anladım, o zaman farklı bir cihaz alacağım Root ve TWRP için. Araştırmalarım sonucu 11T Pro almayı düşünüyorum. Farklı bir telefon öneriniz var mı ?

Bu arada özel mesaj yoluyla tanıdığınızın bilgilerini atarsanız sevinirim.

Üst Alt