Çözüldü Redmi Note 11 Pro 4G Ses seviyesini yükseltme

Marcolomboss

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
RedmiNote11Pro
Meslek
Kurye
Konular
18
Günün en az 5 saatini yüksek ses ile müzik dinleyerek geçiriyorum. Eski cihazım Redmi Note 8'de kulaklıkla müzik dinlediğim zaman hiç bir ek yazılım (Dolby,Viper4) yok. Ses aşırı şekilde kaliteli ve yüksek. Şuan Redmi Note 11 Pro cihazımda Dolby ve Viper4 mevcut. Hiç bir şekilde sesi yükseltmiyorlar. Sadece sese efekt verip biraz daha güzelleştiriyor o kadar. vendor/etc klasöründeki audio ile alakali .xml dosyaları ile oynama yapsam bir sonuç alabilir miyim ? Ayrıca cihazımda ROOT mevcut. ROOT varken belki daha kolay yollar vardır diye düşünüyorum.

Çözüm
Hocam teşekkür ederim cevabınız için. Denedim, güzel net ses alabiliyorum ama nedense istediğim seviyede değil hala. Snapdragon ve MTK farkı olabilir mi ? RN8 Snapdragon işlemcili çünkü.
Şöyle bir durum var hocam, 13 ultra cihazımda ve 10T Pro cihazımda aynı modül yüklü, tuhaf şekilde 10T Pro da aynı ayarlar ile daha yüksek ses veriyor, 13 Ultra' da daha kısık. MTK işlemcili cihazlarda ses yükseltmek için bir yöntem vardı, deneyebilirsiniz. RN8 Pro varken bu yöntemi kullanmıştım, mtk olduğu için belki halen geçerlidir.

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
423
Selamalar hocam, viper modül eklentilerini kullanıyor musunuz? Eğer yüklü değilse aşağıdaki konudan viper eklentilerini anlattığım şekilde kurup, resimdeki alandan 15db seçerek dener misiniz.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

Marcolomboss

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
RedmiNote11Pro
Meslek
Kurye
Konular
18
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam teşekkür ederim cevabınız için. Denedim, güzel net ses alabiliyorum ama nedense istediğim seviyede değil hala. Snapdragon ve MTK farkı olabilir mi ? RN8 Snapdragon işlemcili çünkü.

Oyla:

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
423
Şöyle bir durum var hocam, 13 ultra cihazımda ve 10T Pro cihazımda aynı modül yüklü, tuhaf şekilde 10T Pro da aynı ayarlar ile daha yüksek ses veriyor, 13 Ultra' da daha kısık. MTK işlemcili cihazlarda ses yükseltmek için bir yöntem vardı, deneyebilirsiniz. RN8 Pro varken bu yöntemi kullanmıştım, mtk olduğu için belki halen geçerlidir.

Oyla: Çözüm

Marcolomboss

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
RedmiNote11Pro
Meslek
Kurye
Konular
18
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam büyüksün. Bu nasıl bir ayar, direk içime işliyor müzik 😂 Allah razı olsun 🤗

Oyla:

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım