Çözüldü Redmi Note 10s tr cihazı formatlayınca imei silinmesi?

d21b500k

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yaser
Cihazım
Note 10s
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
bilmiyorum
Telefon Modeli
Redmi note 10s
Bootloader Kilidi
Açık
İyi günler arkadaşlar benim tr redmi note 10s cihazım vardı sorumluluğu üstlenerek Hindistan rom atması için telefoncu arkadaşıma götürdüm. Uygun Hindistan romu indirip kurmaya çalıştı başarılı olamadı bu telefonu yedeklemeyi de unuttuğu için eski haline döndüremedi global rom atıp IMEI repair yaparak orijinal IMEI leri yazdı ama şöyle bir sorun oluştu telefonu menüsünden fabrika ayarına döndürünce iki IMEI de siliniyor. Şuan güncelleme geldi yükleyemiyorum arkadaşım uyardı Imeiler silinir dedi.

Araştırdığım kadarı ile işlem yapmadan önce efs yedeği alması gerekiyordu unuttu.

Garantinin bitmesine bir yıl var.

Telefonu eski haline geri döndürmenin bir yolu var mı? yada ne yapmalıyım / yapabilirim.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Çözüm
Korku filmi gibi. Cihazın gerçekten Türkiye cihazı olduğunu varsayarak konuşursak telefoncu rom atarken Format+all şeklinde yazılım atıp tüm bölümleri temizlemiş olabilir. Bu şekilde rom atılırsa MTK cihazlarda ne olursa olsun imeiler silinir, bootloader kilidi kapanır. 2. Senaryo ise devleti kandırarak ithal edilmiş ve imeileri 2 cihaza bölünmüş cihazlardan almış olabilirsiniz. Bu cihazlarda zaten bir şekilde imei tamiri görmüş cihaz olduğu için imei gider..

Tek hat sim 2 kayıt olacak şekilde güncelleme ve formatta imei gitmeyecek şekilde imei tamiri yapılır. Eskiye göre tek fark tek hat olarak kullanırsınız..

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Korku filmi gibi. Cihazın gerçekten Türkiye cihazı olduğunu varsayarak konuşursak telefoncu rom atarken Format+all şeklinde yazılım atıp tüm bölümleri temizlemiş olabilir. Bu şekilde rom atılırsa MTK cihazlarda ne olursa olsun imeiler silinir, bootloader kilidi kapanır. 2. Senaryo ise devleti kandırarak ithal edilmiş ve imeileri 2 cihaza bölünmüş cihazlardan almış olabilirsiniz. Bu cihazlarda zaten bir şekilde imei tamiri görmüş cihaz olduğu için imei gider..

Tek hat sim 2 kayıt olacak şekilde güncelleme ve formatta imei gitmeyecek şekilde imei tamiri yapılır. Eskiye göre tek fark tek hat olarak kullanırsınız..

Oyla: Çözüm

d21b500k

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yaser
Cihazım
Note 10s
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1. Senaryo uyuyor ben çift sim kartlı olarak kullanıyordum. Şuan hala da kullanabiliyor ama güncelleme yüklemekten çekiniyorum bu halde güncellemeden kullanırsam bir sıkıntı olur mu ?
Bir şekilde IMEI giderse mevcut olanları repair ettirebilirim diye düşünüyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ayrıca silinen dosyaları kurtarma mantığı ile efs dosyaları kurtarılabilir mi?

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
1. Senaryo uyuyor ben çift sim kartlı olarak kullanıyordum. Şuan hala da kullanabiliyor ama güncelleme yüklemekten çekiniyorum bu halde güncellemeden kullanırsam bir sıkıntı olur mu ?
Bir şekilde IMEI giderse mevcut olanları repair ettirebilirim diye düşünüyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ayrıca silinen dosyaları kurtarma mantığı ile efs dosyaları kurtarılabilir mi?
işlem yapan kişiyle konuşun formatlı yazılım yüklediyse orjinal yedeği kullandığı box oto kaydetmiş olabilir. onları yükletir kurtarırsınız.

Oyla:

d21b500k

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yaser
Cihazım
Note 10s
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Beraber baktık program yedek alan bir program değildi. Teşekkür ederim cevabınız için. Şimdilik bu şekilde kullanayım.

Oyla:
Üst Alt