Soru Redmi note 10s güncelleme

gsli_falc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hnsl
Cihazım
Note 10s
Konular
21
Redmi note 10s kullanıyorum suanki kullandığım sürüm miui12.5.8 Endonezya romu
MIUI 13 geçsem mi acaba ? Fikriniz nedir?
V13.0.9.0.SKLIDXM

halidyigit

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halid
Cihazım
Mı 10 lite 5G
Meslek
Ekip üyesi
Konular
17
Redmi note 10s kullanıyorum suanki kullandığım sürüm miui12.5.8 Endonezya romu
MIUI 13 geçsem mi acaba ? Fikriniz nedir?
V13.0.9.0.SKLIDXM
12.5 Bence en kararlı ve en stabili sürümü MIUI 14 gelene kadar bekleyin bence.

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
12.5 Bence en kararlı ve en stabili sürümü MIUI 14 gelene kadar bekleyin bence.
Size ve foruma genel bilgi olarak naçizane bir şey yazayım. Xiaomi bazı cihazlarda (özellikle mtk işlemci) güncellemeler sıralı yapılmaz ise yani bir cihaz eski bir sürümde kalıp gelen güncellemeler yapılmaz ise güvenlik icabı ileride güncelleme yaptırmayabiliyor. Siz burada 12 de kal 14 ü bekle gibi bir tavsiyede bulunursanız bu kişiye istemeden de olsa zarar vermiş oluyorsunuz. Cihazın durumunu bile bilmeden tavsiye veriyorsunuz. Belki de Türkiye cihazı ve ileride güncelleme yapamadığı için bootloader kilidi açmak zorunda kalacak garanti etkilenecek ya da ücret ödeyip rom attırmak zorunda kalacak. Siz miui 12 yi stabil görebilirsiniz diğer kişide cihazında görsellik ve özellik isteyebilir yani stabilite yi 2. planda tutar. O yüzden göreceli konularda tavsiye yapmaktan kaçınmak gerekebilir buda işin diğer boyutu..

PROSSK12

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
IrResistibLe
Cihazım
Redmi10 2022
Konular
48
Size ve foruma genel bilgi olarak naçizane bir şey yazayım. Xiaomi bazı cihazlarda (özellikle mtk işlemci) güncellemeler sıralı yapılmaz ise yani bir cihaz eski bir sürümde kalıp gelen güncellemeler yapılmaz ise güvenlik icabı ileride güncelleme yaptırmayabiliyor. Siz burada 12 de kal 14 ü bekle gibi bir tavsiyede bulunursanız bu kişiye istemeden de olsa zarar vermiş oluyorsunuz. Cihazın durumunu bile bilmeden tavsiye veriyorsunuz. Belki de Türkiye cihazı ve ileride güncelleme yapamadığı için bootloader kilidi açmak zorunda kalacak garanti etkilenecek ya da ücret ödeyip rom attırmak zorunda kalacak. Siz miui 12 yi stabil görebilirsiniz diğer kişide cihazında görsellik ve özellik isteyebilir yani stabilite yi 2. planda tutar. O yüzden göreceli konularda tavsiye yapmaktan kaçınmak gerekebilir buda işin diğer boyutu..
Doğru hocam,Xiaomi sıralı güncellemelero zorunlu kılıyor,MİUİ13 yüklü değilken 12.5 den 14 e geçerken büyük sıkıntılar olabilir

halidyigit

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halid
Cihazım
Mı 10 lite 5G
Meslek
Ekip üyesi
Konular
17
MIUI 12.5 sürümünden MIUI 14 sürümüne yükseltin diyen olmadı ki Xiaomi kullanan herkes bunu yapılmayacağını bilir

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
MIUI 12.5 sürümünden MIUI 14 sürümüne yükseltin diyen olmadı ki Xiaomi kullanan herkes bunu yapılmayacağını bilir
12.5 Bence en kararlı ve en stabili sürümü MIUI 14 gelene kadar bekleyin bence. bu yazdığınıza göre nasıl olacak peki bootloader kilidi kapalı Türkiye cihazı ise mesela? ya da bu cihaz yurtdışı cihazdırda bu konuya ulaşan diğer kişilerin cihazı türkiyedir. Zaten ne demek istediğimi de pek anlamamışsınız. Lütfen hakim olmadığınız konularda tavsiye ya da yorum yapmayın. Bu hem bilgi kirliliğine yol açar hemde insanlara istemeden masraf + zahmet + zarar verebilirsiniz..

gsli_falc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hnsl
Cihazım
Note 10s
Konular
21
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bl kilidi açık MIUI 14 geçmek sıkıntı değil demek istediğim MIUI 13 geçsem sıkıntı yaşar mıyım ?

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Bl kilidi açık MIUI 14 geçmek sıkıntı değil demek istediğim MIUI 13 geçsem sıkıntı yaşar mıyım ?
sizin sorunuzun cevabına gelince Bu cihazlar 13 e sorunsuz güncelleniyor. IMEI atılmış cihaz ise imei atılma yöntemine göre imei silinebilir buna bir şey diyemeyiz. bunu işlemi yapan kişi bilir..

gsli_falc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hnsl
Cihazım
Note 10s
Konular
21
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
2 kere rom degistim imeil silinmedi