Sohbet Redmi note 10 prodan samsung galaxy a54 geçis

AtaberkTr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ataberk
Cihazım
GALAXY A54 5G
Konular
13
Herkese merhabalar benim için redmi note 8 ile başlayıp redmi note 10 pro cihaz 8/128 orjinal türkiye garanti sonlardığım xiaomi serüveni Samsung galaxy A54 5G modeline geçip son buldu :) Size biraz kullanıcı deneyimlerimden bahsedeyim Note 10 Pro için 2 yıla yakın süredir kullanıyorum : Yazılımsal olarak hâlâ ve hâlâ eksikleri var şöyleki mesela bir whatsapp konuşması yaptınız bt kulaklık ile çağrıyı görüşmeyi sonlandırınca hem kulaklıktan hem cihazdan ses gelmesi (höpörlerden) cihazı açıp kapatınca düzeliyor yazılım olarak 5.020mah bataryası 8 nm işlemci üretim süreci olup 4.5 g için 5.30 6.30 saat ekran süresi 60 hz ile veriyor cidden çok saçma diğer markalarda bu süreler çok farklı wifide problem yok 11-12 saatleri gördüğüm olmuştu cihazı serviste açtırmadan batarya testi istedim pil sağlığımın %95 civarlarında olduğunu gayet iyi durumda olup her hangi bir işlem yapılmadı onun dışında cihazda bazen ara ara arayüzde gecikmeler oluyor kendini baştan yüklüyor gibi android sistemi çok gereksiz yere arka planda çalışıyor miui 13 ten itibaren böyle zaten kamerası gayet güzel yeterli bazı noktorlarda gcam daha iyi sonuç veriyor ama oisi hak eden bir cihaz maalesef eis var video kaydı için yazılım desteği konusunda ve yazılımda maalesef xiaomi redmi cihazlar için zayıf kalıyor en fazla 2 büyük android güncellemesi alabiliyorsunuz çok satan cihazlarda 3 oluyor buna örnek note 8 serisi.Samsungta ise 4 yıl android güncellmesi var 5 yılda güvenlik benim söyleceklerim bu kadar yine forumda aktif olucam bi yere gitmiyorum :) sadece deneyimlerimi aktarmak istedim.Herkese sevgiler saygılar ♥️
Not : Kullandığım rom endonozya bl kapalı sürüm düşürme yükseltme yöntemiyle yapmıştım.

Son düzenleme:

PROSSK12

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
IrResistibLe
Cihazım
Redmi10 2022
Konular
48
Herkese merhabalar benim için redmi note 8 ile başlayıp redmi note 10 pro cihaz 8/128 orjinal türkiye garanti sonlardığım xiaomi serüveni Samsung galaxy A54 5G modeline geçip son buldu :) Size biraz kullanıcı deneyimlerimden bahsedeyim Note 10 Pro için 2 yıla yakın süredir kullanıyorum : Yazılımsal olarak hâlâ ve hâlâ eksikleri var şöyleki mesela bir whatsapp konuşması yaptınız bt kulaklık ile çağrıyı görüşmeyi sonlandırınca hem kulaklıktan hem cihazdan ses gelmesi (höpörlerden) cihazı açıp kapatınca düzeliyor yazılım olarak 5.020mah bataryası 8 nm işlemci üretim süreci olup 4.5 g için 5.30 6.30 saat ekran süresi 60 hz ile veriyor cidden çok saçma diğer markalarda bu süreler çok farklı wifide problem yok 11-12 saatleri gördüğüm olmuştu cihazı serviste açtırmadan batarya testi istedim pil sağlığımın %95 civarlarında olduğunu gayet iyi durumda olup her hangi bir işlem yapılmadı onun dışında cihazda bazen ara ara arayüzde gecikmeler oluyor kendini baştan yüklüyor gibi android sistemi çok gereksiz yere arka planda çalışıyor miui 13 ten itibaren böyle zaten kamerası gayet güzel yeterli bazı noktorlarda gcam daha iyi sonuç veriyor ama oisi hak eden bir cihaz maalesef eis var video kaydı için yazılım desteği konusunda ve yazılımda maalesef xiaomi redmi cihazlar için zayıf kalıyor en fazla 2 büyük android güncellemesi alabiliyorsunuz çok satan cihazlarda 3 oluyor buna örnek note 8 serisi.Samsungta ise 4 yıl android güncellmesi var 5 yılda güvenlik benim söyleceklerim bu kadar yine forumda aktif olucam bi yere gitmiyorum :) sadece deneyimlerimi aktarmak istedim.Herkese sevgiler saygılar ♥️
Not : Kullandığım rom endonozya bl kapalı sürüm düşürme yükseltme yöntemiyle yapmıştım.
Siz baya rahatlamışsınızdır.MIUI OneUI a göre çok geride kalıyor.Xiaomi den samsung a geçmeniz iyi oldu.

nazimozer53

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
nazım özer
Cihazım
redmi note 10 p
Konular
1
miui tabanlı romlar dışında bu telefonda kullanılabilecek pek çok rom vardı aslında. cihazınız türkiye garantili olması nedeniyle kaçak telefonlarda yaşadığımız birçok problemle de uğraşmayacaktınız yapmanız gereken bl kilidini açıp efs, modem gibi kritik yedekleri alıp farklı farkı romlarda sörf yapabilirdiniz. sadece benim fikrim tabiki yeni telefonunuz hayırlı olsun.

Joingle

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi k60
Konular
0
miui tabanlı romlar dışında bu telefonda kullanılabilecek pek çok rom vardı aslında. cihazınız türkiye garantili olması nedeniyle kaçak telefonlarda yaşadığımız birçok problemle de uğraşmayacaktınız yapmanız gereken bl kilidini açıp efs, modem gibi kritik yedekleri alıp farklı farkı romlarda sörf yapabilirdiniz. sadece benim fikrim tabiki yeni telefonunuz hayırlı olsun.
Kesinlikle global rom tr romdan daha stabil ve kararlı oluyor aosp rom desteği olan modeli tr miui kullanmak yapılabilecek en büyük hata

ibrother

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ibo
Cihazım
RN10PRO
Konular
25
Attan inip eşeğe binmek.

AhmetFarukTarhan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet Faruk
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
3
Eldeki note 10 pro değilde note8 pro hatta note 9 pro olsaydı bir nebze anlardım ıps ekran 60 hz olarak.. Lakin ikisininde ekran özellikleri neredeyse aynı hatta karşılaştırma sitelerinde note 10 pro cihazı A54 ile ekran özellikleri şu geçirmez özelliği kamera neredeyse aynı hatta note 10 pro şarj hızı Samsung'un geçiyor hızlı şarj olarak benim fikrim keşke değecek özellikleri ile gerçekten fark atan bir cihaz ile upgrade yapsaydın benim mevcut cihazım note 9 pro ben bahsettiğin cihaza geçiş yapsam farkı hızı herşeyi tam anlamıyla hisseder yaşarım ancak size sadece oneui mtz yüklenmiş note 10 pro kullanıyormuş gelecek malesef😊

AhmetFarukTarhan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet Faruk
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
3
ben olsam samsung'a geçmem
Ben olsam iPhone geçmem jailbreak denilen rootu atıyorsun telefon yeniden başlayınca sıfırlanıyor tekrar kurmak zorunda kalıyorsun youtube premium için para ödüyorsun her şey ücretli zil sesi değiştirme bile

AtaberkTr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ataberk
Cihazım
GALAXY A54 5G
Konular
13
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu kadar şeyle uğraşana kadar samsunga geçmeyi tercih ettim gayet iyi çalışıyor cihaz gayet stabil hızlı özelleştirilebilir.Dediğiniz yöntemi arkadaşım yaptı note 11 pro için cihazda arıza çıktı genpa servis garantili bl kapatıp tr romu atmıştı anladılar cihaza işlem yapıldığını garanti dışı olarak işlem yaptılar

Üst Alt