Soru Redmi Note 10 Pro (Yeni Kullanıcıyım)

miuici11

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
&
Cihazım
redmi note10pro
Konular
15
Merhaba değerli forum üyeleri.
Yeni note 10 pro kullanıcısıyım.3.5 senelik ios tecrübesinden sonra tekrar androide dönüş yaptım.İlk defa kullandığım bir marka bilmediğim çok konu olduğunu düşünüyorum özellikle miui konusunda.Bu yüzden sizlerden yardım talep ediyorum.Aşağıdaki soruların cevabını kendim araştırarak bulamadım eğer yardımcı olursanız çok memnun olurum.
1.herşeyden önce yapmam gereken ayar veya önerdiğiniz, kullanırken faydalı gördüğünüz ayar, özellik vs. varsa öğrenmek isterim.
2.ayarlar-telefon hakkında bölümünde mıuı güncellemesini görebiliyorum.Ancak diğer android telefonlar gibi "android sistem güncellemesi" bölümü göremedim.bunun için ayrı bir bölüm var mı yoksa android güncellemesi geldiği zaman bu ekranda mı gözüküyor yoksa miui güncellemesi ile birlikte içinde mi geliyor çünkü miui13 3.5 gb dosya ile geldi
3.ayarlar-sistem uygulamaları güncelleyicisi kısmına geliyorum boş sayfa çıkıyor.Sadece güncelleme geçmişi yazıyor altı siyah ekran herhangi birşey gözükmüyor.(normal bir durum mu?)
4.telefon açıkken yukarıdan gelen whatsapp bildirim içeriğini nasıl gizleyebilirim?(kilit ekranında gizledim ama bunu yapamadım)
5.kilit ekranı üstten inen durum (bildirim) çubuğunun inmesini kapatma
Birde şöyle bir sorum olacak;
Detaylı açıklamak gerekirse telefon miui 12.5 sürümüyle geldi 13 e güncelledim ama artık drop mu fps mi log mu denir bilmiyorum menülere girip çıkarken hafif takılarak gidiyor.(dikkatli bakmaya gerek yok bariz farkediliyor menülerde aşağı yukarı inerken sorun yok sadece örnek vermek gerekirse ayarlardan uygulamalar kısmına gireceğim zaman sağdan sola takılarak geliyor 120 hz akıcılığı yok ) yedek alıp sıfırladım yedeği geri yükledim sonuç yine hüsran sürümden mi kaynaklı yoksa telefonda mı sorun var bilemedim.
2.Ayarlar-hesaplar ve senkronizasyonda google hesabı görünmüyor(aslında hesap açık)sıfırlamadan önce vardı diye hatırlıyorum ama emin değilim herkeste mi böyle acaba?bir sorun teşkil eder mi?
uzun oldu biraz ama şimdiden teşekkür ederim

Skyline61

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Faruk
Cihazım
Mi 11 Lite
Meslek
Öğrenci
Konular
16
Miui 13 android 12 ile birlikte geliyor o yüzden boyut fazla mi 11 lite 4G hala neden gelmedi miui 13 acaba daha üst bir sürüm bekliyoruz?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
1. Öncelikli olarak telefonunuza bir süre kullanın. MIUI oldukça kapsamlı -ve maalesef hataları da olan- bir yazılımdır. Her bir özelliği teker teker yazmak oldukça zor. Forumda biraz zaman geçirir ve konuları incelerseniz ön bilginiz olacaktır. Özellikle önemli ipuçları forumuna bir göz atmanızı tavsiye edebilirim.
2. Android güncellemeleri için ayrı bir güncelleme gönderilmez, MIUI güncellemeleri ile birlikte bazen Android sürümü de güncellenir. Gelen güncellemeye ait değişiklik günlüğünde içeriğine ilişkin bulunur.
3. Henüz güncelleme verilen sistem uygulamanız olmadığı için bu şekilde boş görünür. Sistem uygulamalarına güncelleme geldikçe telefonunuz otomatik olarak güncelleyecektir.
4. Ayarlar/Bildirimler ve Kontrol Merkezi altından uygulama bildirimlerine girin ve Whatsapp uygulamasını seçin. Aradığınız tüm ayarlar burada yer alıyor.
5. Ayarlar/Bildirimler ve Kontrol Merkezi altından ekran kilidi bölümüne girerek ayarı kapatabilirsiniz.

miuici11

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
&
Cihazım
redmi note10pro
Konular
15
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1. Öncelikli olarak telefonunuza bir süre kullanın. MIUI oldukça kapsamlı -ve maalesef hataları da olan- bir yazılımdır. Her bir özelliği teker teker yazmak oldukça zor. Forumda biraz zaman geçirir ve konuları incelerseniz ön bilginiz olacaktır. Özellikle önemli ipuçları forumuna bir göz atmanızı tavsiye edebilirim.
2. Android güncellemeleri için ayrı bir güncelleme gönderilmez, MIUI güncellemeleri ile birlikte bazen Android sürümü de güncellenir. Gelen güncellemeye ait değişiklik günlüğünde içeriğine ilişkin bulunur.
3. Henüz güncelleme verilen sistem uygulamanız olmadığı için bu şekilde boş görünür. Sistem uygulamalarına güncelleme geldikçe telefonunuz otomatik olarak güncelleyecektir.
4. Ayarlar/Bildirimler ve Kontrol Merkezi altından uygulama bildirimlerine girin ve Whatsapp uygulamasını seçin. Aradığınız tüm ayarlar burada yer alıyor.
5. Ayarlar/Bildirimler ve Kontrol Merkezi altından ekran kilidi bölümüne girerek ayarı kapatabilirsiniz.
cevabınız için teşekkür ederim.ilk 4 sorum cevaba ulaştı sayenizde çok teşekkürler.
dediğiniz forum bölümünü hemen inceliyorum.
ancak 4. maddedeki dediğiniz yere daha önce bakıp ayar değişikliği yapmıştım ama sonuca ulaşamadım.telefon kilitli değilken yukarıdan kayan whatsapp bildirim içeriğini bir türlü gizleyemedim.bildirimler ve kontrol merkezi>kayan bildirimler kısmına giriyorum ama içerik gizleme gibi bir seçenek göremedim.whatsapp uygulamasına giriyorum bu menüden orada da göremedim o ayarla ilgili birşey.

Halim66

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halim
Cihazım
Redmi Note 10s
Konular
10
1.herşeyden önce yapmam gereken ayar veya önerdiğiniz, kullanırken faydalı gördüğünüz ayar, özellik vs. varsa öğrenmek isterim.
bence bu konuda ayarları zamana bırakın . güncel rom yüklü ise sıkıntı yoktur genelde.

2.ayarlar-telefon hakkında bölümünde mıuı güncellemesini görebiliyorum.Ancak diğer android telefonlar gibi "android sistem güncellemesi" bölümü göremedim.bunun için ayrı bir bölüm var mı yoksa android güncellemesi geldiği zaman bu ekranda mı gözüküyor yoksa miui güncellemesi ile birlikte içinde mi geliyor çünkü miui13 3.5 gb dosya ile geldi
miui ve android sürümleri birlikte güncellenir.
3.ayarlar-sistem uygulamaları güncelleyicisi kısmına geliyorum boş sayfa çıkıyor.Sadece güncelleme geçmişi yazıyor altı siyah ekran herhangi birşey gözükmüyor.(normal bir durum mu?)
normaldir. miui kendi uygulama güncellemeleri. oldukça günceller mesela mi tarayıcı vs
4.telefon açıkken yukarıdan gelen whatsapp bildirim içeriğini nasıl gizleyebilirim?(kilit ekranında gizledim ama bunu yapamadım)
Ayarlar/Bildirimler ve Kontrol Merkezi . daha sonra uygulama bildirimleri
daha sonra whatsapp , mesaj bildirimleri , kilit ekranında . orada tüm bildirimleri göster fakat içerikleri gizle ye basmalısınız.

ayarlar / bildirimler ve kontrol merkezi / kontrol merkezi tarzı
Detaylı açıklamak gerekirse telefon miui 12.5 sürümüyle geldi 13 e güncelledim ama artık drop mu fps mi log mu denir bilmiyorum menülere girip çıkarken hafif takılarak gidiyor.(dikkatli bakmaya gerek yok bariz farkediliyor menülerde aşağı yukarı inerken sorun yok sadece örnek vermek gerekirse ayarlardan uygulamalar kısmına gireceğim zaman sağdan sola takılarak geliyor 120 hz akıcılığı yok ) yedek alıp sıfırladım yedeği geri yükledim sonuç yine hüsran sürümden mi kaynaklı yoksa telefonda mı sorun var bilemedim.

miui 13 yeni geldiği için. sıkıntıları olacaktır. gelecekteki güncellemelerde onu düzeltirler.
2.Ayarlar-hesaplar ve senkronizasyonda google hesabı görünmüyor(aslında hesap açık)sıfırlamadan önce vardı diye hatırlıyorum ama emin değilim herkeste mi böyle acaba?bir sorun teşkil eder mi?
senkroziasyon bu .
çok önemli bir şey değildir.

ayrıca hayırlı olsun

buradan ve ya forumda güncel romları görürsünüz.
stable olması daha iyidir.
endonezya ve tayvan romda arama kaydı video kaydı ( karşıdaki kişinin sesi vs) imkanları vardır.

miuici11

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
&
Cihazım
redmi note10pro
Konular
15
bence bu konuda ayarları zamana bırakın . güncel rom yüklü ise sıkıntı yoktur genelde.

miui ve android sürümleri birlikte güncellenir.
normaldir. miui kendi uygulama güncellemeleri. oldukça günceller mesela mi tarayıcı vs
Ayarlar/Bildirimler ve Kontrol Merkezi . daha sonra uygulama bildirimleri
daha sonra whatsapp , mesaj bildirimleri , kilit ekranında . orada tüm bildirimleri göster fakat içerikleri gizle ye basmalısınız.

ayarlar / bildirimler ve kontrol merkezi / kontrol merkezi tarzı

miui 13 yeni geldiği için. sıkıntıları olacaktır. gelecekteki güncellemelerde onu düzeltirler.
senkroziasyon bu .
çok önemli bir şey değildir.

ayrıca hayırlı olsun

buradan ve ya forumda güncel romları görürsünüz.
stable olması daha iyidir.
endonezya ve tayvan romda arama kaydı video kaydı ( karşıdaki kişinin sesi vs) imkanları vardır.
Allah razı olsun daha iyileri sizlerin olsun inşallah
öncelikle detaylı cevaplarınız için teşekkür ederim çok sağolun.
hocam şu anda tek sorum kaldı sizin ve cantara adminin sayesinde
4.maddedeki whatsapp bildirimi ile ilgili dediğiniz yere baktım ya ben göremedim yada sorum yanlış anlaşıldı.
ben kilit ekranında içerik gizleme işlemini yaptım kilit ekranında mesaj içeriği gözükmüyor.ama kilit ekranı açıkken (diyelimki instagramda geziyorum) mesaj geldiğinde yukarıdan bildirim geliyor ya onun içeriğini kapatamadım bir türlü dediğiniz yerde de göremedim sadece kilit ekranında gizleme seçeneğini gördüm.

Halim66

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halim
Cihazım
Redmi Note 10s
Konular
10
Allah razı olsun daha iyileri sizlerin olsun inşallah
öncelikle detaylı cevaplarınız için teşekkür ederim çok sağolun.
hocam şu anda tek sorum kaldı sizin ve cantara adminin sayesinde
4.maddedeki whatsapp bildirimi ile ilgili dediğiniz yere baktım ya ben göremedim yada sorum yanlış anlaşıldı.
ben kilit ekranında içerik gizleme işlemini yaptım kilit ekranında mesaj içeriği gözükmüyor.ama kilit ekranı açıkken (diyelimki instagramda geziyorum) mesaj geldiğinde yukarıdan bildirim geliyor ya onun içeriğini kapatamadım bir türlü dediğiniz yerde de göremedim sadece kilit ekranında gizleme seçeneğini gördüm.
kayan bildirimler olması lazım galiba

miuici11

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
&
Cihazım
redmi note10pro
Konular
15
kayan bildirimler olması lazım galiba
kayan bildirim seçeneği var ama sadece aç kapat şeklinde kapattığımda hiçbir şekilde bildirim gözükmüyor yukarıdan kayan bildirim.onun dışında kilit ekranı seçeneği gibi içeriği gizle seçeneği yok.

Halim66

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halim
Cihazım
Redmi Note 10s
Konular
10
ilginç
bildirimleri göster
kayan ı gösterme yapınca dediğiniz olması lazım

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
cevabınız için teşekkür ederim.ilk 4 sorum cevaba ulaştı sayenizde çok teşekkürler.
dediğiniz forum bölümünü hemen inceliyorum.
ancak 4. maddedeki dediğiniz yere daha önce bakıp ayar değişikliği yapmıştım ama sonuca ulaşamadım.telefon kilitli değilken yukarıdan kayan whatsapp bildirim içeriğini bir türlü gizleyemedim.bildirimler ve kontrol merkezi>kayan bildirimler kısmına giriyorum ama içerik gizleme gibi bir seçenek göremedim.whatsapp uygulamasına giriyorum bu menüden orada da göremedim o ayarla ilgili birşey.
Whatsapp bildirimlerini kili ekranında engellemek için ayarlar/bildirimler ve kontrol merkezine girdikten sonra

Eğer bildirimleri tamamen kapatmak istiyorsanız uygulama bildirimleri seçeneğine girip whatsapp'a tıklamanız ve buradan kilitekranı bildirimlerine izin ver seçeneğini kapatmanız gerekli.
Eğer kilit ekranında bildirimleri gelsin ama bildirim içeriği görünmesin derseniz de ekran kilidi seçeneğine girip en üstte yer alan biçim seçeneklerinden bildirimleri göster ama içeriği gizle şeklinde seçim yapabilirsiniz. Fakat bu ayar kilit ekranındaki tüm bildirimler için geçerli olur. Yani sadece whatsapp bildirim içeriği gizlensin diğerleri görünsün gibi bir seçenek maalesef yok.

Üst Alt