Karşılaştırma Redmi Note 10 pro vs Redmi Note 10s

ibrother

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ibo
Cihazım
RN10PRO
Konular
25
Geçen yıl aldığım note 10 pro yu iyi zannediyordum, gerçi kamera, ekran(az bir fark daha iyi) vê nfc olduğu için aldım ama bu kadar kötü çıkacağını tahmin etmedim. Bugün yedek hattım için bir Redmi Note 10s aldım. İme-i attım, rom yükledim baya kurcaladım bana mısın demedi. Oysa note 10 pro olsaydı sıcaktan el yakar. Normal günlük kullanımda dahi çok rahatsız edici seviyede ısınıyor note 10 Pro. Bundan sonra snapdragon işlemcili telefon hayatta almam.

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.211
snapdragon işlemciler aslında ısınma olarak daha iyidir siz note 10s sıfır kurulum ile kullandığınız için olabilir. Biraz arka planda çalışan uygulama sayısını arttırın muhtemeln aynı şeyleri yaşarsınz.

B T B

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bekir Talay
Cihazım
Xiaomi 12T
Konular
20
Geçen yıl aldığım note 10 pro yu iyi zannediyordum, gerçi kamera, ekran(az bir fark daha iyi) vê nfc olduğu için aldım ama bu kadar kötü çıkacağını tahmin etmedim. Bugün yedek hattım için bir Redmi Note 10s aldım. İme-i attım, rom yükledim baya kurcaladım bana mısın demedi. Oysa note 10 pro olsaydı sıcaktan el yakar. Normal günlük kullanımda dahi çok rahatsız edici seviyede ısınıyor note 10 Pro. Bundan sonra snapdragon işlemcili telefon hayatta almam.
Kardeşim bir kere snapdragon işlemciler o kadar kolay kolay ısınmaz çünkü sdm ler en iyi optmizsayona sahip işlemcilerdendir. Ayrıyeten redmi note 10 pronun ısınma sebebi kroniktir tüm note 10 prolarfa böyle zatwn 10s ile kıyas yapman bir hata bir Mediatek gelilio bir snapdragonu asla sollayamaz. Note 10 pronun ısınma sebeplerinden biri cihazın eskimiş olması ve artık miui arauyüzünün dahada kötüleşmesi ve zatwn sen note 10s 1 2 hafta kullan aynı sorunu yaşarsın.

ibrother

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ibo
Cihazım
RN10PRO
Konular
25
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Telefona tüm uygulamaları yükledim değişen bir şey yok. Ben de snapdragon işlemcileri severim ama ne zaman snapdragon lu alsam hep ısınma sorunu vardı. Lg2 lg3, lg6, Samsung s5, rn8, rn10 pro, mi 11t pro bunların hepsi snapdragon ve çoğu amiral gemisi idi. Hepsinde aşırı ısınma vardı. 10s resmen bakış açımı değiştirdi. Orta segmentte bence MediaTek snapdragon u sollamış.
Tabi video kodekleri hala sıkıntı. Görüntü işletmede gelişmesi lazım

MetinTR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
RN 10 Pro
Konular
5
Aslında burda sorun snapdragon işlemcilerin sorunlu olmasından ziyade Snapdragon 732g işlemcisinin samsung döküm olması. Misal şu an sorunlu bildiğimiz 888, 8gen1 gibi işlemcilerin de sorunu samsung döküm olması. Ancak baktığınız zaman TSMC döküm olan 8gen2 gibi işlemciler çok verimli ve ısınmıyor denebilir. Kendi kullandığım redmi note 10 pro'da custom aosp kernel vs. kullanmama rağmen 37-38 derece havalarda cihaz 40-42 dereceleri görebiliyor instagram, twitter gibi platformlarda.

Barca

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
13 pro 5g
Meslek
Tekniker
Konular
105
Bir dönem 10s kullandım 1 yıl kadar. Gerçekten çok iyi cihazdi. Kıyaslama yapamam 10 pro kullanmadım ama bayağı seri cihazdı 10s

AKINLASINN

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AKIN
Cihazım
Mi 8 Se
Konular
7
10S ten sonra bende bıraktım Snapdragon kullanmayı. Şu an telefon yeniledim ve redmi note 13 pro 4g aldım. Aynı keyifle kullanıyorum. Artık bende Snapdragon asla almam.

scream123

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
29
Note 10 pro kullanan biri olarak ısınma sorunu, her cihazda olduğu kadar oyun oynarken uzun süreli kullanımlarda olabiliyor onun dışında büyük bir ısınma problemi cihazda yok. Fakat bunda kullanılan romunda etkisi büyük. Birinde ısınma sorunu yaşarken diğerinde hiçbir problem yaşanmıyor.

ibrother

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ibo
Cihazım
RN10PRO
Konular
25
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
10S ten sonra bende bıraktım Snapdragon kullanmayı. Şu an telefon yeniledim ve redmi note 13 pro 4g aldım. Aynı keyifle kullanıyorum. Artık bende Snapdragon asla almam.
10s MediaTek kullanıyor.
Note 10 pro kullanan biri olarak ısınma sorunu, her cihazda olduğu kadar oyun oynarken uzun süreli kullanımlarda olabiliyor onun dışında büyük bir ısınma problemi cihazda yok. Fakat bunda kullanılan romunda etkisi büyük. Birinde ısınma sorunu yaşarken diğerinde hiçbir problem yaşanmıyor.
Miui 13 global de de aynı ısınma sorunu vardır. Note 10 pro kullanıp da ısınma dan şikayet etmeyen çok azdır herhalde. Telefonu sadece arama için kullanmak lazım,ısınmaması için.

scream123

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
29
10s MediaTek kullanıyor.

Miui 13 global de de aynı ısınma sorunu vardır. Note 10 pro kullanıp da ısınma dan şikayet etmeyen çok azdır herhalde. Telefonu sadece arama için kullanmak lazım,ısınmaması için.
Sürekli custom rom kullanıyorum cihaz kimisinde ısınıyor mu evet ama şu an kullandığım romda en ufak bir ısınma yok siz yanılıyorsunuz.

Üst Alt