Yardım Redmi Note 10 PRO MIUI Rom atarken twrp ekranda kaldı

anaforadam

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
zek
Cihazım
note 10 pro
Konular
2
ARKADASLAR REDMİ NOTE 10 PRO CİHAZIMA ROM ATARKEN İŞLEM TAMAMLANDIKTAN SONRA TWRP EKRANINA DÖNMEYE BAŞLADI CİHAZ AÇILMIYOR SADECE TWRP EKRANINA GİRİYOR. DAHİLİ HAFIZAYI GÖRMÜYOR 0MB YAZIYOR FASTBOOT İLE ROM ATMAYA ÇALIŞTIM Mİ FLASH CİHAZI 2 SANİYE GÖRÜP REFRESH DEDİĞİMDE KAYBOLUYOR CİHAZ. TWRP ROM YÜKLEYEMİYORUM. WİPE HATA VERİYOR FORMAT DATADA HATA VERİYOR KALDIM BÖYLE LÜTFEN YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM.

anaforadam

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
zek
Cihazım
note 10 pro
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cihazımın bootloader kilidi açık sanırım açılışta kilit simgesi açık gözüküyor. Cihaz 2 defa xiaomi logosu görüp twrp ekranına atıyor. Wipe data hata veriyor dosya bağlanılamadı diyor diğer seçenekte hata veriyor kaldım böyle

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Cihazımın bootloader kilidi açık sanırım açılışta kilit simgesi açık gözüküyor. Cihaz 2 defa xiaomi logosu görüp twrp ekranına atıyor. Wipe data hata veriyor dosya bağlanılamadı diyor diğer seçenekte hata veriyor kaldım böyle
Otg bellek varsa onunla twrpden rom kurun hocam.
Hafızayı görmeme olayı normal çünkü diğer cihazlarda da aynı sıkıntı oluyor romu kurup wipe data yapıp reboot edin.
Ayrıca bu cihazı gördükten sonra reset atma olayı fastbootta oluyor mu?

Marjinal Kul

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Servet
Cihazım
Poco x3 NFC
Konular
10
aynı sıkıntıyı ben yaşıyorum poco x3 nfc kaldı ekran öyle bir daha rom atmaya çalışırsam

Murad Ali

Her şeyi bilmene gerek yok, haddini bil yeter.!!
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Iphone 14 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
180
ARKADASLAR REDMİ NOTE 10 PRO CİHAZIMA ROM ATARKEN İŞLEM TAMAMLANDIKTAN SONRA TWRP EKRANINA DÖNMEYE BAŞLADI CİHAZ AÇILMIYOR SADECE TWRP EKRANINA GİRİYOR. DAHİLİ HAFIZAYI GÖRMÜYOR 0MB YAZIYOR FASTBOOT İLE ROM ATMAYA ÇALIŞTIM Mİ FLASH CİHAZI 2 SANİYE GÖRÜP REFRESH DEDİĞİMDE KAYBOLUYOR CİHAZ. TWRP ROM YÜKLEYEMİYORUM. WİPE HATA VERİYOR FORMAT DATADA HATA VERİYOR KALDIM BÖYLE LÜTFEN YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM.

Görünen o ki rom kazaya uğramış üzülmeyin olur böyle şeyler yapmanız gerekenleri sıra ile yazıyorum.

1- Twrp menüsüne girin dosyaları göremiyorsanız şifreleme aktif
2 - Wipe menüsüne gelip sadece Format Data yapın yani veri biçimlendirme yapın
3- Twrp menüsünden hiç çıkmadan yeniden başlat yapıp tekrar Twrp menüsüne dönün sistemi hiç açmayın açarsanız tekrar şifreleme aktif konumuna geçer
4- Twrp menüsü açıldığında artık rom atılmaya uygun hale geçer tekrar format data yapıp romu kurun yine recovery içinde yeniden başlatın sadece format data yapın artık sistem hazır hale gelmiş olacaktır...

anaforadam

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
zek
Cihazım
note 10 pro
Konular
2
Görünen o ki rom kazaya uğramış üzülmeyin olur böyle şeyler yapmanız gerekenleri sıra ile yazıyorum.

1- Twrp menüsüne girin dosyaları göremiyorsanız şifreleme aktif
2 - Wipe menüsüne gelip sadece Format Data yapın yani veri biçimlendirme yapın
3- Twrp menüsünden hiç çıkmadan yeniden başlat yapıp tekrar Twrp menüsüne dönün sistemi hiç açmayın açarsanız tekrar şifreleme aktif konumuna geçer
4- Twrp menüsü açıldığında artık rom atılmaya uygun hale geçer tekrar format data yapıp romu kurun yine recovery içinde yeniden başlatın sadece format data yapın artık sistem hazır hale gelmiş olacaktır...
format data yapamıyorum hocam (UNABLE TO MOUNT STORAGE ) diyor.
şifreleri atmadan kaldırdım hocam şimdi telefon hiç açılmıyor wipe datada aynı hata 'failed to mount '/data (device or resource busy) 'failed to mount '/cache (device or resource busy) yazıyor en alttada (UNABLE TO MOUNT STORAGE ) yazıyor.
Advenced wipe yapıncada aynı hatalarla karşılaşıyorum seçenekleri seçiyorum kaydırıyorum. büyük ihtimalle dahili hafıza sorun tekrar eski haline nasıl getirebilirim ek olarak fat exfat onaarımlarınıda denedim onlarda bile hata veriyor ne yapsam boş geliyor lütfen yardım
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hafızayı görmeme olayı normal çünkü diğer cihazlarda da aynı sıkıntı oluyor romu kurup wipe data yapıp reboot edin.
hocam 8 gb sd kart vardı şuan ona rom atabiliyorum sadece belleği görüyor bilgisayarım fakat rom hata veriyor sorunlu yükleniyor yani romu yükledikten sonra mı wipe data yapayım yorumunuz için sağolun

fastboot atamıyorum mi tools uygulaması cihazı 1-2 saniye görüp refresh dediğimde kayboluyor

Son düzenleme:

Murad Ali

Her şeyi bilmene gerek yok, haddini bil yeter.!!
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Iphone 14 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
180
şifreleri atmadan kaldırdım hocam şimdi telefon hiç açılmıyor wipe datada aynı hata 'failed to mount '/data (device or resource busy) 'failed to mount '/cache (device or resource busy) yazıyor en alttada (UNABLE TO MOUNT STORAGE ) yazıyor.
Advenced wipe yapıncada aynı hatalarla karşılaşıyorum seçenekleri seçiyorum kaydırıyorum. büyük ihtimalle dahili hafıza sorun tekrar eski haline nasıl getirebilirim ek olarak fat exfat onaarımlarınıda denedim onlarda bile hata veriyor ne yapsam boş geliyor lütfen yardım

hocam 8 gb sd kart vardı şuan ona rom atabiliyorum sadece belleği görüyor bilgisayarım fakat rom hata veriyor sorunlu yükleniyor yani romu yükledikten sonra mı wipe data yapayım yorumunuz için sağolun

fastboot atamıyorum mi tools uygulaması cihazı 1-2 saniye görüp refresh dediğimde kayboluyor

Yakınlarınızda cihaz bilgisi olan bir arkadaştan yardım almanız daha doğru olur kaanatindeyim geçmiş olsun...

anaforadam

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
zek
Cihazım
note 10 pro
Konular
2
Yakınlarınızda cihaz bilgisi olan bir arkadaştan yardım almanız daha doğru olur kaanatindeyim geçmiş olsun...
android 11 di cihazım android 12 ye geçtiğim için mi oldu acaba hocam düzeltme şansım yokmudur

anaforadam

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
zek
Cihazım
note 10 pro
Konular
2

Koskaca forumda çözebilecek yokmu cidden ya

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Koskaca forumda çözebilecek yokmu cidden ya
Mi flash tool ile clean all seçeneğini işaretli şekilde stock rom kurun hocam.
Hata alırsanız başka pcde deneyin.
Koskoca forumda aynı sorunu yaşamadıkça çözümünü bilmemek normal değil mi hocam?
Üyeler elinden geldiğince standart şekilde sorunun çözümü olacak yöntemleri yazıyor aslında çözüm basit ama yaptığınız şekil yanlış olduğunu düşünüyorum

Üst Alt