Yardım Redmi Note 10 Pro Kamera Kalitesi

Polat35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Polat
Cihazım
Mi5s
Konular
11
Xiaomi note 8 pro cihazımdan bugün 10 proya geçiş yaptım fakat bu sosyal medya uygulamalarındaki kamera kalitesine ne yapılabilir fotoğrafı azıcık yakınlaştırdığımda resmen sulu boyaya donuyor rn8 proda da vardı ama sanki bunda daha çok yaşanıyor bu

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
Xiaomi note 8 pro cihazımdan bugün 10 proya geçiş yaptım fakat bu sosyal medya uygulamalarındaki kamera kalitesine ne yapılabilir fotoğrafı azıcık yakınlaştırdığımda resmen sulu boyaya donuyor rn8 proda da vardı ama sanki bunda daha çok yaşanıyor bu
iPhone harici bunun çözümü yok gibi. Modlu uygulamalar ile kalite biraz artırılıyor ama iPhone gibi olmuyor. Yıllardır neden düzelmedi anlam veremiyorum.

Oyla:

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
iPhone harici bunun çözümü yok gibi. Modlu uygulamalar ile kalite biraz artırılıyor ama iPhone gibi olmuyor. Yıllardır neden düzelmedi anlam veremiyorum.
Çoğu Sosyal Medya uygulamaları Amerikanın Olduğu için Kendi Cihazlarında Kaliteli Diğer Cihazlarda Kalitesiz Yaparak Apple ı çok Sattırmak için Bir Tuzak Bence.

Oyla:

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
Çoğu Sosyal Medya uygulamaları Amerikanın Olduğu için Kendi Cihazlarında Kaliteli Diğer Cihazlarda Kalitesiz Yaparak Apple ı çok Sattırmak için Bir Tuzak Bence.
Başka açıklaması yok hocam. Yıllardır çözülemeyen basit bir sorun.

Oyla:

miuici11

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
&
Cihazım
redmi note10pro
Konular
15
Kameradaki büyük etken kullanılan lens, kamera yazılımı ve sosyal medya uygulaması yazılım optimizasyonu.
redmi nin lens kalitesi nedir bilmiyorum ama sanırım çok kaliteli değil.
İphone hem kamera hem yazılım olarak android telefonlara göre sosyal medya da daha iyi fotoğraflar ortaya çıkardığı çok kez kanıtlanmış bir gerçek.Hatta bir dönem hangi android ile çekilirse çekilsin iphone özellikle hikaye (story) paylaşımında öne çıkıyor deniliyordu.(Umarım değişmiştir.)
Bu durum düzelir mi şahsi fikrim değişmez.Çünkü binlerce android telefonu var farklı boyutlar, donanımlar, özellikler vs.hal böyle olunca sosyal medya optimizasyonu imkansızlaşıyor ve bu gibi olumsuz durumla karşı karşıya kalıyoruz.Yani uzun lafın kısası sosyal medya için ya dslr ya iphone kullanacağız sanırım :)

Oyla:

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
Kameradaki büyük etken kullanılan lens, kamera yazılımı ve sosyal medya uygulaması yazılım optimizasyonu.
redmi nin lens kalitesi nedir bilmiyorum ama sanırım çok kaliteli değil.
İphone hem kamera hem yazılım olarak android telefonlara göre sosyal medya da daha iyi fotoğraflar ortaya çıkardığı çok kez kanıtlanmış bir gerçek.Hatta bir dönem hangi android ile çekilirse çekilsin iphone özellikle hikaye (story) paylaşımında öne çıkıyor deniliyordu.(Umarım değişmiştir.)
Bu durum düzelir mi şahsi fikrim değişmez.Çünkü binlerce android telefonu var farklı boyutlar, donanımlar, özellikler vs.hal böyle olunca sosyal medya optimizasyonu imkansızlaşıyor ve bu gibi olumsuz durumla karşı karşıya kalıyoruz.Yani uzun lafın kısası sosyal medya için ya dslr ya iphone kullanacağız sanırım :)
Sorun sadece Xiaomi cihazlarda değil hocam. Samsung, Huawei gibi markaların iPhone'dan daha iyi kameraya sahip cihazları var. Bunlarla bile sosyal medyada kalite kaybı oluyor.
Android tarafında çok fazla cihaz var bu doğru ama en azından bir kaç tane cihazda sorunsuz olması lazımdı.

Oyla:

miuici11

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
&
Cihazım
redmi note10pro
Konular
15
Sorun sadece Xiaomi cihazlarda değil hocam. Samsung, Huawei gibi markaların iPhone'dan daha iyi kameraya sahip cihazları var. Bunlarla bile sosyal medyada kalite kaybı oluyor.
Android tarafında çok fazla cihaz var bu doğru ama en azından bir kaç tane cihazda sorunsuz olması lazımdı.
haklısın hocam ben xiaomi cihazını örnek olarak verdim soruda geçtiği için.
android telefonlarda illaki iphone dan iyi çeken telefon vardır olmalıda zaten.Hatta geçen görmüştüm hangi siteydi hatırlamıyorum huawei p50 en iyi kamera seçilmiş bir liste görmüştüm detaylarını pek hatırlamıyorum.işte sorun orda oluyor megapiksellerin havada uçuştuğu listeye 12mp ile iphone da dahil oluyor olabiliyor yazılımın gücü burda ortaya çıkıyor birazda.ama mesajınızda dediğiniz gibi en azından bir kaç tane ulaşılabilir fiyatlardaki cihazlar sorun olması lazımdı.sağlık olsun nediyelim o günlerde gelir belki :)

Oyla:

Polat35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Polat
Cihazım
Mi5s
Konular
11
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam açıkçası rahatsız olduğum konu note 8 pronun daha iyi çekmesi üst modele geçip böyle bir sorun yaşamak canımı sıkmıştı . Yakında gelecek android 12 ile düzelir mi diye bekliyorum açıkçası öyle haberler çıkmıştı çünkü

Oyla:

miuici11

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
&
Cihazım
redmi note10pro
Konular
15
Hocam açıkçası rahatsız olduğum konu note 8 pronun daha iyi çekmesi üst modele geçip böyle bir sorun yaşamak canımı sıkmıştı . Yakında gelecek android 12 ile düzelir mi diye bekliyorum açıkçası öyle haberler çıkmıştı çünkü
valla hocam bu telefon piyasasında özellikle iphone için duymuştum güncelleme ile kamera performansını düşürüyorlarmış.android de durum nedir böyle bir tez var mı açıkcası bilmiyorum umarım beklentinize karşılık bulabilirsiniz

Oyla:

Polat35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Polat
Cihazım
Mi5s
Konular
11
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Android 12 güncellemesi yaptım fakat herhangi bir gelişme kat etmedi kamera maalesef. Suratı nokta nokta yapmaya devam ediyor bu en iyi kamera ışığı performansından biri .
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Aslında sinirimi bozan android kamerasının kalitesizliği değil note 8 proda buna göre çok daha iyi performans almam sizde de böyle mi bu durum?

Oyla:
Üst Alt