Diğer Redmi Note 10 Pro Gereksiz Isınma Hakkında Fikrim

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
61
(Redmi Note 10 Pro Global 12.5.9)
Ufak sosyal medya gezmelerinde bile gereksiz ısındığını düşünüyorum çünkü oyunlarda da o kadar ısınıyor mi 8 lite den bu cihaza geçtim onda bunu yaşamadığım için aşırı saçma buldum. 1 2 Haftadır bende bunu çözmek için rootsuz sabit romlu cihazda bir şeyler aradim tek bulabildiğim bellek uzantısını kapatmak oldu. Nispeten daha yavaş ısındığını ve daha az takıldığını düşünüyorum. Xiaominin arayüzünden fazla bir beklentim yoktu zaten ama gelen özelliği düzgün getirin bare. Miui 13 14 ile neler kat edicez hep birlikte göreceğiz...

Moderatör tarafında düzenlendi:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Sanal ramle amaçladıkları şu artık minimum 6-8 gb ram gerekiyor androide ama 4gb ramli ucuz cihazlar çıkarmaya devam ediyolar sanal ramlede tüketici kandırıyolar depolama alnından ram olmaz.

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
61
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sanal ramle amaçladıkları şu artık minimum 6-8 gb ram gerekiyor androide ama 4gb ramli ucuz cihazlar çıkarmaya devam ediyolar sanal ramlede tüketici kandırıyolar depolama alnından ram olmaz.
Yaptığım testlerde performansa pek katkısı yok muhtemelen uygulamaların önbellekleri için kullanıyor . Ama xiaominin bunu düzgün becerdiğini sanmıyorum. Bütçem olsaydı daha sorunsuz marka alırdım da maalesef.

Murad Ali

Her şeyi bilmene gerek yok, haddini bil yeter.!!
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Iphone 14 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
180
Yaptığım testlerde performansa pek katkısı yok muhtemelen uygulamaların önbellekleri için kullanıyor . Ama xiaominin bunu düzgün becerdiğini sanmıyorum. Bütçem olsaydı daha sorunsuz marka alırdım da maalesef.
RN 10 Pro kullanıyorum MİUİ 13 güncellemesi sonrası her zamanki gibi EU kullandım miui de bir tarafta sorun çözüyorsun diğer tarafta başka bir sorun tetikleniyor A12 GSI kullanmaya başladım şimdi ise kullanıyorum rahatım...

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
61
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
RN 10 Pro kullanıyorum MİUİ 13 güncellemesi sonrası her zamanki gibi EU kullandım miui de bir tarafta sorun çözüyorsun diğer tarafta başka bir sorun tetikleniyor A12 GSI kullanmaya başladım şimdi ise kullanıyorum rahatım...
Miui 13 duruma göre bende rom değiştirmeyi düşünüyorum. Önerin için teşekkürler

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
O kadar para verip görsel olarak bu kadar güzel arayüzü kullanmamak bana garip geliyor üstelik aosp rom kullanarak bi sürü yazılımsal özellik ve miui kameradan vazgeçmek :) cidden buna değmez hocam bomboş saman gibi arayüz gram efekt yok blur hareketli simgeler vs hiç bişey yok eşyasız evde yaşamaya çalışmak gibi tabiki akıcı olur hızlı olur. Google aşırı gıcığım yıllardır bu kadar berbat android arayüz yapması ya diğer markalardan xiaomiden appledan biraz esinlenir göze hitap eden bişeyler yapar ama yok umrunda değil adamların bildiğin kütük gibi arayüz yapıyolar.

Murad Ali

Her şeyi bilmene gerek yok, haddini bil yeter.!!
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Iphone 14 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
180
O kadar para verip görsel olarak bu kadar güzel arayüzü kullanmamak bana garip geliyor üstelik aosp rom kullanarak bi sürü yazılımsal özellik ve miui kameradan vazgeçmek :) cidden buna değmez hocam bomboş saman gibi arayüz gram efekt yok blur hareketli simgeler vs hiç bişey yok eşyasız evde yaşamaya çalışmak gibi tabiki akıcı olur hızlı olur. Google aşırı gıcığım yıllardır bu kadar berbat android arayüz yapması ya diğer markalardan xiaomiden appledan biraz esinlenir göze hitap eden bişeyler yapar ama yok umrunda değil adamların bildiğin kütük gibi arayüz yapıyolar.
haklı olabilirsin, gereksiz uygulamalar ve sorunlardan kaçıyorum diyelim. miui olarak hep eu kullandım

Üst Alt