Diğer Redmi Note 10 Pro Garanti Süreci Ve Sonucu

miuici11

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
&
Cihazım
redmi note10pro
Konular
15
Note10 pro cihazımı sorunları ve garantiye gönderme ile ilgili ufak bir bilgi vermek istedim.Belki benimle aynı sorunu yaşayıp göndermeyi düşünenler için yol gösterir.
Telefon kendi kendine kapanıp açılmaya başladı.(Telefon açılıyor kullanabiliyorum ama ne zaman yeniden başlayacağı belli olmuyor)Açılırken mi logosunda 3-5 belkide daha fazla ekran gidip geliyordu.Garantiye yollamadan 1 gün önce fabrika ayarlarına döndürdüm kapanıp açılmasına şahit olmadım ama bu seferde telefon donmaya başladı ve google ... durduruldu (hatırlamıyorum) hatası veriyor ayrıca kilit ekranını açarken geç tepki veriyordu.
Bir de 120 hz de ekran titremesi sorunu var.(telefonu aldığımdan beri var ve başka cihazlara da baktım aynı sorun var sadece benim telefonda değil)
Forumda konusunu açmıştım detaylı inceleyebilirsiniz

Kısaca telefon sorunları şu şekilde
1-kendi kendine yeniden başlatma (mi logosunda gidip geliyor)
2-fabrika ayarlarına döndürüldü bu seferde telefon donuyor ve hata mesajı çıkıyor.
3-ekranda titreme sorunu
tüm bu sorunları kağıda yazdım ve ayrıca videoya alıp galeriye kaydettim.
Telefon 3 günde gitti geldi
Sonuç
1-Anakart değişimi yapılmış.
2-120hz Ekran sorunu devam etmekte.(yazılımsal sorun sanırım yoksa yaparlardı diye düşünüyorum)
3-telefonu 13.0.8 sürümü ile yolladım 13.0.3 ile geldi ve güncelleme var (13.0.4)
Aldığım sistem yedeğini geri yükledim ve gözlemlediğim durumlar
Telefon tepkimelerinde sanki iyileşme var uygulama geçişlerinde veya uygulamadan çıkarken daha bir farklı daha stabil olmuş gibi geldi.(belki de psikolojiktir yada konuşmak için erkendir zamanla eski haline de dönebilir.)
Şarjı bir tık hızlı azalıyor gibi (bu da zamanla düzelebilir belki yeni anakart yeni yazılım tam oturmamış olabilir)
Garantisi devam eden ve bu sorunlarla karşılaşan kullanıcılar varsa göndersinler bir sorun var demekki direkt anakart değişimi yaptılar.

Üst Alt