Recovery Redmi Note 10 İçin TWRP 3.5.2

bebaxt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Abdullah
Cihazım
REDMI NOTE 10
Konular
1
İngilizce sitelerde yaptığım araştırmaların derlemesidir. Yöntemi denedim. TWRP düzgün çalışıyor. Aşağıda aşama aşama anlatacağım. Windows işletim sistemi ile aşina olmayan arkadaşlar maceraya atılmasın. Önce kullandığınız bilgisayarlar ile haşır neşir olun.

1- TWRP dosyasını indirin :
TWRP nin kaynağı :
2- ADB ve Fastboot indirin ve kurun.
3-TWRP doayasının sağ tıklayarak yeniden adlandırın. Yeni adı "twrp" olsun(tırnak işaretsiz). Windows klasör ayarlarınızda bilinen dosya uzantılarını gizle seçeneği işaretli değilse dosya adı "twrp.img" olarak görünecektir.
4-twrp dosyanızı ADB&Fastboot kurulum dosyasının içine kopyalayın.
5-ADB&Fastboot kurulum dosyasının içinde shift tuşu basılı iken sağ tıklayarak gelen seçeneklerden windows 7 kullanıcıları için "komut penceresini burada aç" windows 10 kullanıcıları için "Powershell penceresini burada aç" seçeneğini seçin.
6-Telefonunuzu Fastboot moduna alıp bilgisayara bağlayın. Ve komut satırına "fastboot devices"(tırnak işaretsiz) yazın. en aşağıda telefonunuzun seri numarası görünüyorsa her şey yolunda. Görünmüyorsa ADB&Fastboot sürücüleri yüklenmemiş olabilir. Telefonunuzun usb sürücüleri yüklenmemiş olabilir. Kablonuz sıkıntılı olabilir.
7-sıkıntıları aştığımızı var sayarak, "fastboot boot twrp.img" komutu giriyoruz. Bu komuttan sonra telefon recovery modunda yeniden açılacak ve telefona flash bellek gibi erişim sağlayabileceksiniz.
8-twrp dosyasını telefona recovery modda iken kopyalayın. nereye kopyaladığınızı unutmayın.
9-recovery moddaki telefon ekranındaki seçeneklerden "Advanced" seçeneğini seçiyoruz.
10- Açılan pencerede en altta "Install Recovery Ramdisk" seçiyoruz.
11- Açılan pencerede telefona kopyaladığımız twrp dosyasını buluyoruz
12-En aşağıda "Swipe to Install" yazar. Kurmak için butonu sağa kaydırıyoruz.

Kurma işlemi bittiğinde TWRP yi başarılı bir şekilde kurmuş olursnuz. Güle Güle kullanın. Başka modelleri sormayın lütfen.

sin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi Note 10
Konular
15
orange fox recovery çok daha düzgün çalışıyor onu tavsiye ederim.

Üst Alt