Yardım Redmi note 10 cihaz ısınma problemi

menesyalcn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Redmi Note 10
Konular
3
Arkadaşlar merhaba,
Daha bir hafta olmadı Xiaomi Redmi Note 10 cihaz aldım. Cihaz ilk başalarda bu kadar değildi ama şu an günlük kullanımda bile telefon baya bir ısınıyor. Herhangi bir oyuna girdiğim zaman düşünemiyorum bile.. Telefonda Netflix'ten film açıyorum köşeye koyup izliyorun telefonu elime bir alıyorum teleefon ısınmış. Elime alıyorum instagramda geziyorum yine ayrı bir ısınmış ben samsung kullanıyordum böyle bir ısınma daha görmedim. Birde ısındığı için şarjı su gibi bitiyor. Var mı böyle bir pıblemle karşılaşan. Bir telefon günlük kullanımda böyle ısınamaz, ısınmamalı.

tegnumudri

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nurullah
Cihazım
xiaomi
Konular
1
Arkadaşlar merhaba,
Daha bir hafta olmadı Xiaomi Redmi Note 10 cihaz aldım. Cihaz ilk başalarda bu kadar değildi ama şu an günlük kullanımda bile telefon baya bir ısınıyor. Herhangi bir oyuna girdiğim zaman düşünemiyorum bile.. Telefonda Netflix'ten film açıyorum köşeye koyup izliyorun telefonu elime bir alıyorum teleefon ısınmış. Elime alıyorum instagramda geziyorum yine ayrı bir ısınmış ben samsung kullanıyordum böyle bir ısınma daha görmedim. Birde ısındığı için şarjı su gibi bitiyor. Var mı böyle bir pıblemle karşılaşan. Bir telefon günlük kullanımda böyle ısınamaz, ısınmamalı.
hangi rom kurulu globalmi bootloader kilidi açıkmı twrp yüklümü
açık ve yüklüyse bu rom gayet stabil indirip kurabilirsin

menesyalcn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Redmi Note 10
Konular
3
"Global 12.0.10 Kararlı" yazıyor arkadaşlar. Donanımsal bir problem mi acaba diye düşündüm. Çünkü telefon cebimde bile ısınıyor şu an. Isındığı için şarkıda çabuk bitiyor.

Room atarsam cihaz servis dışı kalmaz mı?

Servise göndermeyi düşünüyordum. Evofone distribütör garantili cihaz.

Ne dersiniz?

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Servise vermeyin boşuna vakit kaybedersiniz en fazla cihazı sıfırlayıp geri gönderirler size siz kendiniz yazılım güncellemelerini yapıp cihazı sıfırlayın umarım herhangi bi düzelme olur.
Bootloader kilidini açıp farklı romlar yüklemeyin cihazın garantisi ölüyor çünkü kilit açılınca. Isınmayı çok sorun yapmayın bence yaz aylarından dolayı hemen hemen her cihaz ısınıyor benimde telefonum şarjda ısınıyor cebimde ısınıyor hava sıcaklığından ve cepte vücut ısısı telefonada yansıyor.

menesyalcn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Redmi Note 10
Konular
3
Servise vermeyin boşuna vakit kaybedersiniz en fazla cihazı sıfırlayıp geri gönderirler size siz kendiniz yazılım güncellemelerini yapıp cihazı sıfırlayın umarım herhangi bi düzelme olur.
Bootloader kilidini açıp farklı romlar yüklemeyin cihazın garantisi ölüyor çünkü kilit açılınca. Isınmayı çok sorun yapmayın bence yaz aylarından dolayı hemen hemen her cihaz ısınıyor benimde telefonum şarjda ısınıyor cebimde ısınıyor hava sıcaklığından ve cepte vücut ısısı telefonada yansıyor.
Cihazı ilk aldığımda böyle değildi son 3 gündür böyle. Son 3 gün diyorum ama cihaz zaten geçtiğimiz cuma elime geçti. Aşırı ısındığı zaman stabil çalışmadığını, soğuk olduğu zamana göre daha fazla takılma olduğunu fark ettim. Fabrika ayarlarına sıfırlamayı deneyeceğim. Olmazsa böyle devam ederse servise gönderirim tekrar tekrar aynı sorun olursa iade talep ederim. Yoksa cihazın bataryası da böyle böyle ölür. Batarya bir yana işlemci diğer donanımsal parçalar da zarar görebilir.

tegnumudri

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nurullah
Cihazım
xiaomi
Konular
1
Karar sizin bootloader kilidi açmak garantiyi geçersiz kılar
eski cihazım redmi note 8 di bootloader kilidi açıktı garantiye gönderdim hiçbir sorun çıkmadı göndermeden önce orjinal romu yüklemiştim sadece gönderme nedenimde ses tuşu arızasıydı tamir edip gönderdiler hiç bi ücret ödemedim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Cihazı ilk aldığımda böyle değildi son 3 gündür böyle. Son 3 gün diyorum ama cihaz zaten geçtiğimiz cuma elime geçti. Aşırı ısındığı zaman stabil çalışmadığını, soğuk olduğu zamana göre daha fazla takılma olduğunu fark ettim. Fabrika ayarlarına sıfırlamayı deneyeceğim. Olmazsa böyle devam ederse servise gönderirim tekrar tekrar aynı sorun olursa iade talep ederim. Yoksa cihazın bataryası da böyle böyle ölür. Batarya bir yana işlemci diğer donanımsal parçalar da zarar görebilir.
servise gönderme %90 rom sorunu fabrika ayarlarına dön düzelmezse bootloader kilidini açıp rom farklı yükle

menesyalcn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Redmi Note 10
Konular
3
Telefonu fabrika ayarlarına geri yükledim sorun düzeldi. Sistem güncellemelerini kesinlikle yapmayacağım. Sonra telefon kafayı yiyor.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-06-26-18-03-10-366_com.xiaomi.discover.jpg
    Screenshot_2021-06-26-18-03-10-366_com.xiaomi.discover.jpg
    402 KB · Görüntüleme: 11
  • Screenshot_2021-06-26-18-03-08-004_com.xiaomi.discover.jpg
    Screenshot_2021-06-26-18-03-08-004_com.xiaomi.discover.jpg
    396,8 KB · Görüntüleme: 11
  • Screenshot_2021-06-26-18-03-03-184_com.xiaomi.discover.jpg
    Screenshot_2021-06-26-18-03-03-184_com.xiaomi.discover.jpg
    370,6 KB · Görüntüleme: 11
Üst Alt