Yardım Redmi 9 güncelleme yaparken kapandı

geceli22

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ümit
Cihazım
Redmi 9 power
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
bilmiyorum
Telefon Modeli
redmi 9 power
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Merhaba arkadaşlar redmi 9 power galiba bir anda güncellemeye bastım cihaz aniden kapandı geri açılmıyor. Telefon yurtdışı.Biraz araştırdım unbrick diye bir şey olmuş galiba.Buradaki konulardan root atmaya çalıştım fakat libus adlı uygulamada mtk sürücüsü görünmüyor bunun sebebi nedir acaba yardımcı olabilecek birisi var mı acaba?

curtana73

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aziz
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Bilgisayar Uzmanı
Konular
32
1. Cihazınız brick olmuş. Softbrick = yazılımsal hasar iken hardbrick = donanımsal hasar anlamına gelmektedir. (Brick = Tuğla)
2. Cihazın modelini doğru yazdıysanız, cihazınız MTK değil, SD = SnapDragon çipsetli.
Unbrick bu işlemin tersi olup, kurtarma demektir. Boot kilidi açık olsaydı fastboot rom yükleyerek kurtarabilirdiniz. Ancak kilitli ise yetkili servis cihazınıza bakmalı veya bu sitede Ücretli Onarımlar forumundan yardım alabilirsiniz.

Oyla:

geceli22

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ümit
Cihazım
Redmi 9 power
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1. Cihazınız brick olmuş. Softbrick = yazılımsal hasar iken hardbrick = donanımsal hasar anlamına gelmektedir. (Brick = Tuğla)
2. Cihazın modelini doğru yazdıysanız, cihazınız MTK değil, SD = SnapDragon çipsetli.
Unbrick bu işlemin tersi olup, kurtarma demektir. Boot kilidi açık olsaydı fastboot rom yükleyerek kurtarabilirdiniz. Ancak kilitli ise yetkili servis cihazınıza bakmalı veya bu sitede Ücretli Onarımlar forumundan yardım alabilirsiniz.
Cevapladığınız için teşekkür ederim. Redmi 9 power cihazıyla ilgili forumda bir şey bulamadım. Nasıl unbrick yapabileceğimi yazabilecek birisi var mı acaba?

Oyla:

recebim59

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Recep Akgün
Cihazım
Redmi Note4x
Meslek
GÜVENLİK GÖREVLİSİ
Konular
7
Cevapladığınız için teşekkür ederim. Redmi 9 power cihazıyla ilgili forumda bir şey bulamadım. Nasıl unbrick yapabileceğimi yazabilecek birisi var mı acaba?
Cihazınız ses kısma ve power tuşuna aynı anda basınca Fastboot menüye giriyor mu?

Oyla:

curtana73

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aziz
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Bilgisayar Uzmanı
Konular
32
Fastboot modunda açabiliyorsanız üstte belirttiğiniz gibi, cihazın driverları kurulmuş olması lazım, yoksa fastboot modta cihazı görmez. Öncelikle cihazın Fastboot romunu indirip sürücüye (C: genelde) klasöre çıkartın. Sıradaki işlem eğer adb & fastboot kurulu ile hamen işe başlayabilirsiniz ama değilse platform-tools.zip dosyasını indirip açtığınız rom klasörünün içine açın. Bilgisayara usb kablosu ile bağladıktan sonra klasörü komut satırında açıp (klasör açıkken cmd.exe çalıştırıp) tek vermeniz gereken komut: flash_all.bat komutunu çalıştırmak (fastboot rom klasörünün içindedir)

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt