Soru Redmi 9 Güncelleme Sonrası Sorunlar

UniStreak

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Aslan
Cihazım
Redmi 9
Meslek
Bilgisayar Müh.
Konular
2
Merhaba, Redmi 9 cihazımı MIUI 12.5.1.0 (Android 11) sürümüne güncelledikten sonra bir takım problemler yaşamaya başladım. Örneğin Instagramda hikayelerde gezerken telefon donmaya başladı. Donduğunda ya 5 dk sonra sistem arayüzü yanıt vermiyor hatası alıyorum ya da telefonu yeniden başlatmak zorunda kalıyorum. Biri aradığı zaman ekran çok geç açılıyor, sesi duyup ben ekran kilidini açsam dahi ilk bir kaç saniye kimin aradığını göremiyorum (arama ekranı geç geliyor). Şarjım farkedilir şekilde erken bitmeye başladı iki günde bir sarja takan ben günde 2 kere bile takıyorum bazen. (Telefonu aktif kullanıyorum sürekli mail vs, oyun kullanımı yok).

Sonuç olarak bu sorunları yaşamadığım V12.0.4 Android 10 sürümüne nasıl geri dönüş yapabilirim? Ya da varsa alternatif çözümü nedir?

AlpturkH

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Astronot
Cihazım
Redmi Note 12
Konular
6
Güncelleme sonrası cihazı sıfırladınız mı ?

UniStreak

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Aslan
Cihazım
Redmi 9
Meslek
Bilgisayar Müh.
Konular
2
İlk miui 12 güncellemesi aldığımda sıfırladım miui 11 den geçişte sıkıntı olmasın diye, ancak bu güncelleme sonrası sıfırlama yapmadım.

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
Merhaba, Redmi 9 cihazımı MIUI 12.5.1.0 (Android 11) sürümüne güncelledikten sonra bir takım problemler yaşamaya başladım. Örneğin Instagramda hikayelerde gezerken telefon donmaya başladı. Donduğunda ya 5 dk sonra sistem arayüzü yanıt vermiyor hatası alıyorum ya da telefonu yeniden başlatmak zorunda kalıyorum. Biri aradığı zaman ekran çok geç açılıyor, sesi duyup ben ekran kilidini açsam dahi ilk bir kaç saniye kimin aradığını göremiyorum (arama ekranı geç geliyor). Şarjım farkedilir şekilde erken bitmeye başladı iki günde bir sarja takan ben günde 2 kere bile takıyorum bazen. (Telefonu aktif kullanıyorum sürekli mail vs, oyun kullanımı yok).

Sonuç olarak bu sorunları yaşamadığım V12.0.4 Android 10 sürümüne nasıl geri dönüş yapabilirim? Ya da varsa alternatif çözümü nedir?
xiaomi'nin klasik güncelleme sorunları olduğunu düşünüyorum. bir sonraki güncelleme ile büyük ihtimalle düzelecektir. Ancak biraz beklemeniz gerekir. İntagram için ise uygulamalar->instagram>depolama>ön belleği temizle işlemini yaparsanız donmanın azalacağını tahmin ediyorum

caliskansahis44

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Salih
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
2
Google playde bekleyen güncellemeler varsa (özellikle sistem uygulamaları) yapıp dener misiniz?

AlpturkH

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Astronot
Cihazım
Redmi Note 12
Konular
6
İlk miui 12 güncellemesi aldığımda sıfırladım miui 11 den geçişte sıkıntı olmasın diye, ancak bu güncelleme sonrası sıfırlama yapmadım.
Büyük güncellemeler sonrası cihazın sıfırlanması tavsiye ediliyor, bende redmi 9 kullanıcısı olarak sıfırladıktan sonra problemlerin bir çoğunu çözdüm

abvfarid

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Farid
Cihazım
Xiaomi Redmi 9
Konular
12
aynı cihaz aynı sorunlar olmuşdu rollback yapacaksanıza 12.0.1(android 10), 12.0.2 geçin,diğer sürümlerin hepsini denedim hepsinde bir problem var,eğer miui 11 beğeniyorsanızsa asıl performans o romlarda(11.0.4,11.0.7, 11.0.8(bu sürümden şikayet eden çok ama denedim banada iyi gelmedi)

UniStreak

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Aslan
Cihazım
Redmi 9
Meslek
Bilgisayar Müh.
Konular
2
Cihazımı sıfırladım, bir miktar kullanım sonrası sorunların çözülüp çözülmediğini görmüş olacağım. Öneriler için teşekkür ederim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

aynı cihaz aynı sorunlar olmuşdu rollback yapacaksanıza 12.0.1(android 10), 12.0.2 geçin,diğer sürümlerin hepsini denedim hepsinde bir problem var,eğer miui 11 beğeniyorsanızsa asıl performans o romlarda(11.0.4,11.0.7, 11.0.8(bu sürümden şikayet eden çok ama denedim banada iyi gelmedi)
Rollback yapamadım ilk niyetim o şekildeydi. Bir Windows sisteme ihtiyacım varmış, sanal makine ile beceremedim.

Merthannn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Merthan
Cihazım
Redmi 9
Konular
11
Bende aynı cihazı kullanıyorum yağ gibi akıyor miui 12.5 [hint]

Üst Alt