Soru Redmi 8 Çin Versiyon Global Versiyon farkı nedir

Celeronn11

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi 8
Konular
1
Herkese Merhaba Kolay Gelsin

Redmi 8 Kayıtlı Telefon Alacagım Alcagım Telefoncu Çin versiyon dedi ve kafam karıstı global versiyon ile farkı nedir

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Herkese Merhaba Kolay Gelsin

Redmi 8 Kayıtlı Telefon Alacagım Alcagım Telefoncu Çin versiyon dedi ve kafam karıstı global versiyon ile farkı nedir
Çin cihazı çin için üretilen ve içinde fabrikasyon çıkışlı çin romu olan(google play servisleri ve türkçe dil bulunmayan)model ek olarak band 20 desteği de bulunmuyor
Lakin bootloader kilidi açılıp global rom yüklemek mümkün
Global cihaz ise band 20 desteği olan ve fabrikasyon çıkışlı türkçe dil ve google play destekleyen model kısaca mağazadan aldığınız telefonla aynı model

Oyla:

Celeronn11

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi 8
Konular
1
Çin cihazı çin için üretilen ve içinde fabrikasyon çıkışlı çin romu olan(google play servisleri ve türkçe dil bulunmayan)model ek olarak band 20 desteği de bulunmuyor
Lakin bootloader kilidi açılıp global rom yüklemek mümkün
Global cihaz ise band 20 desteği olan ve fabrikasyon çıkışlı türkçe dil ve google play destekleyen model kısaca mağazadan aldığınız telefonla aynı model
alcagım kişiye sordum türkiyedeki ile 1-1 dedi dil olarak türkçe ve tüm servisler sıkıntısız dedi

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
alcagım kişiye sordum türkiyedeki ile 1-1 dedi dil olarak türkçe ve tüm servisler sıkıntısız dedi
Global rom yüklediği için doğrudur
Sadece Band 20 yoktur hocam
Band 20 (800MHz.) meselesi nedir?
LTE (Long-Term Evolution) ağ teknolojilerine dayalı yüksek hızlı kablosuz veri aktarımına verilen addır. 4G / 4.5G hızının bir başka adı olan LTE’yi yüksek hızlı mobil internete verilen ad olarak da tanımlamak mümkündür. LTE, 2G ya da 3G gibi bağlantıların aksine, tamamen IP bazlıdır.

Band 20 en geniş alanda LTE (4G / 4.5G) hizmetinin alınabileceği banttır. 800Mhz. üzerinden yayın yapılır. Türkiye’de bu frekans LTE (4G / 4.5G) için özellikle boşaltılmıştır. Ülkemizde VoLTE (Voice over LTE) hizmeti de Band 20 üzerinden verilmektedir.
Operatörler de yüksek popülasyon olmayan alanlarda sadece bu band üzerinden yayın yapmayı tercih etmektedir. (Vodafone daha önce her yerde sadece Band 20 kullanıyordu, sonradan 1800mhz frekansından yayına yapmaya başladı.) 1800Mhz. ve daha yüksek frekanslar yüksek sayıda kullanıcı olan alanlarda, yüksek hız gereken durumlarda kullanılmak için tasarlanmıştır. Özetle tüm alanlarda (kırsal kesim vb.) LTE (4.5G) kullanacak iseniz Band 20 Türkiye’de sizin için önemlidir, VoLTE kullanmak istiyorsanız da Band 20 sizin için önemlidir, bulunduğunuz yerde diğer telefonlar LTE (4G / 4.5G) ile bağlanıyor iken sizinki 3G bağlanıyor ise telefonunuzun Band 20 desteği olmamasındandır.
.

Oyla:

pento

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cıhat
Cihazım
sharp aquos
Konular
0
selamlar global surum olanın cıhaz kodu nedır acaba

Oyla:

tebessum07

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mustafa
Cihazım
Redmi Not 8 pro
Konular
1
M1906G7G : GLobal model
M1906G7E: Çin model
M1906G7I : Hindistan model

Oyla:

tebessum07

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mustafa
Cihazım
Redmi Not 8 pro
Konular
1
M1906G7G : GLobal model bu modeli ben kullanıyorum.şuan için bir sorun yaşamadım.
M1906G7E: Çin model bu modelden kullanan çevremde görmedim
M1906G7I : Hindistan model arkadaşım kullanıyor oda herhangi bir sorundan bahsetmedi.

Oyla:

bahacafer

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ragıp
Cihazım
not8
Konular
1
ben globale hindistan rom yüklettim sorun yok