Yardım Redmi 8 A Bildirim ve Ekran Parlaklığı Problemi

redmi8a

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
redmi8a
Cihazım
redmi 8 A
Konular
2
Merhaba.

1) Uygulamalardan bildirim geldiğinde sol üstte çıkıyor ama hemen KAYBOLUYOR.
Ekranı aşağı indirince görünüyor ama sol üstten kayboluyor hemen simgeler.
Nasıl düzeltebilirim ?

Not :Bildirim ayarlarından hepsi açık bu arada.

2) Ekran parlaklığım en üst seviyedeyken dışarda güneş ışığındayken ekstra bir parlakık artışı oluyor.
Başımla kamera yanındaki yere gölge yapınca ise eski parlaklığa geri dönüyor.
Buradan anlaşılıyor ki telefonun demek ki daha üst parlaklık seviyesi var ama bu sadece güneş ışığında aktif oluyor.

Manuel olarak bu parlaklık nasıl arttırılabilir ?

Not : Parlaklık sonra gece modu mavi ışık okuma modu falan kapalı kontrast ayarı yüksekte olmasına rağmen bu gariplik söz konusu..

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Bildirim ayarlarında simgeler kapalı iken ekranın üstünde simge görünmez. Ama siz açık diyorsunuz. Belki tema ile ilgili bir sorun vardır, başka tema denediniz mi? Cihazınız çentikli mi? Çentikli ise çentik nedeniyle böyle bir durum oluşuyor da olabilir belki.
Güneşte oluşan parlaklık ya kontrast ile ilgili. Ekran parlaklığı ayarının dışında bir ayardır ve sadece çok şiddetli ışıkta devreye girer.

Oyla:

redmi8a

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
redmi8a
Cihazım
redmi 8 A
Konular
2
Bildirim ayarlarında simgeler kapalı iken ekranın üstünde simge görünmez. Ama siz açık diyorsunuz. Belki tema ile ilgili bir sorun vardır, başka tema denediniz mi? Cihazınız çentikli mi? Çentikli ise çentik nedeniyle böyle bir durum oluşuyor da olabilir belki.
Güneşte oluşan parlaklık ya kontrast ile ilgili. Ekran parlaklığı ayarının dışında bir ayardır ve sadece çok şiddetli ışıkta devreye girer.

Hocam herşeyi yaptım aynen hepsi açık bildirimdir uygulama otomatik açmadır falan filan forumda da okudum çoğu kişide varmış bu sorun eu romda çözen varmış herhalde.

Parlaklık olayı da ilginç gerçekten. Madem güneşte ekstra bi artış var neden isteyince açamıyoruz ki....

Oyla:

haktanerk

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haktaner
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
28
Hocam herşeyi yaptım aynen hepsi açık bildirimdir uygulama otomatik açmadır falan filan forumda da okudum çoğu kişide varmış bu sorun eu romda çözen varmış herhalde.

Parlaklık olayı da ilginç gerçekten. Madem güneşte ekstra bi artış var neden isteyince açamıyoruz ki....
Hocam ayarlardan ekran kısmına girin oradan aşağıda çentik & durum çubuğu olacak oradan da gelen bildirimler için simgeleri gösterin hocam. MIUI 11 ise eğer böyle çözebilirsiniz

Oyla:

redmi8a

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
redmi8a
Cihazım
redmi 8 A
Konular
2
Hocam ayarlardan ekran kısmına girin oradan aşağıda çentik & durum çubuğu olacak oradan da gelen bildirimler için simgeleri gösterin hocam. MIUI 11 ise eğer böyle çözebilirsiniz

miui 10 ama dediğiniz ayar mevcut yaptım zaten..

Oyla:
Üst Alt