Yardım Redmi 7A hafıza sorunu

seydarcaa

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Şeyda
Cihazım
Xiaomi Redmi 7
Konular
1
Redmi 7A 16 GB hafızalı telefon içerisinde yalnızca whatsapp ve ınstagram yüklü olmasına rağmen whatsappta görüntülü arama yapamıyorum ve konuşamıyorum cihaz 3-4 kere servise gitti düzeltildi dedi fakat belli bi süreden sonra sorunları tekrarladı nasıl bir yol izlemem gerekli ?

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Sorun tam nedir? WhatsApp kullanamamanız mı, hafıza sorunu mu?

seydarcaa

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Şeyda
Cihazım
Xiaomi Redmi 7
Konular
1
Detay lütfen, WhatsApp görüntülü konuşamamanızın detayları ve hafıza sorununuza ait bilgiler. Uygulama hata mı veriyor, hafıza sorunundan kastınız nedir?
Telefon görüntülü arama geldiği sırada donuyor ve 1 den fazla uygulama kabul etmiyor yani whatsapp tek yüklü uygulama olduğu sırada rahatlıkla kullanılabiliyor fakat telefona hem ınstagram hem whatsapp yüklediğimde telefon ağırlaşıyor donuyor ve görüntülü aramalarda görüntü iletmiyor donuyor uygulama yanıt vermiyor diyor ve uygulamadan atıyor

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Telefon görüntülü arama geldiği sırada donuyor ve 1 den fazla uygulama kabul etmiyor yani whatsapp tek yüklü uygulama olduğu sırada rahatlıkla kullanılabiliyor fakat telefona hem ınstagram hem whatsapp yüklediğimde telefon ağırlaşıyor donuyor ve görüntülü aramalarda görüntü iletmiyor donuyor uygulama yanıt vermiyor diyor ve uygulamadan atıyor
Hard reset belki geçici çözüm olabilir, bu cihazdan çok fazla şey beklememek lazım. BL kilidini açık aosp rom ile daha fazla performans alabilirsiniz.

seydarcaa

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Şeyda
Cihazım
Xiaomi Redmi 7
Konular
1
Detay lütfen, WhatsApp görüntülü konuşamamanızın detayları ve hafıza sorununuza ait bilgiler. Uygulama hata mı veriyor, hafıza sorunundan kastınız nedir?
Telefonda yalnızca whatsapp uygulaması yüklüyken iyi çalışıyor fakat whatsappla birlikte instagram veya herhangi bir uygulamayı birlikte yüklediğim zaman whatsappta görüntülü aramada sorunlar yaşıyorum yani 1den fazla uygulama olduğu zaman sorunlar yaşıyorum telefon donuyor ve whatsapp yanıt vermiyor diyerek uygulamadan atıyor.

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Bunu nasıl yapabilirim peki
Bootloader kilidini açmak için aşağıdaki bağlantıya göz atabilirsiniz.
(2) Video - Mi 9 kilitdini açma (unlock) ve global rom yükleme | MIUI Türkiye Forumu (miuiturkiye.net)

Cihaza twrp yüklemek için aşağıdaki bağlantıdan destek alabilirsiniz.
(2) Recovery - Redmi 7A - Twrp 3.3.1-1003 Tek Tuş Yükleme Aracı | MIUI Türkiye Forumu (miuiturkiye.net)

Magisk ile root yapabilmek için aşağıdaki bağlantıdan destek alabilirsiniz.
(2) Rehber - Redmi 7 / 7A - Magisk ile Root | MIUI Türkiye Forumu (miuiturkiye.net)

Twrp ve Root ile ilgili aşağıdaki videodan destek alabilirsiniz.
(2) Video - Xiaomi Telefonlara TWRP Yükleme ve Root Yapma Rehberi | MIUI Türkiye Forumu (miuiturkiye.net)

Aosp rom yüklemek isterseniz aşağıdaki bağlantıya göz atabilirsiniz.
(2) Rom - [ONCLITE] [OFFICIAL] StagOS v10.0.2 | MIUI Türkiye Forumu (miuiturkiye.net)

Daha fazla bilgiye ihtiyacım var derseniz cihaz ana başlığına göz atabilir yada forum arama kısmını kullanarak çözümlere ulaşabilirsiniz.

(2) Redmi 7/7A | MIUI Türkiye Forumu (miuiturkiye.net)

Üst Alt