Ana Başlık Redmi 7 Teknik özellikler & Genel bilgiler

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Tasarım
Redmi 7, tasarım anlamında büyük abilerine oldukça benzer. Su damlası çentik ve arka tarafta renk geçişli kapak tasarımı korunuyor. Parmak izi sensörü ve çift arka kameranın konumlandırması da benzer olduğu için Redmi Note 7 ile karıştırılması normal olacaktır. Ancak çene çentik olarak isimlendirebileceğimiz ekranın alt tarafındaki çerçeve kalınlığı ailenin diğer üyelerine kıyasla biraz daha kalın. Arka tarafta da fiyat odağı düşünülerek cam yerine farklı bir malzeme kullanılmış. Tüm bunlara rağmen güncel tasarım çizgilerini yakalama konusunda herhangi bir sorunu bulunmadığını belirtelim. 6.26 inç boyundaki ekran 19:9 en boy oranı ile geliyor. Çözünürlüğü ise 1520 x 720 (HD+). Ek olarak Redmi 7’nin 158.6 mm x 76.4 mm x 8.4 mm ölçülerinde ve 180 gram ağırlığında olduğunu söyleyelim. Suya karşı dayanıklılık konusunda herhangi bir sertifikası bulunmasa da P2i kaplaması sayesinde su sıçramalarına karşı bir nebze koruma sağlayabiliyor.

Performans
Redmi 7, Qualcomm’un güncel yonga seti çözümlerinde olan Snapdragon 632 ile geliyor. Bu yonga setinin sıkça gördüğümüz Snapdragon 625'in yerini alacağını söyleyebiliriz. 8 adet Kryo 250 çekirdeği barındırıyor. Redmi 7’nin üç farklı versiyonuna göre de RAM ve depolama seçenekleri değişiyor. Bunlar 2 GB RAM / 16 GB depolama, 3 GB RAM / 32 GB depolamave 4 GB RAM / 64 GB depolama şeklinde. Tüm bu paket 4000 mAh boyutunda bataryaya sahip. Yeni Snapdragon 632’nin güç tüketimi konusundaki artıları da düşünülünce kullanıcıları uzun kullanım süreleri beklediği şimdiden rahatlıkla belirtilebilir. Kutu ile birlikte gelen şarj cihazı 10W ancak cihaz 18W şarj desteğine imkan tanıyor.

Kamera ve diğer özellikler
Redmi 7’nin ana kamerası 12 MP çözünürlüğünde. 1.25µm boyutlarında piksellere sahip sensörünün büyüklüğü 1/2.9” olarak belirtildi. Bu kameraya derinlik algılama işlemlerinde kullanılması amacıyla 2 MP yardımcı sensör eşlik ediyor. Ön tarafa baktığımızda ise 8 MPçözünürlüğünde ön kamera sensörü bizleri karşılıyor. Kamera paketine yapay zeka özellikleri de eklenmiş. Cihazın diğer özellikleri 3.5 mm kulaklık çıkışı, kızılötesi kumanda, microUSBgiriş vb. şeklinde sıralanabiliyor.

Teknik özellikler:

• Ekran: 6.26 inç, 1520x720 (HD+) ekran
  • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 632
  • Boyut ve ağırlık: 158.65 x 76.43 x 8.47 mm, 180 gram
  • RAM: 2 GB / 3 GB / 4 GB
  • Arka kamera: 12 MP + 2 MP
  • Ön kamera: 8 MP
  • Depolama: 16GB / 32 GB / 64 GB
  • Batarya: 4000 mAh
  • İşletim sistemi: Android 9 Pie (MIUI 10)
  • Diğer: Parmak izi (arka), kızılötesi, microUSB, 3.5 mm kulaklık girişi, P2i kaplama

merlot

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nurat
Cihazım
Redmi7,poco f5
Konular
19
Cepportun dikkatine bu tlf gelir mi ,gelirse ne zaman gelir sitede bulamadım