Soru Redmi 5 Plus Volte Hakkinda

FairLighty

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alper
Cihazım
Mı 10T Pro
Konular
32
Arkadaslar merhaba

Ayarlardan bolge secimini turkiye degilde hindistan yaptim. Volte ayarlarini actim ancak bildirim panelinde yani yukarida volteye dair hicbir ibare yok. Sizde calisiyor mudur ?

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

yahyademirci

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yahya
Cihazım
mi 9 lite
Konular
4
Valla hocam ven o yıldız kareli olan şeyden açtım aktif hale getirdim bende de tık yok. Normalde hattımda volte aktif note 8 e takınca direk volte geliyor. Bilen biri varsa yardım etsin

Oyla:

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Hocam VOLTE açmak için hattınızın operatörünün telefon markasını tanıması lazım. Bu konuda defalarca forumda ki arkadaşlar deneme yaptı ama operatörler Xiaomi markasını sistemimizde yok diyerek VOLTE desteği alamayacaklarını söylediler. Ama aslında alınabiliyor.
Çoğu kişi önce hattını 4.5G çeken bilindik bir marka telefona taktı. Marka tanındık olduğu için VOLTE açmak için yapılması gerekenleri yaptılar ve operatörler hatlarına VOLTE desteğini aktifleştirdi. Aktifleştirdikten sonra kendi Xiaomi cihazlarına hatlarını takip VOLTE'yi kullanmaya başladılar :)

Yani yapmanız gereken önce VOLTE desteği alabilecek bilindik bir marka telefon(Samsung,Sony vs.) bulmak. Hattınızı takıp VOLTE'yi Aktifleştirmek. Hattınızda VOLTE aktif olarak kullanılmaya başlandı mı kontrol etmek.Sonra hattınızı alıp kendi telefonunuza takip kullanmaya başlamak :)
Yapan bir çok arkadaş oldu ve başarılı bir şekilde sonuç verdiğini söyledi.Sizde deneyip sonucu burada paylaşırsanız güzel olur :)
Saygılarımla :)

Oyla:

tosunkaya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosunkaya
Cihazım
Samsung S10
Konular
4
Hocam VOLTE açmak için hattınızın operatörünün telefon markasını tanıması lazım. Bu konuda defalarca forumda ki arkadaşlar deneme yaptı ama operatörler Xiaomi markasını sistemimizde yok diyerek VOLTE desteği alamayacaklarını söylediler. Ama aslında alınabiliyor.
Çoğu kişi önce hattını 4.5G çeken bilindik bir marka telefona taktı. Marka tanındık olduğu için VOLTE açmak için yapılması gerekenleri yaptılar ve operatörler hatlarına VOLTE desteğini aktifleştirdi. Aktifleştirdikten sonra kendi Xiaomi cihazlarına hatlarını takip VOLTE'yi kullanmaya başladılar :)

Yani yapmanız gereken önce VOLTE desteği alabilecek bilindik bir marka telefon(Samsung,Sony vs.) bulmak. Hattınızı takıp VOLTE'yi Aktifleştirmek. Hattınızda VOLTE aktif olarak kullanılmaya başlandı mı kontrol etmek.Sonra hattınızı alıp kendi telefonunuza takip kullanmaya başlamak :)
Yapan bir çok arkadaş oldu ve başarılı bir şekilde sonuç verdiğini söyledi.Sizde deneyip sonucu burada paylaşırsanız güzel olur :)
Saygılarımla :)
o zaman şuna bakabilir misin? zaten farklı telde aktif ettim. volte hatta açık, kodla da volte özelliğini aktif ettim. eski tel imeisi girili sim slot 1'de. arama yapılmıyor volteyle. orij imei girili slot 2'de ise sorunsuz çalışıyor.
Yardım - Redmi Note 4X VoLTE ve Çağrı Sırası 4G ve IMEI Sorunu

Oyla:

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
o zaman şuna bakabilir misin? zaten farklı telde aktif ettim. volte hatta açık, kodla da volte özelliğini aktif ettim. eski tel imeisi girili sim slot 1'de. arama yapılmıyor volteyle. orij imei girili slot 2'de ise sorunsuz çalışıyor.
Yardım - Redmi Note 4X VoLTE ve Çağrı Sırası 4G ve IMEI Sorunu
Resmi kayıtlarda girilen imei eğer 4g uyumlu bir telefondan değilse çalışmaması normaldir hocam. Çünkü hattınızın takılı olduğu slotu frekans dağıtıcı istasyonlar ve operatör şirketiniz 4g uyumsuz olarak algılıyor otomatik olarak çalışmıyor

Oyla:

eray0687

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
eray
Cihazım
REDMİ NOTE 3
Meslek
boş gezenin boş kalfası
Konular
21
Ben de VoLTE seçeneği hiç çıkmıyor desem ?
telefondan *#*#86583#*#* tuşlayın düzelir.
hattımı iphone 6se takıp volte özelliğini açtım. sonra telefondan yukarıdaki kod ile aktif ettim bağlantı sağlandı. Lakin 3gDen 4gye geçmeyen kişileri aradığımda karşı tarafa ses gitmiyor. Genel bir sorun mu yoksa kullandığım miuipro rom ile mi ilgili bir fikrim yok.

Oyla:

sSergüzeşt

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Görkem
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
Öğrenci
Konular
21
Merhaba, Samsung s9 üzerinden volteyi aktif ettim. Daha doğrusu Vodafone müşteri hizmetlerini aradım ve aktif olduğunu söylediler. Daha sonra *#*#86583#*#* bu kodu yaptım. Ama ayarlarda falan volteyi ilgili birşey yok. Yukarı da volteyi yazısı çıkmıyor. Sebebini bilen var mı ?

Oyla:

Alinazik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali rıza
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
4
N11 den global olup olmadigini sorarak almis oldugum redmi 5plus cihazim MEE7 yani global rom atilmis çin cihazi cikti.volte ve 4.5g desteklemiyor.denedim fakat volte yazisi falan cikmiyor.bu cihazi iade edebilirmiyim.

Oyla:

brobaba290

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
REDMİ Note8 Pro
Meslek
Yazılımcı
Konular
18
N11 den global olup olmadigini sorarak almis oldugum redmi 5plus cihazim MEE7 yani global rom atilmis çin cihazi cikti.volte ve 4.5g desteklemiyor.denedim fakat volte yazisi falan cikmiyor.bu cihazi iade edebilirmiyim.
Cihaziniz çin doğru global olanlarda MEG7 Yazıyor.

Cihazınızı ne zaman aldiniz

Oyla:
Üst Alt