Yardım Redmi 5 Plus Tepki Vermiyor

Bekir (A2)

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bekir
Cihazım
Xiaomi Mi A2
Konular
30
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Bilmiyorum
Telefon Modeli
Redmi 5 Plus
Bootloader Kilidi
Açık
Arkadaşlar herkese iyi geceler öncelikle

Elimde arkadaşımın Redmi 5 Plus'ını açmaya çalışıyorum ancak telefonun verdiği tek tepki sadece şarja takınca bildirim ışığı yanıp sönüyor. Bazen bildirim ışığı sabit kalınca açılıyor ancak yaklaşık 1 haftadır cihaz bu şekilde dahi açılmıyor. Şuan arka kapak açık ve test noktaları sayesinde EDL moda geçebiliyorum. Amacım mi flash ile .tgz uzantılı bir rom atıp durumu kurtarabilmek (cihazın brick olduğunu düşündüğümden). Ancak Mi flashın hangi sürümünü denesem her birinde farklı hatalar alıyorum. Size sadece şuanki sürümde aldığım hatayı göstereceğim.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
kurmaya çalıştığım rom ise bu :

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

QFIL ile romu atmaya çalıştığımda ise FireHose hatası alıyorum yani sıkışıp kaldım. yardımınıza ihtiyacım var herhangi bir önerisi olan var mı acaba ?

Şimdiden herkese teşekkürler...

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
EMMC depolama birimi ölmüş yapabileceğiniz bişey yok yeni cihaza geçme vaktiniz gelmiş geçmiş olsun.

Oyla:

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Son dönemlerde çok fazla bu tarz durduk yere kapanıp açılmayan 5 plus var konu üstüne konu açıldı herkes aynı dertten muzdarip sorunu çözebilende yok bildiğim kadarıyla

Oyla:

Bekir (A2)

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bekir
Cihazım
Xiaomi Mi A2
Konular
30
EMMC depolama birimi ölmüş yapabileceğiniz bişey yok yeni cihaza geçme vaktiniz gelmiş geçmiş olsun.
Vallaha hocam sevindim desem yeridir insan böyle kesin bir sonuç almadan içindeki umutla sürekli uğraşıyor yaklaşık 1 haftadır denemediğim rom denemediğim uygulama denemediğim yöntem kalmadı artık bu cihazda miladını doldurduysa yapacak bişey yok teşekkür ederim bilgi için

Oyla:

rotindaaa21

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Redmi Not 11Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
60
Güncel romu Yerel disk C ye atın gördüğüm kadarıyla v11 diye dosya açmışsınız. Dosya içinde dosya olmasın

Oyla:

Snowhound1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cengiz deniz
Cihazım
REDMİ Mİ 11LİTE
Meslek
YAZILIM
Konular
2
Vallaha hocam sevindim desem yeridir insan böyle kesin bir sonuç almadan içindeki umutla sürekli uğraşıyor yaklaşık 1 haftadır denemediğim rom denemediğim uygulama denemediğim yöntem kalmadı artık bu cihazda miladını doldurduysa yapacak bişey yok teşekkür ederim bilgi için
aynısından redmi 5 pro geldi bana edl modda yazılım attım açıldı ufakta ihtimal olarak boxla denenmesi gerek

Oyla:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Resimdeki mi flash sürümü doğru. Klasör de sorun olmaması lazım ama bir de çin romunu C sürücüne atıp deneyin hocam. Box ile denemeye gerek yok, boş yere masraf etmiş olursunuz. Yine de pek umutlu olmayın arkadaşların da söyledikleri gibi emmc hatası bu cihazlarda çok sık görünüyor maalesef.

Oyla:

Rethinkk

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mİ 10T
Meslek
Elk-Elkt.Mühendisi
Konular
2
Redmi 5 plus cihazlarda %90 emmc entegresinden dolayı bu tarz çökmeler oluyor, bir kısmı da işlemciden dolayı oluyor, çözümü ilk olarak emmc nin sökülüp kalıplandıktan sonra tekrar yerine takılması, genelde bu sorunu çözüyor ama alanında iyi bir teknisyen bulmanız şart.

Oyla:

can_nez

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YiğitCan
Konular
13
benim redmi 5 plus da hiç bir tepki vermiyor sadece bildirim ışığı yanıp yanıp sönüyor edl mod ile görünüyor ancak bende rom atamıyorum bir telefoncuya sorduğumda ise bende emmc çipinin öldüğünü söylemişti kronik arıza gibi bir şey çok denedim ama hiçbir şey olmadı telefon şuan aylardır yatıyor çekmecede :(

Oyla:

Bekir (A2)

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bekir
Cihazım
Xiaomi Mi A2
Konular
30
Resimdeki mi flash sürümü doğru. Klasör de sorun olmaması lazım ama bir de çin romunu C sürücüne atıp deneyin hocam. Box ile denemeye gerek yok, boş yere masraf etmiş olursunuz. Yine de pek umutlu olmayın arkadaşların da söyledikleri gibi emmc hatası bu cihazlarda çok sık görünüyor maalesef.
hocam valla Allah sizi indandırsın hepsini denedim ancak sonuç aynı sanırım Rethinkk hocamın dediği gibi yapılması lazım

Oyla:
Üst Alt