Yardım Redmi 5 plus telefonum durup dururken kapandı ve açılmıyor şarja taktığımda ise beyaz ışık yanıp sönüyor

enesbugra

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
1
Merhaba xiaomi redmi 5 plus kullanıyorum. Dün akşam saatlerinde whatsappta iken telefonum bi anda dondu ve hiçbir tuş çalışmadı kapatsam da kapanmadı bir süre öyle kaldı. Sonra güç tuşuna basılı tuttum biraz ekran kapandı. O kapandığından itibaren ne yaptıysam açılmadı. Şarja taktım şarj olduğu sıra bildirim ışığı eskiden yanarken yanmaz oldu bir süre bekleyince beyaz ışık yanıp sönmeye başladı şarjdan çekince ise tekrar kesiliyor ışık. Bir kaç kişi ile konuştum bazıları ekran flexi bozulmuş diyor bazıları da anakart yanmış diyor daha telefoncuya götürmedim telefonumu. Ne olmuş olabilir çözüm var mı varsa nedir kaç lira tutar cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Bir süre cihaz şarjda kalsın sonra yeniden açmayı deneyin. Önce recovery modu deneyebilirsiniz, bootloader kilidi açık ise Fastboot rom yükleyebilirsiniz.

Oyla:

Mervan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mervan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
8

Sanırım sizin problemin aynısı hocam. Linkin sonunda arkadaş pil bağlantılarını falan söküp tekrar taktığından bahsetmiş. İnceleyin isterseniz.

Oyla:

enesbugra

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
1

Sanırım sizin problemin aynısı hocam. Linkin sonunda arkadaş pil bağlantılarını falan söküp tekrar taktığından bahsetmiş. İnceleyin isterseniz.
aslında bununkinden biraz daha farklı hocam. benimkinin aynı sorunu yaşayan birini gördüm de son bilgilendirme yapmamış o yüzden açmak zorunda kaldım
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bir süre cihaz şarjda kalsın sonra yeniden açmayı deneyin. Önce recovery modu deneyebilirsiniz, bootloader kilidi açık ise Fastboot rom yükleyebilirsiniz.
rom vesaire yüklemedim o kilit kapalı o yüzden 1-2 saattir şarjda telefon recovery modda açmayı da denedim fakat açılmıyor.

Son düzenleme:
Oyla:

KİLİORKEZ

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa
Cihazım
Mi 11 ultra
Meslek
Kuyumcu
Konular
67
Merhaba xiaomi redmi 5 plus kullanıyorum. Dün akşam saatlerinde whatsappta iken telefonum bi anda dondu ve hiçbir tuş çalışmadı kapatsam da kapanmadı bir süre öyle kaldı. Sonra güç tuşuna basılı tuttum biraz ekran kapandı. O kapandığından itibaren ne yaptıysam açılmadı. Şarja taktım şarj olduğu sıra bildirim ışığı eskiden yanarken yanmaz oldu bir süre bekleyince beyaz ışık yanıp sönmeye başladı şarjdan çekince ise tekrar kesiliyor ışık. Bir kaç kişi ile konuştum bazıları ekran flexi bozulmuş diyor bazıları da anakart yanmış diyor daha telefoncuya götürmedim telefonumu. Ne olmuş olabilir çözüm var mı varsa nedir kaç lira tutar cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler
Hocam aynı sorun bende de olmuştu garantiye verdim ve bataryası değişti. Gece telefonu şarja bıraktım sabahleyin aynı durumu yaşadım Çarşamba günü idi o gün garantiye verdim Beyoğlunda yerleri var cumartesi günü elimde oldu telefon şu anda da hiçbir sorun yok.

Oyla:

recebim59

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Recep Akgün
Cihazım
Redmi Note4x
Meslek
GÜVENLİK GÖREVLİSİ
Konular
7
Aynı sorun bir arkadaşımın telefonunun başına geldi.Şarja takınca beyaz renkli bildirim ışığı yanıp sönüyor ve 5-10 dakika sonra ışık da kesiliyor.Pcye takınca tık yok.

Oyla:
Üst Alt