Yardım Redmi 5 Plus stock roma dönemiyorum

begamermc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
1
Arkadaşlar miui 11 updatindeki kasmalardan sonra custom rom deniyim dedim ve başta aopsextended 7 kurmaya karar verdim. Twrp ile flashlayamadığım için orangefox recovery ile flashlayım dedim. Kurulumun yarısında bu cihaz desteklenmemektedir hatası aldım. En sonunda havoc os 3.0 kurdum. Ama havoc os 3.0 kamerasının rezil olduğunu fark edip stock roma dönmek istedim. Miflash ile redmi 5 plus için. Global sürümü flashladım. Telefon androidi boot etti ama android yüklenirken takıldı ve reset attı. Ve hep reset atarak hiç açılmadı. Dedim bari ssini aldığım stabil miui 10 sürümünü (en son gelen 10 sürümü) onu kurum dedim, telefon açıldı ama, ayarları yaparken sürekli reset attı, wifi sekmesi gelince WiFi görmedi hatta. Başta bi mac adresi uçtu diye şüphelendim ama, aospextended 6.7 sürümünü kurmayı başardım bu gün, şimdilik stabil ama çıkacak bir soruna karşın miui 10 stock roma dönmek istiyorum ama nasıl dönüceğim. Edl ile bile kurdum gene aynı sorun devam etmekte. Bilginiz varımdır acaba?

eray0687

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
eray
Cihazım
REDMİ NOTE 3
Meslek
boş gezenin boş kalfası
Konular
21
Arkadaşlar miui 11 updatindeki kasmalardan sonra custom rom deniyim dedim ve başta aopsextended 7 kurmaya karar verdim. Twrp ile flashlayamadığım için orangefox recovery ile flashlayım dedim. Kurulumun yarısında bu cihaz desteklenmemektedir hatası aldım. En sonunda havoc os 3.0 kurdum. Ama havoc os 3.0 kamerasının rezil olduğunu fark edip stock roma dönmek istedim. Miflash ile redmi 5 plus için. Global sürümü flashladım. Telefon androidi boot etti ama android yüklenirken takıldı ve reset attı. Ve hep reset atarak hiç açılmadı. Dedim bari ssini aldığım stabil miui 10 sürümünü (en son gelen 10 sürümü) onu kurum dedim, telefon açıldı ama, ayarları yaparken sürekli reset attı, wifi sekmesi gelince WiFi görmedi hatta. Başta bi mac adresi uçtu diye şüphelendim ama, aospextended 6.7 sürümünü kurmayı başardım bu gün, şimdilik stabil ama çıkacak bir soruna karşın miui 10 stock roma dönmek istiyorum ama nasıl dönüceğim. Edl ile bile kurdum gene aynı sorun devam etmekte. Bilginiz varımdır acaba?
Redmi 5 Plusta zamanında benzer bir sorun yaşadım. Yükleniyor ama belli Bi zamanda kendini yeniden başlatıyordu. Kısacası ayarları bile yapmaya izin vermiyordu. Vel hasıl. Teknik servis çözemedi. En son anakart değiştirmek zorunda kaldılar.

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

RimPalace

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SHG
Cihazım
RedMi 5 Plus
Konular
64
Redmi 5 Plusta zamanında benzer bir sorun yaşadım. Yükleniyor ama belli Bi zamanda kendini yeniden başlatıyordu. Kısacası ayarları bile yapmaya izin vermiyordu. Vel hasıl. Teknik servis çözemedi. En son anakart değiştirmek zorunda kaldılar.

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
aynı sorun bende vardı zenexe yaptırdım

Oyla:

bluestorm02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
9
Twrp den kurmayı dener misiniz orangefox kurun ilk önce yedek alın ve yedeği pc ye veya sd karta alın format data(wipe değil dikkat edin) sonra data-internal storage-system-dalvik cache-cache wipelayıp global rom kurun.

Oyla:

RimPalace

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SHG
Cihazım
RedMi 5 Plus
Konular
64
telefonu yolladım hocam yaptı geri yolladı

Oyla:

bluestorm02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
9
Dediğimi deneyin bi belki çözümü olur.

Oyla:

begamermc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam dediğiniz gibi yaptım açıldı tel bu seferde google kurulum yaparken durduruldu hatası yedim sonra ise miflasher ile temiz kurdum ve şuan sorunsuz çalışıyor çok teşekkür ederim. Eğer böyle bir sorun yaşayanda var ise orangefox 10 sürümünü kursun, emin değilim etkisi olur mu ama temiz bi aospextented 6.6 kursun sonra ise recoveryden data-internal storage-system-dalvik cache-cache wipe layın sonra stock romun son sürümünün zipini kurun ondan sonra ise miflash ile flashlayın. Sanırsam sorun miflashın ulaşamadığı yerlerdeki bazı şeyleri değiştirdi telefon. Önce orangefox ile flash yaparak bu sorunu çözdüm sanırsam zaten ondan sonrada miflash ile kurulum yapınca sorun kalmadı diye düşünmekteyim.

Oyla:

bluestorm02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
9
Miui den aosp rom a veya aosp den miui rom a geçerken kesin format data yapın sorunla karşılaşmazsınız.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-12-25-12-12-21.png
    Screenshot_2019-12-25-12-12-21.png
    62,8 KB · Görüntüleme: 9
  • Screenshot_2019-12-25-12-12-27.png
    Screenshot_2019-12-25-12-12-27.png
    88,1 KB · Görüntüleme: 9
Oyla:

begamermc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever