Redmi 5 plus stable roma dönüş

Efilef

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Sancak
Cihazım
Mi 11 Ultra
Meslek
Girişimci/Geliştir
Konular
7
Hacalarım selamlar. Redmi 5 plus cihazını stabil roma geçirmek istiyorum, araştırdım kafam biraz karıştı. Kimi twrp üzerinden güncelleme paketi seç yükle olur demiş, kimi olmaz flash tool ile yükle demiş.
Ne yapmam gerekiyor, Hangi yolu izlemeliyim.
Bootloader açık ve şuan xiaomi eu rom yüklü üzerinde.
Şimdiden teşekkür ediyorum inlove~~

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Her iki şekilde de kurabilirsiniz.

TWRP üzerinden kurulum yapacaksanız kurulum sonrası romu boot etmeden lazyflasher veya magisk yüklemeyi unutmayın yoksa cihaz açılmayacaktır.

Fastboot ile kuracaksanız da 64 bit mi flash kullanmaya ve lock seçeneğini işaretlememeye özen gösterin.

Tavsiyem ise fastboot ile wipe all yaparak tertemiz bir kurulum yapmanız yönünde olacaktır. Daha sonra yeniden TWRP yükleyip root yetkisini alırsınız.

Oyla:

Efilef

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Sancak
Cihazım
Mi 11 Ultra
Meslek
Girişimci/Geliştir
Konular
7

TWRP üzerinden kurulum yapacaksanız kurulum sonrası romu boot etmeden lazyflasher veya magisk yüklemeyi unutmayın yoksa cihaz açılmayacaktır.

Fastboot ile kuracaksanız da 64 bit mi flash kullanmaya ve lock seçeneğini işaretlememeye özen gösterin.

Tavsiyem ise fastboot ile wipe all yaparak tertemiz bir kurulum yapmanız yönünde olacaktır. Daha sonra yeniden TWRP yükleyip root yetkisini alırsınız.
çok teşekkür ediyorum, peki lazyflasher i kurulum yapmadan önce twrp üzerinden mi kurucam ? ne yapamam lazım anlatabilirsen çok mutlu olurym
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

çok teşekkür ediyorum, peki lazyflasher i kurulum yapmadan önce twrp üzerinden mi kurucam ? ne yapamam lazım anlatabilirsen çok mutlu olurym

çünkü benim bilgisayarım 32 bit, şuan için flash üzerinden yapma şansım yok

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

çünkü benim bilgisayarım 32 bit, şuan için flash üzerinden yapma şansım yok

32 bit de çoğu zaman çalışıyor fakat 64 bit daha garanti. TWRP üzerinden de yükleyebilirsiniz sıkıntı olmayacaktır.

.zip uzantılı rom dosyasını indirip TWRP'den wipe işlemlerini yapın, romu yükleyin, reboot yapmadan önce üzerine lazyflasher veya magisk de flashlayın ve daha sonra reboot yapın yeterli olacaktır.

Oyla:

Efilef

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Sancak
Cihazım
Mi 11 Ultra
Meslek
Girişimci/Geliştir
Konular
7
32 bit de çoğu zaman çalışıyor fakat 64 bit daha garanti. TWRP üzerinden de yükleyebilirsiniz sıkıntı olmayacaktır.

.zip uzantılı rom dosyasını indirip TWRP'den wipe işlemlerini yapın, romu yükleyin, reboot yapmadan önce üzerine lazyflasher veya magisk de flashlayın ve daha sonra reboot yapın yeterli olacaktır.
şimdi anladım. son bir sorum olacak, sizide sıktım kusura bakmayın. lazyflasher forumda varmı, yoksa nereden indirebilirim?
çok sağolun yarmcı oldunuz.

Oyla:

qwake17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yiğit
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
28
şimdi anladım. son bir sorum olacak, sizide sıktım kusura bakmayın. lazyflasher forumda varmı, yoksa nereden indirebilirim?
çok sağolun yarmcı oldunuz.

Oyla:
Üst Alt