Mod Redmi 5 Plus Spectrum Mod [Denge/Tasarruf/Güç][ROOT][KERNEL][MIUI 10/11]

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Kısacası: Bu yama çekirdek modlarının değiştirilmesini basitleştirmek için yapıldı. Daha iyi performans / güç tasarrufu sağlamak için artık çekirdek ayarlarını kernel düzenleyici uygulamalar aracılığıyla manuel olarak değiştirmeniz gerekmez. Modlar doğrudan tek dokunuşla uygulamadan değiştirilebilir. Oyunlarda çok FPS kazanım sözü vaat edilmiyor ancak FPS daha stabil olacak.

GEREKLİ OLANLAR;
1- Magisk / SuperSU
2-

DİKKAT; @Darkblues Tarafından AOSP tabanlı bir romda denenmiş ve uyumsuz olduğunu bildirmiş bu nedenle sadece MIUI tabanlı (Android 8.1) romlarda deneyiniz.
DİKKAT; Kuruluma başlamadan önce kernel yedeği almayı unutmayın.
DİKKAT; Cihazı yeniden başlattığınızda istediğiniz modun uygulanması için başka bir moda geçiş yapıp ardından tekrar istediğiniz moda geçiş yapın.

KERNEL YEDEĞİ NASIL ALINIR?
Herhangi bir ROOT yetkisi olan yada TWRP dosya yöneticisi üzerinden "system\lib\modules" yoluna gidip "modules"
klasörünün yedeğini alın.
TWRP üzerinden BACKUP kısmına girip "BOOT" kısmını yedekleyin işlem tamamdır.

KURULUM;
1- Spectrum1231243.zip dosyasını dışarı çıkarın ve çıkan 3 dosyayı telefona kopyalayın ve TWRP geçiş yapın
2- TWRP-Install
3- Sırasıyla

(1- Init.d-Injector_v2.3.zip

2- Init.d-Config.zip
3- Genom-MIUI-Mod.zip )
dosyalarını flashlayın
4- Cihazı yeniden başlatın
5- Cihaz açılınca "Spectrum" uygulamasını açıp ROOT yetkisini verin
6- Kurulum bitti :)

MODLARIN YETENEKLERİ;

1-Balanced: Standart cihaz frekansları kullanılır, çekirdek konfigürasyonu daha iyi yanıt verme, pürüzsüzlük ve enerji tasarrufu için özenlice ayarlanmıştır.

2-Game: Daha yüksek CPU (2.2GHz) ve GPU (725 MHz) frekansları kullanılır, karelerin akıcılığı ve hızı çok daha iyidir, güç tasarrufu parametrelerinin çoğu devre dışı bırakılır, farklı yükler için düzeltilmiş frekans dağılımı uygulanır. Bataryada sorununuz olmadığında, sadece zorlu oyunlarda veya işlem gücü gerektiren uygulamalarda kullanmanızı öneririm.

3-Energy saving: Düşük CPU(4 Çekirdek 1.4Ghz 4 Çekirdek kapalı) ve GPU(320 Mhz) frekansları kullanılır, çekirdekteki tüm güç tasarrufu parametreleri dahil edilir. Basit oyunlar oynatabilir. Daha ağır uygulamalarda olması gerekenden ağır kalırsınız. Mod telefonun 1-2 saat daha uzun süre çalışmasına olanak sağlayabilir. (ALINTI;Kişisel olarak, 8-9 saat arasında ekran süresi alırken, şimdi 10-11 saat alıyorum)

Ufak bilgi; Bildirim paneline uygulamanın kısayolunu ekleyip ihtiyacınız olduğunda hızlıca modu değiştirebilirsiniz.

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

Balanced

Game

Energy saving

Kaynak:

Son düzenleme:

BOZd46

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
7
4pda da xda da olmayan şeyler var Rusça olmasa sağlam kaynak elinize sağlık hocam güzel çalışma.

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
4pda da xda da olmayan şeyler var Rusça olmasa sağlam kaynak elinize sağlık hocam güzel çalışma.
Rica ederim. Size katılıyorum 4PDA XDA'ya göre bence de çok daha iyi bir forum.

andersin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ersin
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
4
Kuran varsa ekran süresini bir batarya tasarruf sonucu paylaşırsa konu 10 numara olacak.

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Kuran varsa ekran süresini bir batarya tasarruf sonucu paylaşırsa konu 10 numara olacak.
Şarjı dolduruyorum şu anda kendi kullanımıma göre bir test yapacağım sonuçları paylaşırım. (Aklıma şeytan girmezse ROM filan değiştirmeden testi bitireceğim umarım devil~~]:))

cohci52

Destek Ekibi
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek