Sohbet Redmi 5 plus ile aranızdayım

sercanyildrm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
sercan
Cihazım
redmi 5 plus
Merhabalar herkese, 5 gün önce redmi 5 plus alarak aranıza katıldım. Bundan önce gm5 plus ile miui deneyimim oldu. Zaten xiaomi telefon düşünmemdeki sebeplerden biri de gm5plusa yüklediğim miui romuydu. Çok hoşuma gitmişti ve aklıma girmişti. Ondan önce de lgg2 kullandım. Tabi bu toplamda 5 senelik bir süreç. Bir çok rom kullandım. Tweaksbox, modüller, kerneller. Bu cihazın orjinal romunu 5 gündür kullanmama rağmen bundan iyisini görmedim. Ses açma kısma parlaklık düzeyi butonları harika olmuş, stabilite çok güzel, pil 9 10 saat ekran süresi veriyor. Öncekilerde 3 - 4 görüyordum. Tam bir fp canavarı. Sırf şu tam ekran modu için bile bu marka alınır. Tek sevmediğim şey ise sistem uygulamalarındaki reklamlar,,bunu biraz rezalet buldum. Ama yakında root yapar bunu çözerim. Şimdilik tadını çıkarıyorum :)

sercanyildrm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
sercan
Cihazım
redmi 5 plus
Teşekkürler, blockada yükledim şimdilik idare eder, root yapınca adaway yüklerim hemen. Sistem uygulamalarında reklam görmenin kötü olduğunu düşünüyorum,yoksa çözüm kolay :)

sercanyildrm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
sercan
Cihazım
redmi 5 plus
Herkese teşekkürler, kafama takılan bir durum var. Ben cihazı Hepsiburadan aldım, benim cihazın kutusu kırmızı ve Çin yazıları var inceleme videolarinda global yazanları görmüştüm, sanırım cihazım Çin versiyonu. Bunun bana ne gibi eksisi olur, neleri eksik neleri fazladır bilen varmı?

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mertcan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
Rütbeli Öğrencilik
Herkese teşekkürler, kafama takılan bir durum var. Ben cihazı Hepsiburadan aldım, benim cihazın kutusu kırmızı ve Çin yazıları var inceleme videolarinda global yazanları görmüştüm, sanırım cihazım Çin versiyonu. Bunun bana ne gibi eksisi olur, neleri eksik neleri fazladır bilen varmı?
Hocam donanımsal tek eksiği Band 20 olmaması. Band 20 Vodafone(genelde) kullananlarda köyde dağda bayırda kısacası şebeke sinyalinin düşük olduğu yerlerde sorun yaşamasına neden olabiliyor ama sorun yaşamayanlar da mevcut.

sercanyildrm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
sercan
Cihazım
redmi 5 plus
Hocam donanımsal tek eksiği Band 20 olmaması. Band 20 Vodafone(genelde) kullananlarda köyde dağda bayırda kısacası şebeke sinyalinin düşük olduğu yerlerde sorun yaşamasına neden olabiliyor ama sorun yaşamayanlar da mevcut.
Eğer öyleyse kafaya takılacak bir eksikliği yok bana göre. Gm5 plus ve reeder p10s kullandım, kendi evimde arena of valor ve pubg oynarken 450 pingleri görürken (Vodafone) bu telefon ile 10 sabit pingte oynuyorum. Ve çok memnunum

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mertcan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
Rütbeli Öğrencilik
Eğer öyleyse kafaya takılacak bir eksikliği yok bana göre. Gm5 plus ve reeder p10s kullandım, kendi evimde arena of valor ve pubg oynarken 450 pingleri görürken (Vodafone) bu telefon ile 10 sabit pingte oynuyorum. Ve çok memnunum
Çok iyi değer 10 ping o halde dediğiniz gibi size zararı yok :)

sercanyildrm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
sercan
Cihazım
redmi 5 plus
Çok iyi değer 10 ping o halde dediğiniz gibi size zararı yok :)
Biraz fazla oluyorum kusura bakmayın şimdiden. Rom root twrp konusunda baya deneyimliyim, bi kaç senedir unutmuş olsam da. Forumda çok fazla bilgi kirliliği var hepsini okuyorum ve bazıları kafama takılıyor. Rom yüklerken telefonun emmc dolayısıyla anakart yakması gibi bir durum oluyormuş. Bu benim gözümü korkuttu EU rom denemeyi düşünüyordum ama bir çok kişinin telefonu brick olmuş. Bununla ilgili net birşey varmı şunu yaparsan brick olur bunu yaparsan olmaz gibi? Yada bu durum f/p telefonu olması dolayısı ile ssd yerine emmc bellek kullanıldığından dolayı donanımsal bir durum mu bunu öğrenmek istiyorum

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mertcan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
Rütbeli Öğrencilik
Biraz fazla oluyorum kusura bakmayın şimdiden. Rom root twrp konusunda baya deneyimliyim, bi kaç senedir unutmuş olsam da. Forumda çok fazla bilgi kirliliği var hepsini okuyorum ve bazıları kafama takılıyor. Rom yüklerken telefonun emmc dolayısıyla anakart yakması gibi bir durum oluyormuş. Bu benim gözümü korkuttu EU rom denemeyi düşünüyordum ama bir çok kişinin telefonu brick olmuş. Bununla ilgili net birşey varmı şunu yaparsan brick olur bunu yaparsan olmaz gibi? Yada bu durum f/p telefonu olması dolayısı ile ssd yerine emmc bellek kullanıldığından dolayı donanımsal bir durum mu bunu öğrenmek istiyorum
Coook fazla rom değiştirdim ne brick ne de arıza ile karşılaştım :) Sorun olacağını sanmam kafanız rahat olsun. Bu arada R5+ Anti roll back kapsamında değil istediğiniz gibi davranın ileri geri rom değiştirme konusunda :D

Üst Alt