Recovery Redmi 5 Plus için "TWRP" Kurulumu

eyyupolmez

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
eyyup
Cihazım
zte
Konular
0
TWRP'nin modlanarak daha kapsamlı hale getirilmiş halidir. İsiminin tam açılımı ise "Red Wolf Recovery Project" dir. TWRP'de şifreleme sorunuyla karşılaşanlar bu recovery modunu deneyebilirler.

Öncelikle Bootloader(BL) Kilidimizin açık olduğundan emin olalım. Anlamanın en basit yollarından biri; telefonu yeniden başlattığımızda ilk çıkan MI logosu ile beraber ekranın en altında "unlocked" yazısı çıkıyorsa kilidimiz açık demektir. Sadece MI logosunu görüyorsanız maalesef açılmamış anlamına gelir.

BL Kilidimizi açmak için ayrıyetten anlatım yapmayacağım çünkü çok sayıda konusu var. Her Xiaomi cihaz için yöntem aynı.

Her ne kadar riski az olan bir işlem olsa da ilk defa yapanlar için küçük riskler taşımaktadır. Maalesef gözümün önünde yapılmadığı için hiçbir sorumluluk kabul etmiyorum. Eğer riski göze alıyorsanız kalan işlemlere devam edebilirsiniz.

Devamını BL Kilidimizin açık olduğunu varsayarak anlatıyorum;

1- İlk olarak indirilecek dosyaların linkini veriyorum

Bu RWRP image dosyamız;

Bu Minimal ADB and Fastboot(ADB) dosyamız;

Bu olası durumlara karşı driver'larımız;
(windows için olanı indiriyoruz ve kuruyoruz)

2- İndirdiğimiz ADB exe dosyasını bilgisayarımıza kuralım, RWRP image dosyamızı rardan çıkartalım ve masaüstüne gelen Minimal ADB and Fastboot kısayolunun dosya konumuna atalım. Örnek anadizin yolu; C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot

2a- Dosya konumuna attığımız RWRP image dosyasının adını kısaca rwrp yapalım ki iş daha basit olsun.

3- Şimdi telefonumuzu kapatalım ve "Ses kısma+Power" butonlarına fastboot ekranını görene kadar basılı tutalım ve hemen kablo ile bilgisayara bağlayalım. Fastboot ekranımız telefonda açık kalacak.

4- Şimdi Minimal ADB and Fastboot klasör'ünün içine girip shift tuşumuza basılı tutarak sağ tık yapıp komut penceresini açalım ve şu satırı yazalım;
Kod:
fastboot flash recovery rwrp.img

Enter'a basalım ve bekleyelim. 2 Saniye kadar sürer.

Ve son olarak "Ses açma+Power" butonlarına MI logosunu görene kadar basılı tutalım, MI logosu çıktığında butonları bırakabiliriz. 10-20 saniye kadar bekledikten sonra RWRP ekranımız bizi karşılayacaktır. RWRP'nin hangi dilde açılacağını kestiremiyorum ama ayarlar kısmını bulup yukarıda ki sekmelerden dünya şeklini seçerek oradan dili ayarlayabilirsiniz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

tesekkürler dostum

ibrahim5plus

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
Öğrenci
Konular
88
Güncel sürümü var mı?

skaratepe

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Şahin
Cihazım
Mi 9 Lite
Konular
4
Her rwrp acilisinda dahili bellek 0mb gorunuyor. Ben mi yanlis birsey yapiyorum acaba?

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Her rwrp acilisinda dahili bellek 0mb gorunuyor. Ben mi yanlis birsey yapiyorum acaba?

format data işlemi yapmış mıydınız? veri şifrelenmiş gibi görünüyor, format data yapmanız gerek recovery üzerinden. Fakat tüm verileriniz silinir bu işlemden sonra.

skaratepe

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Şahin
Cihazım
Mi 9 Lite
Konular
4
format data işlemi yapmış mıydınız? veri şifrelenmiş gibi görünüyor, format data yapmanız gerek recovery üzerinden. Fakat tüm verileriniz silinir bu işlemden sonra.
Her seferinde yapiyordum. Sirf bu islem yuzunden artik birsey yapmiyorim rwrp ile ilgili.

plar3s3

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Eser
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
0
Yaptığım işlemleri anlatayım.Telefonum 64gb,4gb ram olan. China romdan unlock işlemi yaparak global roma geçtim. Developerden yapılması gereken işlemleri yaptım.Unlock, port gibi. cmd ile twrp yükleme komutunu girince
C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot flash recovery RedWolf-Unofficial-vince-2.img
target reported max download size of 534773760 bytes
sending 'recovery' (54288 KB)...
OKAY [ 1.222s]
writing 'recovery'...
OKAY [ 0.263s]
finished. total time: 1.490s
yükleme yapıyor.
Telefonu twrp'de açmak istediğimde tahmini twrp içindeyim ancak ekrana görüntü gelmiyor.Bir çok twrp denedim hepsindede aynı sorun var.

Son düzenleme:
Üst Alt