Rehber Redmi 5 Plus için Test Point Metodu ile Unbrick Yapma Anlatımı

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Unbrick Redmi 5 Plus
Bildiğiniz gibi miui 8.1 den itibaren cihazlarda adb veya fastboot yoluyla edl mode alma devre dışı bırakıldı. Bu yüzden cihazı edl mode alabilmek için test noktalarını kullanmamız gerekiyor.

Redmi 5 Plus için test noktaları aşağıdaki resimde göstermiştir;
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Öncelikle cihazınızın başına gelen herhangi bir durumdan dolayı sorumluluk kabul etmiyorum. Sorumluluk uygulayana aittir.

Önemli: İşlemlere başlamadan önce, yedek alındığından ve telefon bataryasının yeterli (%50 ve üzeri) düzeyde olduğundan emin olun.

İşlem Adımları:

- Windows işletim sistemi sürücü imzalamasını devre dışı bırakın. Nasıl olacağını öğrenmek için alttaki konuya göz atın.
Rehber - Windows 8 ve10'da Sürücü İmzası Zorlamasını Devre Dışı Bırakma
- Rehber - 64 Bit MiFlash indirip bilgisayarınıza yükleyin.
- Redmi 5 Plus için uygun u indirip klasöre çıkarın.
- Cihazın arka kapağı ve mainboard muhafazasını sökün.
- Batarya konnektörünü anakart üzerindeki soketinden çıkarın.
- USB kablosunu Telefona bağlayın (Pilin çıkartıldığından emin olun).
- Test noktalarını cımbız veya bir tel yardımıyla kısa devre edin, bilgisayarınız yeni donanım algılayacak, kısa devreyi kaldırın.
- Eğer sisteminizde daha önceden qualcomm sürücüleri yüklü değilse, Aygıt Yöneticisi'nde QHUSB_BULK veya Qualcomm HS-USB adında yeni bir cihaz olduğunu göreceksiniz.
- Sürücü yazılımını güncelleştir > Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara >
C:\Program Files\Xiaomi\MiPhone\Google\Driver
seçip sürücüleri kurmalısınız.
- Sürücüler başarılı bir şekilde kurulacak ve aygıt yöneticisinde bağlantı noktasını Qualcomm HS-USB QDloader 9008 (COM XX) şeklinde göreceksiniz.
- Miflash ile fastboot romu seçip kurulumu başlatın (Kurulum 10-20 dk arası sürebilir).
- Kurulum tamamlandıktan sonra usb kabloyu çıkarıp batarya konnektörünü yerine takıp cihazınızı çalıştırın.

Geçmiş olsun ;)

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Elinize sağlık hocam. Umarım bu cihaza sahip olup da, bu duruma düşen birileri olmaz. Çok yararlı bir konu ama dediğim gibi, umarım kimse muhtaç kalmaz bunu yapmaya :)

brknts

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Berkant
Cihazım
Mi 4
Konular
0
Öncelikle elinize sağlık hocam, güzel anlatmışsınız. Rom yazmaya kadar herşeyi dediğniz gibi yaptım. Miflash ile fastboot romu seçip kurulumu başlatıyorum ama status saatlerce flashing te kalıyor, progress bar hiç ilerlemiyo. Bu sıkıntıyı nasıl aşabilrim? Bir fikriniz var mı?

daveygrohl

Xiaomi Shop
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
6
Öncelikle elinize sağlık hocam, güzel anlatmışsınız. Rom yazmaya kadar herşeyi dediğniz gibi yaptım. Miflash ile fastboot romu seçip kurulumu başlatıyorum ama status saatlerce flashing te kalıyor, progress bar hiç ilerlemiyo. Bu sıkıntıyı nasıl aşabilrim? Bir fikriniz var mı?

Driver'lar tam yüklenmiş mi aygıt yöneticisinden kontrol edin. Ayrıca MiFlash 20160401 sürümünü deneyerek yükleme yapın.

EminCan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emin
Cihazım
Grand Neo
Konular
2
Hocam Merhabalar şu anda telefonum brick olmuştu bu yöntemi deniyorum 2000sn oldu acaba bir sorun varmı stepleri tek tek yaptım status bölümünde yeşil alanda dolmuyor bu arada.

yusufcanartuk

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yusuf
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
0
Hocam benim de sizin gibi aynı yerde takılı kaldı sorunu çözebildiniz mi ?

amata03

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
redmi 5 plu
Konular
2
Elinize sağlık bende aynı durumdayım ama hala yapamadım işin garibi bulunduğum yerde de yapan telefoncu yok

murat5plus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
26
Unbrick Redmi 5 Plus
Bildiğiniz gibi miui 8.1 den itibaren cihazlarda adb veya fastboot yoluyla edl mode alma devre dışı bırakıldı. Bu yüzden cihazı edl mode alabilmek için test noktalarını kullanmamız gerekiyor.

Redmi 5 Plus için test noktaları aşağıdaki resimde göstermiştir;
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Öncelikle cihazınızın başına gelen herhangi bir durumdan dolayı sorumluluk kabul etmiyorum. Sorumluluk uygulayana aittir.

Önemli: İşlemlere başlamadan önce, yedek alındığından ve telefon bataryasının yeterli (%50 ve üzeri) düzeyde olduğundan emin olun.

İşlem Adımları:

- Windows işletim sistemi sürücü imzalamasını devre dışı bırakın. Nasıl olacağını öğrenmek için alttaki konuya göz atın.
Rehber - Windows 8 ve10'da Sürücü İmzası Zorlamasını Devre Dışı Bırakma
- Rehber - 64 Bit MiFlash indirip bilgisayarınıza yükleyin.
- Redmi 5 Plus için uygun u indirip klasöre çıkarın.
- Cihazın arka kapağı ve mainboard muhafazasını sökün.
- Batarya konnektörünü anakart üzerindeki soketinden çıkarın.
- USB kablosunu Telefona bağlayın (Pilin çıkartıldığından emin olun).
- Test noktalarını cımbız veya bir tel yardımıyla kısa devre edin, bilgisayarınız yeni donanım algılayacak, kısa devreyi kaldırın.
- Eğer sisteminizde daha önceden qualcomm sürücüleri yüklü değilse, Aygıt Yöneticisi'nde QHUSB_BULK veya Qualcomm HS-USB adında yeni bir cihaz olduğunu göreceksiniz.
- Sürücü yazılımını güncelleştir > Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara >
C:\Program Files\Xiaomi\MiPhone\Google\Driver
seçip sürücüleri kurmalısınız.
- Sürücüler başarılı bir şekilde kurulacak ve aygıt yöneticisinde bağlantı noktasını Qualcomm HS-USB QDloader 9008 (COM XX) şeklinde göreceksiniz.
- Miflash ile fastboot romu seçip kurulumu başlatın (Kurulum 10-20 dk arası sürebilir).
- Kurulum tamamlandıktan sonra usb kabloyu çıkarıp batarya konnektörünü yerine takıp cihazınızı çalıştırın.

Geçmiş olsun ;)
reis non hlos.bin dosyasında takılı kalıyor acil yardım edebilirmisin non hlos.bin dosyasını cıkarıp yükleme yapmayı deniyorum non hlos yok hatası veriyor

Üst Alt