Yardım Redmi 5 Plus GPS-Konum Sorunu

caniko11

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
can
Cihazım
redmi 5
Konular
1
herkese selam.
arkadaşlar redmi5 plus cihazımda ev ve bina içinde konum bulamıyor..
örnek olarak instagramda konum eklemem gerekince bina dısına cıkmam gerekiyor.dışarıda bir sorun yok gps testinde uyduları buluyor.ev ve bina içinde hücresel ve kablosuzdan konum bulamıyor,yardımcı olabilecek var mı?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Zannediyorum Ayarlar/Ek Ayarlar/Gizlilik/Cihaz yönetimi altında yer alan konum ayarlarında konum modunuz yalnızca cihaz olarak seçili. Pil tasarrufu veya yüksek doğruluk olarak değiştirip tekrar deneyebilirsiniz. Aynı menü içerisinde yer alan seçeneklerden konum paylaşımı yaptığınız uygulamaya gerekli izinleri vermeyi de unutmayın.

Oyla:

caniko11

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
can
Cihazım
redmi 5
Konular
1
Zannediyorum Ayarlar/Ek Ayarlar/Gizlilik/Cihaz yönetimi altında yer alan konum ayarlarında konum modunuz yalnızca cihaz olarak seçili. Pil tasarrufu veya yüksek doğruluk olarak değiştirip tekrar deneyebilirsiniz. Aynı menü içerisinde yer alan seçeneklerden konum paylaşımı yaptığınız uygulamaya gerekli izinleri vermeyi de unutmayın.
hocam konum yüksek doğrulukda ve whatsapp instagram facebook google maps vs bütün konum kullanan uygulamarın tüm izinleri açık :(

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
hocam konum yüksek doğrulukda ve whatsapp instagram facebook google maps vs bütün konum kullanan uygulamarın tüm izinleri açık :(
Hocam ben pil tasarrufunda kullanıyorum. GPS sisteminin çalışabilmesi için cihazın gökyüzünü yani GPS uydularını net olarak görebilmesi gereklidir. Amacım cihazınızın çevrenizdeki kablosuz ağları ve mobil şebeke verilerinizi kullanarak konumunuzu tespit edebilmesini sağlamak. Bu şekilde gökyüzünü görmeden de uygulamalar konumunuzu algılayabilir.

Oyla:

caniko11

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
can
Cihazım
redmi 5
Konular
1
Hocam ben pil tasarrufunda kullanıyorum. GPS sisteminin çalışabilmesi için cihazın gökyüzünü yani GPS uydularını net olarak görebilmesi gereklidir. Amacım cihazınızın çevrenizdeki kablosuz ağları ve mobil şebeke verilerinizi kullanarak konumunuzu tespit edebilmesini sağlamak. Bu şekilde gökyüzünü görmeden de uygulamalar konumunuzu algılayabilir.
sanırım kablosuz ve hücreselden konum bulamıyor cihazım fabrika ayarlarına dönsem çare olur mu acaba?
yabancı bir miui sitesinde de birinin başına gelmiş sürümden kaynaklı diyorlar

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
sanırım kablosuz ve hücreselden konum bulamıyor cihazım fabrika ayarlarına dönsem çare olur mu acaba?
yabancı bir miui sitesinde de birinin başına gelmiş sürümden kaynaklı diyorlar

Olabilir hocam ama bence öncelikle diğer uygulamalarda da bir deneyin ve sorunun uygulama kaynaklı olmadığından emin olun. Örneğin bir arkadaşınıza whatsapp üzerinden konum göndermeyi bir deneyin.

Oyla:

caniko11

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
can
Cihazım
redmi 5
Konular
1
Olabilir hocam ama bence öncelikle diğer uygulamalarda da bir deneyin ve sorunun uygulama kaynaklı olmadığından emin olun. Örneğin bir arkadaşınıza whatsapp üzerinden konum göndermeyi bir deneyin.
deniyorum hücresel ve wifiden bulamayıp,gps aranıyor yazıyor kapıya cıktıgımda buluyor..yenir bir güncelleme veya fabrika ayarlarını mecburen deneyecegim

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
deniyorum hücresel ve wifiden bulamayıp,gps aranıyor yazıyor kapıya cıktıgımda buluyor..yenir bir güncelleme veya fabrika ayarlarını mecburen deneyecegim

Galiba haklısınız hocam cihazınız kablosuz ve hücreselden konum bulamıyor gibi görünüyor... :(

Oyla:
Üst Alt