Yardım Redmi 5 Plus Ghost Screen ve Beyaz Leke

NC601

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
meliksah
Cihazım
vince
Meslek
Akademisyen
Konular
1
Merhaba, yaklaşık 2 senelik olan ve garantisi devam eden Redmi 5 Plus cihazımda ghost screen sorunu görmeye başladım. Kullanım esnasında ekranın üst kısmında bir önceki sayfadaki görseller gölge şeklinde görülmekte. Gri renkli duvar kağıtlarında daha belirgin oluyor. Ayrıca ekranın alt kısmında parlaklık oluştu, beyaz renkli sayfalarda ışığı sonuna kadar açınca daha belirgin oluyor. Garanti kapsamında ekranın değişmesi mi gerekir? Bildiğim kadarıyla donanımsal bir sorun.. Teşekkürler.

NC601

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
meliksah
Cihazım
vince
Meslek
Akademisyen
Konular
1
Merhaba, yaklaşık 2 senelik olan ve garantisi devam eden Redmi 5 Plus cihazımda ghost screen sorunu görmeye başladım.
Ekte soruna dair fotoğrafları gönderiyorum.. Eğer ekran değişecek ise, çıtası ya da çerçevesi ile birlikte mi değişir? Yoksa mevcut ekranın yerine yeni ekranı silikon ile yapıştırıyor musunuz? Çünkü daha önce mi 5s plus cihazımın ekranı değiştiğinde çıtalı değil de silikon ile değişmişti..Teşekkürler..

Ekli dosyalar

• IMG_20200615_111157.jpg
    IMG_20200615_111157.jpg
    2,8 MB · Görüntüleme: 17
  • IMG_20200615_111157.jpg
    IMG_20200615_111157.jpg
    2,8 MB · Görüntüleme: 15
  • IMG_20200615_111225.jpg
    IMG_20200615_111225.jpg
    3,6 MB · Görüntüleme: 17
  • IMG_20200615_111438.jpg
    IMG_20200615_111438.jpg
    4,3 MB · Görüntüleme: 17

NC601

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
meliksah
Cihazım
vince
Meslek
Akademisyen
Konular
1
Sevgili Delta Servis yetkilimizden cevap beklemekteyiz.

Delta Servis 1

Kurumsal Üye
Kurumsal Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Delta Servis
Cihazım
Xiaomi
Konular
0
Ekte soruna dair fotoğrafları gönderiyorum.. Eğer ekran değişecek ise, çıtası ya da çerçevesi ile birlikte mi değişir? Yoksa mevcut ekranın yerine yeni ekranı silikon ile yapıştırıyor musunuz? Çünkü daha önce mi 5s plus cihazımın ekranı değiştiğinde çıtalı değil de silikon ile değişmişti..Teşekkürler..

Merhaba,

Ekran değişim prosedürü cihaz marka-modeline göre değişkenlik göstermektedir. Mevcut Redmi 5 Plus cihazınızın ekran değişimi esnasında ekran çıtalı bir şekilde değişmektedir. Yaşamış olduğunuz ghost screen arızası için cihazınızı servise anlaşmalı gönderi kodlarımız ile ücretsiz gönderebilirsiniz. Sizlere bilgi aktarımı sağlayabilmek için özel mesaj yolu ile sizlere ulaşım sağlıyoruz.

NC601

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
meliksah
Cihazım
vince
Meslek
Akademisyen
Konular
1
Merhaba,

Ekran değişim prosedürü cihaz marka-modeline göre değişkenlik göstermektedir. Mevcut Redmi 5 Plus cihazınızın ekran değişimi esnasında ekran çıtalı bir şekilde değişmektedir. Yaşamış olduğunuz ghost screen arızası için cihazınızı servise anlaşmalı gönderi kodlarımız ile ücretsiz gönderebilirsiniz. Sizlere bilgi aktarımı sağlayabilmek için özel mesaj yolu ile sizlere ulaşım sağlıyoruz.
Merhaba, sizden cevap gelmeyince, ben yaklaşık 10 gün önce cihazımı servisinize gönderdim. Bugün elime ulaştı. Ekran değişimi yapılmış. Ancak görebildiğim kadarıyla çıta değişmemiş, sadece ekran ve dokunmatik değişimi yapılmış.

Delta Servis 1

Kurumsal Üye
Kurumsal Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Delta Servis
Cihazım
Xiaomi
Konular
0
Merhaba, sizden cevap gelmeyince, ben yaklaşık 10 gün önce cihazımı servisinize gönderdim. Bugün elime ulaştı. Ekran değişimi yapılmış. Ancak görebildiğim kadarıyla çıta değişmemiş, sadece ekran ve dokunmatik değişimi yapılmış.
Merhaba,

Cihazınıza ait 6 haneli form bilgisini paylaşmanız dahilinde sizlere bilgilendirme sağlamak isterim. Dilerseniz iletişim bilgilerinizi ve cihazınıza ait IMEI numarasını özel mesaj yoluyla tarafımıza iletebilirsiniz.

NC601

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
meliksah
Cihazım
vince
Meslek
Akademisyen
Konular